logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak wyjąć pompę paliwa w VW POLO 1.6? Czy są dodatkowe uchwyty?

polówka001 02 Sie 2008 18:04 17925 14
REKLAMA
  • #1 5402002
    polówka001
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 25
    Mam mały problem.
    Musze wymienić filtr paliwa w moim VW POLO.
    Patrzyłem po przewodach,ale nie ma na ich drodze filtru paliwa,gdyż wchodzą
    one w ten aparat od wtrysku,więc filtr musi byś na pompce paliwowej.
    Odkręciłem te obręcz plastikową,która trzyma pompkę,przekręciłem ją w lewo i pomalutku wyciągałem w górę.
    Ale wyszła tylko góra z wężami a reszta dalej siedziała w baku.
    Poruszałem palcami te pompkę i nie chciała wyjść.
    I tu jest moje pytanie:
    Czy ona ma jeszcze jakieś uchwyty na których się trzyma czy tylko sie zapiekła do baku i trzeba ją mocniej pociągnąć??
  • REKLAMA
  • #2 5402295
    piomoto
    Poziom 19  
    Posty: 419
    Pomógł: 18
    Ocena: 127
    A koło zbiornika patrzyłeś??
  • #3 5402373
    polówka001
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 25
    nic tam nie znalazłem.
    nie ma jak zaglądnąć bo jest zabudowany,tylko pod siedzeniem jest przykrywka na śrubki pod która znajduje sie pompka paliwowa.
  • REKLAMA
  • #5 5402687
    Wójo80
    Poziom 11  
    Posty: 10
    Pompki nie wyjmuj,tam napewno nie ma filtra(tego którego szukasz)-mozesz co najwyzej urwac wezyk jezeli jeszcze tego nie robiłeś.Filtr paliwa musi byc w okolicy zbiornika pod autem,patrz po wezykach napewno sie znajdzie.
  • #6 5402704
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13068
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5130
    Panowie on patrzyl tylko pod maske i pod siedzeniem,nie dziwne,ze nie znalazl filtra.Kolego-kanal lub podnosnik 2kolumnowy i wszystko sie wyjasni(po prawej stronie zbiornika
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • #7 5403002
    polówka001
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 25
    patrzyłem pod spód bo mam kanał , węże od paliwa wychodzą z góry zbiornika , idą pod autem i docierają do tego aparatu od wtrysku.
    Pompka chodzi więc raczej nic sie od niej nie urwało.
  • REKLAMA
  • #8 5409544
    polówka001
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 25
    To może być wina pompy że nie chodzi na jednego tłoka na benzynie??
    Wymieniłem świece na nowe i dalej tak jest.
  • REKLAMA
  • #9 5411604
    Wójo80
    Poziom 11  
    Posty: 10
    Jezeli nie chodzi na jednym to raczej nie jest wina pompki.A w jakim stanie sa przewody wys napiecia,kopulka,palec?Jezeli masz gaz i silnik na wielopunkcie to problem pewnie tkwi w emulatorze.
  • #10 5411700
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13068
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5130
    O zgrozo!!!Nie pali na jeden gar a on zaczyna od filtra paliwa!!Ide stad,mam dosc
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • #11 5411985
    polówka001
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 25
    jeden gość mi pisał że to wina pompki paliwowej :P
    Gdy przełączę na gaz to silnik chodzi na wszystkie tłoki.
    Kopułka była czyszczona,świece nówki,kable tez wydają sie być dobre.
    Na benzynie to nie ma jazdy :(
    bo na trzech tłokach chodzi,nie ma przyspieszenia,szybko temperaturę łapie.
    Wcześniej jak chodził na benzynie tak jak ma chodzić to i przyspieszenie było i siła :D
  • #12 5414810
    milejow

    Poziom 43  
    Posty: 13068
    Pomógł: 1559
    Ocena: 5130
    Sprawdz wtryski,zasilanie i sterowanie.Po kolei odpinaj i kontroluj prace silnika,jesli przy ktoryms odpieciu praca silnika sie nie zmieni,masz walniety wtrysk
    Konto firmowe:
    Działalność własna
    Mętów 99, Lublin, 20-388
  • #13 5415214
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • Pomocny post
    #14 5421929
    klimosz
    Poziom 19  
    Posty: 288
    Pomógł: 25
    Ocena: 119
    wtrysk. :D Czyszczonko powinno załatwić drania. Narka
  • #15 5423620
    polówka001
    Poziom 10  
    Posty: 38
    Ocena: 25
    Wlałem taki preparat do benzyny aby przeczyścić wtryski :D

Podsumowanie tematu

✨ W dyskusji poruszono problem wymiany filtra paliwa w VW Polo 1.6. Filtr paliwa nie jest widoczny na przewodach paliwowych przy pompie paliwowej, która znajduje się pod siedzeniem pod plastikową obręczą mocującą i wymaga przekręcenia w lewo, aby ją wyjąć. Pompa paliwowa może być trudna do wyjęcia, ale nie posiada dodatkowych uchwytów – może być zapieczona lub mocno osadzona w zbiorniku paliwa. Filtr paliwa prawdopodobnie znajduje się pod autem, w okolicy zbiornika paliwa, a nie przy pompie. W dalszej części dyskusji pojawiły się problemy z pracą silnika na benzynie, który nie działa poprawnie na jednym tłoku, co nie jest najprawdopodobniej spowodowane uszkodzeniem pompy paliwowej. Sugerowano sprawdzenie wtrysków, przewodów wysokiego napięcia, kopułki, palca rozdzielacza oraz ewentualne czyszczenie wtrysków preparatem do benzyny. Wskazano również na możliwe problemy z silniczkiem krokowym lub emulatorem gazu w przypadku instalacji LPG.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA