Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dwie anteny w routerze- wymiana na mocniejsze, jakie

04 Sie 2008 13:26 9601 10

• Poziom 31  
    Witam,

zmieniam właśnie dostawcę internetu z TP na UPC czyli na chello, miałem router WI-FI firmy NETGEAR i byłem bardzo zadowolony, sygnał nawet był na podwórku a router znajdował się w pomieszczeniu.

Teraz musze zmienić router na taki bez modemu ADSL zastanawiam się nad kupienie kolejnego NETGERA ale mam nawet wieksze fundusze obecnie taki router kosztuje około 90 zł a ja mam do wydania do 200 zł czy za to dostane coś lepszego? tzn co?

znalazłem ceikawe routeru LINKSYS są one bardzo popularne, dokładniej chodzi o Linksys WRT54GL lub WRT54G. Jak widac oba te routery mają 2 anteny, ja napewno będę dokupował odzielną antenę i teraz pytanie czy mozna poprostu kupić 2 normalne anteny i podłaczyć je do routera (jedna jest nadawcza druga odbiorcza z tego co wiem) czy musz to być jakies specjalne anteny?

ogólnie jaki router polecacie mi do kyupienia za 200zł
  • Poziom 24  
    Mozna tez taniej - poszukaj routerow z serii Blackbox AP, czy Minitar MWGAR, na odpowiednim sofcie da sie z nich wycisnac ok. 300mW mocy (160mW na oficjalnych softach)...a cena ponizej 100zl(!). Uzywalem w swoim czasie MWGARA z softem APROUTER i dzialal na linku 5km na przecietnej taniej Yagi...
  • Poziom 12  
    Jestem posiadaczem Linksysa WRT54GL jak narazie pracuje bez problemów . Ruter posiada dwie anteny ale obydwie są nadawczo-odbiorcze , neta mam w ogrodzie .Sygnał przechodzi przez 2sciany działowe i 1 nośną ,przy laptopie mam kartę DWL 650+.Jeżeli sygnał byłby słaby to można zastosowac antenę zewnętrzną połączoną z ruterem kablem h155.polecam Linksys WRT54GL + tomato.pl
  • Poziom 15  
    11111olo może ten sygnał jeszcze na na standardowej antence patykowej??!!

SPEAKERS_XP z tego co wiem to norma mówi o 100mW.Myślisz ze jak kupisz sobie takiego AP 300mW to będziesz miał zasięg na pól dzielnicy?
    Będziesz łapał wszystkie syfy (interferencje) od innych sieci czego skutkiem będzie niska jakość połączenia,częste rozłączenia nie wspominając już o niskiej przepustowości.A na dokładkę będziesz psuł eter i zaś wielkie narzekanie ze wi-fi chodzi jak chodzi.Po to powstała norma aby jej przestrzegać!

nelik1987 Mimo iż część AP na rynku ma 2 anteny to służą one do maksymalizacji czułości i tym samym powększenia zasięgu. 2 anteny są idealne do pomieszczeń (biura/dom), gdzie jest wiele fal odbitych. Dzięki temu urządzenia "ma w czym wybierać" i automatycznie przełącza się na antenę, z której ma lepszy sygnał - tylko po to są 2 antenki.

Ale to wcale nie przekreśla urządzeń z jedną antena i moge Ci polecić
    Router+AP tp-link WR543G,ap opaty na dobrym module radiowym firmy atheros który charakteryzuje sie dobrą czułością i w polaczeniu z antenką(ktora jest w zestawie) o zysku 5dbi bedziesz miał wystarczający zasięg nawet na podwórku
  • Poziom 42  
    james bond 007 napisał:
    11111olo może ten sygnał jeszcze na na standardowej antence patykowej??!!

SPEAKERS_XP z tego co wiem to norma mówi o 100mW.Myślisz ze jak kupisz sobie takiego AP 300mW to będziesz miał zasięg na pól dzielnicy?
    Będziesz łapał wszystkie syfy (interferencje) od innych sieci czego skutkiem będzie niska jakość połączenia,częste rozłączenia nie wspominając już o niskiej przepustowości.A na dokładkę będziesz psuł eter i zaś wielkie narzekanie ze wi-fi chodzi jak chodzi.Po to powstała norma aby jej przestrzegać!

Tak na patyku 11km. Człowieku co ty za głupoty wypisujesz. Dokonałem tego na parabolicznej antenie (60 cm jak do odbioru satelity).

Z tego co się domyślam chodzi o UDOSTĘPNIANIE łącza więc żadnego syfu nie będzie łapał. Zasięg się zwiększy ale po zastosowaniu dobrej anteny dookólnej, jak np. taką.
    http://yagi.pl/product_info.php/cPath/28/products_id/1149
  • Poziom 17  
    Aby nie narażać kolegi na niepotrzebny stres odradzam kupowanie anten na Yagi pl . Kupiłem tam dwie anteny i obydwie chodziły niewiele lepiej niż standardowy patyk . Obie miały mieć po 18 dB zysku. Wystarczyć nawet poczytać w necie opinie o tej firmie. Poleciłbym anteny od Dipola, kupuje tam teraz i mam linki na antenie yagi 15 dB nawet do kilku km ze stacją bazową zobacz anteny . Maja też duży wybór różnego rodzaju ap i nie tylko.
    Zdecydowanie polecałbym router z chipsecie Atherosa. Zapewnia on duży zasięg przy standardowej antenie średnio 2-3 x większy niż na zwykłym routerze przy tej samej mocy. Sama moc nierozwiązujetutaj problemu. Two ap będzie siał daleko ale może mieć problem z odbiorem swojego sygnału a przecież chcesz mieć raczej wymianę danych a nie jednostronną transmisje.
  • Poziom 42  
    Ale jeszcze Autor tematu nie napisał jak daleko się che łączyć za pomocą routera i anteny?
  • Poziom 17  
    Właściwe spostrzeżenie 11111olo . Wyznaję zasadę że lepiej kupić mocną antenę i dobry AP z regulacja mocy. moc należy ograniczać do niezbędnego minimum aby nie zaśmiecać eteru. Dobrze jest też przed zakupem sprawdzić jakie jest zagęszczenie sieci w twojej lokalizacji, na jakich kanałach pracują. Jeżeli jest duże zagęszczenie sieci i gęsta zabudowa to lepsza możebyć jakaś szeroko pracująca antena panelowa .
  • Poziom 42  
    Wszyscy co piszą o dużym zagęszczeniu piszą o paśmie 2,4GHz. A czemu nie pomyśleć o 5GHz. Jest o wiele mniej zaśmiecone, poza tym jest tam 12 kanałów które nie nachodzą na siebie :)
  • Poziom 17  
    Aby zbytnio nie odbiegać od tematu dodam jeszcze aby przy konfiguracji routera zmienić standardowy kanał na któryś ze skrajnych nie zapominając jednocześnie o charakterystyce dopasowania danej anteny.
    Standardowy u większości to kanał 6. Większośc- około 3/4 użytkowników gniecie się na tym kanale. Co do pasma 5 ghz to oczywiście to dobry wybór pod warunkiem że posiadamy ap clienta na to pasmo.

Dodano:
    Cytat:
    znalazłem ceikawe routeru LINKSYS są one bardzo popularne, dokładniej chodzi o Linksys WRT54GL lub WRT54G. Jak widac oba te routery mają 2 anteny

Dla ciekawostki dodam że ruter Linksys ma opcje zmiany softa na inny. Ja polecałbym tutaj WRT54GL i zmianę softa na Tomato. Jest tam opcja wyboru trybu pracy z jedną wybraną anteną . Nowy soft dużo przydatnych funkcji.