Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Computer ControlsComputer Controls
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

monitory diy czy gotowa konstrukcja? max 500 zł

24 Wrz 2008 12:55 16623 58
  • Poziom 10  
    witam , od kilku tygodni zastanawiam się nad zmianą moich podłogówek : jest to dwu i pół drożna konstrukcja firmy Jamo z otworem bass reflex z tyłu , średnica membran to 14 cm . niestety w moim pomieszczeniu 16 m2 nie spełniają zadania - brak kolców , b.r z tyłu i umiejscowienie około 30 cm od ściany uniemożliwia przyjemnego słuchania. nie przyjemnie dudni i drgania są w całym pokoju , szukam konstrukcji 2 drożnej , głównie zastanawiałem się nad monitorami , mogą być też małe podłogówki. teraz nasuwa się pytanie , czy kupić gotową konstrukcje , czy brnąć w stronę DIY ? nie ukrywam że chciałbym się trochę nauczyć jednak trochę boje się zwrotnicy , nawet mając gotowy schemat było by ciężko , niestety mam takich profesorów w szkole że w profilu teleinformatyka uczyli o cegłach dachówkach i pustakach :l a czytałem że połączony szeregowo kondensator lub cewka nie zdaje egzaminu . Dodam że spędziłem kilka godzin w dziale DIY w celu znalezienia odpowiedniej dla mnie konstrukcji lecz nie znalazłem takowej , stąd ten temat , do rzeczy:

jakie polecacie konstrukcje , dwudrożnych ( chyba najlepiej w przypadku mojego pokoju ) monitorów które kosztowały by razem z wykończeniem około 500 zł:?: czytałem i stwierdziłem że to wychodzi naprawdę o wiele taniej niż w przypadku gotowych konstrukcji , te które bym chciał kosztują przynajmniej 800-1000 zł np. kef q1 lub siesta sat , ostatnio przeglądając allegro spostrzegłem monitory stx'a , co o nich powiecie? cena około 300 zł dwudrożna konstrukcja , parametry w porządku , efektywność 90 db 18 cm średnica membrany głośnika nisko-średniotonowego i przyzwoite pasmo 40-23 000 hz , model to F-110

od razu zaznaczam że czytałem regulamin jak i dział Diy kontrukcje lecz nie znalazłem tego co mnie interesuje aby uniknąć niespodzianki w postaci warna:D

dziękuje za pomoc:!:

edit :

bym był zapomniał napędzane to jest amplitunerem stereo Yamaha rx-396rds ok 70 W przy 8 ohm , zastosowanie gry , muzyka , filmy
    z muzyki lubie rock , techno jak i czasem posłuchać radia
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 39  
    oczywiscie ze DIY :D
    Cytat:
    nie ukrywam że chciałbym się trochę nauczyć jednak trochę boje się zwrotnicy , nawet mając gotowy schemat było by ciężko
    oj dam wszystko na tacy to sobie poradzisz :P lub moge je wykonac...
    o tanich STXach zapomnij. dopiero teraz w laboratorium STXa wyladowal nasz kolega wiec wszystkie nowe kolumny beda mialy pozadne zwrotnice - narazie sa byle glosnika nie spalic
    z STXow warto brac glosniki dopiero od seri SCX w gore (czyli SCX, AKX itp :P )

jezeli monitory za 500zl to moja propozycja jest tylko jedna (ale ok 600zl wyjdzie calosc)
    tonsil GDN 15/40/5 (siesta) + vifa XT25
    w tej kwocie lepszego monitora raczej nie zbudujesz.
    jakosciowo sprzecik juz jest naprawde dobry. z czasem ewentualnie dorobisz sobie suba ;)

