Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak naładować baterię 290483-b21 do IPAQ 5550 ?

andlukas 27 Lip 2008 11:22 2238 2
  • #1 27 Lip 2008 11:22
    andlukas
    Poziom 12  

witam wszystkich
    mam taki problem:
    nie udała mi sie aktualizacja oprogramowania w IPAQ 5550- po hard resecie pojawiał sie tylko ekran z logo hp i czekal na połączenie z kompem przez USB, ale niedługo później rozładowała mi sie bateria.
    I tu moja prośba do użytkowników Elektrody: jak mam naładować te baterie poza PDA?
    bateria ma piec styków:
    1 2 3 4 5
    | | | | |
    pomiędzy stykami 1-2 mam napiecie 2,5V
    pomiędzy stykami 2-5 również nap 2,5V ale pomiędzy stykami 1-5 niema żadnego napięcia.
    na razie podłączyłem 5V pomiędzy styki 2-5, ale nic sie nie dzieje - nie zmienia sie napiecie miedzy nimi, bateria tez sie nie grzeje,dodam ze na krawędzi baterii która dotyka zatrzasku na obudowie IPAQa est taki mały wyłącznik i go na wszelki wypadek zablokowałem w poz włączonej.
    może ktoś z użytkowników ladowal te baterie poza urządzeniem ?

0 2
  • #2 23 Sty 2011 18:31
    szymon.ha
    Poziom 12  

Chciałbym odświeżyć ten stary temat bo mam podobny problem.
    Dawno nie używałem palmtopa i bateria się rozładowała. Teraz się ładuje ale nie chce ruszyć. Kiedyś jak tak miałem to myślałem ze coś jest uszkodzone a w komisie tel powiedzieli że potrzeba było większy prąd do naładowania no i wtedy mi bateria naładowali i wszystko działało.
    Sprawdziłem miernikiem napiecie na stykach w palmtopie gdy jest podłączony do zasilania to napięcie zależnie od styków wynosi 3v, na innych 2,5v, a na innych 0,5v. Zasilacz ma ładownie 5V więc on jest ok.
    Czy ten spadek napięcia jest specjalnie zrobiony?
    No i czy można tą baterią naładować po za palmtopem?

0
  • #3 18 Lut 2011 00:23
    123marecki
    Poziom 11  

To prawda jak bateria się porządnie rozładuje to ten palmtop nie chce sie włączyć, wiem bo mam takiego samego i miałem ten sam problem. Niestety nie wiem do których blaszek przyłozyć napięcie.Ja to robiłem tak że rozbierałem i naładowałem sam akumulator w baterii bez udziału elektroniki - ale trzeba to robić odpowiedną łądowarką do ogniw Li-ion w innym wypadku po przełądowniu może ogniwo wybuchnąc. Własnie po to jest ta elektronika w baterii która steruje procesem ładowania i rozładowania ogniwa. Ja to robiłem specjalną łądowarką mikroprocesorową.
    Druga sprawa to możliwość uszkodzenia baterii podczas rozbiórki, trzeba to robić bardzo delikatnie i nie przebić warstwy ochronnej samego akumulatora Li-ION, ponieważ jest on mocno klejony do obudowy.

0