Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Whirpool ADP 4420

23 Wrz 2008 22:45 2939 11
  • Poziom 10  
    Witam mam pytanie czy ktoś może mi wyjaśnić co oznacza kod błędu zmywarki. Cały czas wypuszcza wodę której de-facto w środku już nie ma a po kilku minutach wyłącza pompę i wyświetla komunikat diodą 4X błysk i 2 sek. przerwy. Z góry dziękuję za ewentualną pomoc.
  • e-miernikie-mierniki
  • Specjalista AGD
    Jeżeli wylewa wodę to prawdopodobnie zanieczyszczony przełącznik poziomu wody - nie sygnalizuje stanu "pusty".
  • Poziom 10  
    A gdzie go mogę znaleźć i ewentualnie jak sprawdzić?
    Dodam że wodę wylewa po dolaniu, wąż nie jest zagiety lub zapchany.
  • e-miernikie-mierniki
  • Specjalista AGD
    Dostęp od spodu zmywarki, zdemontuj i wyczyść to:
    Zmywarka Whirpool ADP 4420
  • Poziom 10  
    Ok to będzie jak mniemam przy pompie ;) zaraz po powrocie z pracy wyciągnę zmywareczkę z zabudowy i pogrzebię - mam nadzieje że pomoże - bo moja dwunożna zmywarka odmawia posłuszeństwa ;)
  • Moderator AGD
    To nie jest przy pompie tylko w plastikowym korpusie.
  • Poziom 21  
    Możesz nawet od środka po wyciągnięciu sita spryskać to płynem łatwo rozpuszczającym tłuszcz. Tylko nie płynem do płukania.
  • Poziom 10  
    No rozkręciłem wyjąłem iiiiiii ....
    membrana ta gumowa się odkształciła i prawdopodobnie nie wystarczająco domyka zawór ciśnieniowy muszę jutro podskoczyć kupić nowy no i zmontować to do kupy. Mam nadzieję że na tym koniec :)
  • Poziom 10  
    porażka :(
    niestety po wymianie w/w elementu jest nadal to samo, chyba skończy się wizytą serwisanta - a może macie jeszcze jakieś pomysły?
    Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    Spokojnie. Wymieniając ten element zapewne zalałeś styki, które akurat w tym przypadku liczą pomiar rezystancji. Tak więc kropla wody, czy nawet wilgoć powodują, że czujnik nie działa, jak powinien. Wysusz styki suszarką, odczekaj trochę i powinno zadziałać.
  • Specjalista AGD
    Delkor napisał:
    porażka :(
    niestety po wymianie w/w elementu jest nadal to samo, chyba skończy się wizytą serwisanta - a może macie jeszcze jakieś pomysły?
    Pozdrawiam

a sito wewnątrz jest od spodu czyste ???
  • Poziom 10  
    Tak wszystko wyczyszczone! Brak pomysłu- niestety