Dodano po 1 [minuty]:

aha - zapomnialem dodac ze projekt zwrotnicy jest gotowy i wykonany przez profesjonaliste ;)
  • Poziom 24  
    Popieram Pawła że DIY :D Tylko uważaj bo na to się choruje ;)
    Ten projekt na tonsilu i vifie jest super, tylko powiedz czy możesz trochę przekroczyć budżet...
  • Poziom 39  
    jak nie to zrobi sie tanie zwrotnice i narazie bez wykonczenia :P
  • Poziom 16  
    Ja w DIY siedzę już ponad rok, w tym czasie zrobiłem suba i 2 pary kolumn. Za każdym razem robiłem coś z wyższej pułki, ale żadnych nie wykończyłem:). Dzisiaj dopiero zakupiłem fornir i w przyszłym miesiącu będzie wszystko wykończone. Także w moim przykładzie wykończenie mogło poczekać i to długo.
  • Poziom 21  
    http://allegro.pl/item443968474_monitory_diy_ideal_cena_jakosc.html ;)
    zrobienie nie wyjdzie Cie nic taniej;) brac smialo:)

Dodano po 1 [minuty]:

Jamess8 napisał:
    Dzisiaj dopiero zakupiłem fornir i w przyszłym miesiącu będzie wszystko wykończone. Także w moim przykładzie wykończenie mogło poczekać i to długo.

dlatego teraz jak cos robie to najpierw wykanczam pozniej slucham bo inaczej wiem ze beda staly rok czasu gole kolumny:P
  • Poziom 30  
    Paweł kto poszedł do stxa?
  • Poziom 10  
    Cytat:
    tonsil GDN 15/40/5 (siesta) + vifa XT25
    o widzisz ;] marzyłem po cichu o siesta , lecz ta cena...tutaj wyjdzie taniej i lepiej , dodam że mam warsztat wszystkie niezbędne narzędzia ( no oprócz sprawarki i tokarki ) do obróbki drewna itp. tata by mi również mógł pomóc , co do kosztów hmmm powiem tak , weekendami dorabiam ( nie zawsze ) i nie sądzę że mógłbym zrobić kolumny w kilka dni , lecz na spokojnie , wieczorami ojciec wraca z pracy to zawsze mógłby doradzić bo zna sie na tym akurat;]
    jest ktoś na forum kto robił ten projekt ? prosił bym o link ;]ew. mógłbym zrobić tak , że wykończyć a dać tylko filtr pierwszego rzędu na sam początek , bo wiadomo zwrotnica pewnie ze 100-200 zł wyjdzie ale spokojnie , niedługo stypendium bedzie , jeszcze jedno pytanie , zależy mi na wytrzymałości , ile tak średnio wytrzymuje zawieszenie? tonsil więc nie było by problemu z kupnem zawieszenia na allegro :)

Cytat:
    http://allegro.pl/item443968474_monitory_diy_ideal_cena_jakosc.html Wink
    zrobienie nie wyjdzie Cie nic taniej;) brac smialo:)
    po pierwsze narazie muszę pozbyć się moich jamo po drugie te wykończenie:|no ale zawsze można wykończyć po swojemu , wystarczy papier ścierny:D

btw , może ktoś podać adres www gdzie mogę dostać w.w przetworniki ? na allegro ich nie widać , chciałbym się poprostu zorientować gdzie wychodzi najtaniej

Paweł.S , jeśli o zwrotnice chodzi , to jaki to jest koszt ( robocizny) i na jakich się to zasadach odbywa:?: wysyłam Ci głośniki czy jak:?: jeśli nie chcesz pisać tutaj , pisz na pw
  • Computer ControlsComputer Controls
  • Poziom 39  
    Cytat:
    Paweł kto poszedł do stxa?
    Sound Wave ma tam praktyki ale ze w biurze konstrukcyjnym jest tylko wlasciciel i On to ma spory wplyw na firme :D

Cytat:
    ew. mógłbym zrobić tak , że wykończyć a dać tylko filtr pierwszego rzędu na sam początek , bo wiadomo zwrotnica pewnie ze 100-200 zł
    no bez przesady. konkretna zwrotnica na gorszych elementach da lepszy efekt niz najlepszy kond. robilem zwrotnice do tego i koszt koncowy dla klienta z przesylkami to 160zl. jak zrobisz sam i oszczedzisz tam gdzie mozna to w 100zl sie zmiescisz ;)
    takie monitory buduje juz pare osob ale jakos nikt jeszcze nie podzielil sie schematem obudowy - daj ok 10 litrow

