logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Podział łącza DSL poprzez router Linksys BEFSRR82 v.2.

LeWy11 01 Sie 2008 18:27 1559 5
REKLAMA
  • #1 5399197
    LeWy11
    Poziom 15  
    Posty: 201
    Ocena: 4
    Witam.
    Posiadam w domu internet dsl i mam zamiar to podzielic na jakas ilość osob.
    POsiadam router LINKSYS BEFSRR82 v.2.
    I teraz czy w nim moge jakos ustawić dobry podział masma chodzi mi zeby np z 4 mbit kazdemu obcinało polowe albo cos takiego na tym urządzeniu czy możę wgrać jakies inne oprogramowanie do niego?

    Czy najlepiej postawić jakis serwer na linuchu? ale tego bym nie chciał...

    Pozdr
  • REKLAMA
  • #2 5400312
    Stanisław2003
    Poziom 28  
    Posty: 1259
    Pomógł: 74
    Ocena: 49
    Routery załatwiają problem podziału pakietów raczej "ogólnie". Aby precyzyjnie to załatwić to zostaje linux i jego dobra znajomość. Albo router ale za solidne pieniądze co jak sądzę nie wchodzi w grę.Poza tym chyba lepiej ciąć od góry czyli gwarantowana szybkośc maksymalna nie za duża a jak wolne pasmo to niech się dzieje wola nieba...
  • REKLAMA
  • #3 5406780
    Wlodzimierz Piotrowski
    Poziom 17  
    Posty: 253
    Pomógł: 22
    Ocena: 11
    Nie muszą to być aż takie duże pieniądze za gotowy router na linuksie wystarczy Router MultiLink Base z Goramo za 1043 zł z vat.
  • REKLAMA
  • #4 5407170
    Stanisław2003
    Poziom 28  
    Posty: 1259
    Pomógł: 74
    Ocena: 49
    One tauzen to jednak sumka godna zastanowienia się czy ja wydać .Dla kilku komputerów na pewno nie warto a dla większej ilości i tak potrzebny będzie router za większą kasę jeżeli ma być dobrym,spełniającym wymogi routerem.
  • REKLAMA
  • #5 5407453
    Wlodzimierz Piotrowski
    Poziom 17  
    Posty: 253
    Pomógł: 22
    Ocena: 11
    Cena jest myląca, może obsłużyć co najmniej 200 użytkowników i 20K połączeń jednoczesnych :). Dla małego dostawcy internetu wystarczy, a za prąd też nie trzeba dużo płacić bo ciągnie ok. 7W. Wewnątrz pełnowartościowy Linux do dłubania.
  • #6 5408144
    Stanisław2003
    Poziom 28  
    Posty: 1259
    Pomógł: 74
    Ocena: 49
    Tak masz rację dla tej ilości userów wystarczy.Pozostaje jeszcze problem dobre znajomości linuxa. Ale to problem admina.
REKLAMA