Cytat:
    jeszcze jedno pytanie , zależy mi na wytrzymałości , ile tak średnio wytrzymuje zawieszenie? tonsil więc nie było by problemu z kupnem zawieszenia na allegro
    :lol: tutaj przesadziles :lol:
    w tym GDN jest gumowe zawieszenie. nawet te piankowe w starych tonsilach rozsypywaly sie tylko i wylacznie dlatego ze lezaly na strychach czy w piwnicach :P
    jakby te kolumny trzymali w domu to z 30-40 lat by zawieszenie wytrzymalo.
    obecnie guma wytrzyma tyle ze juz dawno glosnikow sie pozbedzies nim sie popsuje :P
    Cytat:
    btw , może ktoś podać adres www gdzie mogę dostać w.w przetworniki ? na allegro ich nie widać , chciałbym się poprostu zorientować gdzie wychodzi najtaniej
    GDNy kupujesz w protonsilu. na ich stronie ich niema ale dzwonisz do nich i mocno upierasz sie przy swoim to sprzedadza
    vife mozesz kupic tu http://www.loudspeakershop.eu/glosnik-vifa-xt25tg3004-p-550.html jak ci sie spieszy lub zamowic taniej tutaj http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=11496&start=748 (tylko prosze, przeczytaj temat lub napisz do kogos na GG zebym nie musial twojego postu wywalac)
    Cytat:
    Paweł.S , jeśli o zwrotnice chodzi , to jaki to jest koszt ( robocizny) i na jakich się to zasadach odbywa:?: wysyłam Ci głośniki czy jak:?: jeśli nie chcesz pisać tutaj , pisz na pw
    schemat zwrotnicy jest udostepniony
    tak wiec wykonuje wg zalecen (jakosc-cena) klienta i wysylam gotowe - robocizna 30zl + czesci

jakies jeszcze pytania?
  • Poziom 10  
    Cytat:
    jeszcze jedno pytanie , zależy mi na wytrzymałości , ile tak średnio wytrzymuje zawieszenie? tonsil więc nie było by problemu z kupnem zawieszenia na allegro
    Laughing tutaj przesadziles Laughing
    w tym GDN jest gumowe zawieszenie. nawet te piankowe w starych tonsilach rozsypywaly sie tylko i wylacznie dlatego ze lezaly na strychach czy w piwnicach Razz
    jakby te kolumny trzymali w domu to z 30-40 lat by zawieszenie wytrzymalo.
    obecnie guma wytrzyma tyle ze juz dawno glosnikow sie pozbedzies nim sie popsuje Razz
    to dziwne , bo te co mam jamo teraz , guma w niektórych miejscach popękała mimo że nie słuchałem zbyt głośno ( max 50 % ale to rzadko ) może dlatego że to stary model , ten link z diy odwiedziłem już wcześniej , powiem tak , poczytam co nieco o obudowie ( dokładnie wewnątrz , o te komory mi chodzi ) sprzedam te jamo co mam , i dam Ci znać , ale jeśli będę robił to na 99% poprosze o zrobienie zwrotnicy;]
    takie pytanie jeszcze , wiesz może ile kosztują te gdny 15/40/5 ? w razie problemów liczyłbym na pomoc :D
    obliczyłem objętość obudowy b.r Vb wyszło mi 7,1l natomiast Fb=53Hz liczyłem na podstawie tego:
    http://www.diyaudio.pl/portal.php?show=5
    parametry znalazłem tutaj
    http://diyaudio.pl/viewtopic.php?t=12937

natomiast kiedy obliczyłem objętość Siest mając wymiary skrzynek wyszło mi 15.5 l;/
    więc chyba najlepiej będzie jak dam koło 10 l...
    jeszcze takie pytanie , nie będzie problemu ze strojeniem b.r :?: dodam że to byłaby moja pierwsza konstrukcja
    pozdrawiam

btw , na tej stronie co podałeś wychodzi taniej , 125 zł natomiast na tym forum diy wychodzi około 160 zł szt + przesyłka:|
  • Poziom 39  
    Cytat:
    jeśli będę robił to na 99% poprosze o zrobienie zwrotnicy;]
    a nie sprobujesz zmontowac sam? podam spis czesci jakie masz kupic oraz wzor plytki...
    jak nie to zapraszam w przyszlosci ;)

GDNy to 85zl/szt - musisz dzwonic do protosila i domagac sie ich bo inaczej nie sprzedaja :P

Cytat:
    btw , na tej stronie co podałeś wychodzi taniej , 125 zł natomiast na tym forum diy wychodzi około 160 zł szt + przesyłka:|
    oj niemam pojecia jak to wyliczyles :???:
    za 2szt DX25 wyszlo nieco ponad 160zl/para na miejscu. tak wiec za pare XT25 wyjdzie ok 170-180zl/para :P

a ze strojeniem niebedzie problemu - podam jaki tunel...
  • Poziom 24  
    Ale liczyłeś z wymiarów zewnętrznych skrzynek? Bo jeśli tak to trzeba odjąć grubość płyty na obudowie plus objętość którą zajmują głośniki i inne pierdoły w środku...
  • Poziom 10  
    no tak , liczyłem z wymiarów obudowy Tonsil Siesta , mam rozumieć że wymiary się liczy z parametrów niskotonowego / nisko-średniotonowego w tym przypadku GDNa ?
    Cytat:
    a nie sprobujesz zmontowac sam? podam spis czesci jakie masz kupic oraz wzor plytki...
    jak nie to zapraszam w przyszlosci
    to trzeba montować na płytce drukowanej? głównie martwiło by mnie wytrawianie bądź inna metoda lecz najpierw trzeba sprzedać obecne i poczekać koło tygodnia dwóch na pieniążki , potem już można obgadać szczegóły .

btw. fornirował ktoś z was moniotry o objetości +- 10 l ? jaki to byłby koszt ? chciałbym wstępnie tylko policzyć , przetworniki +zwrotnica wyjdzie ok 550-600 zł a gdzie reszta? kurde to wyjdzie dobre 800 coś czuje
    strojenie w porządku , myślę że to mogło by się udać tylko kasa... nie jest tani ten projekt ;/ aż tyle pieniędzy to ja nie mam , choć zobaczymy ile wezmę za te kolumny i ile wypłaty będzie

tak na szybko moglibyście podać coś tańszego:?: jeśli nie będe miał tyle pieniędzy to wiadomo zdecyduje sie na coś co mnie stać , chodzi tu o 600 zł całkowity koszt , ile wychodzą klony totem mite ?

odezwe się ;]
    dzięki
  • Poziom 39  
    Cytat:
    to trzeba montować na płytce drukowanej?
    nie, nie trzeba ale ja tak robie :P

koszt fornirowania takch monitorow zalezy od tego czego uzyjesz. mozesz kupic forniry krajowe w skladzie za 7zl/m2. a mozesz kupic egzotyczny fornir za nawet 100zl/m2!
    do tego dochodzi puszka kleju (butapren, patex moment lub cos podobnego) 10-30zl i lakier - tez zaleznie od jakosci 10-100zl

Cytat:
    przetworniki +zwrotnica wyjdzie ok 550-600 zł a gdzie reszta? kurde to wyjdzie dobre 800 coś czuje
    jak ty to liczysz? za 800zl mozna zrobic klona ostinato 2000 ;]

tonsile 2x85zl (lepiej sprawdz bo podobno ceny podniesli)
    vify ok 170-180zl lub 260zl w polsce
    zwrotnice + akcesoria 150-160zl
    obudowa ok 30zl
    forniry, kleje, lakiery itp ok 100zl
    kable - 20zl + do wzmacniacza
    razem ok 650zl. jakbys mial jakies rzeczy w domu to juz koszt odpada.

klon TOTEM MITE to koszt ok 250-300zl. jednak jakosciowo odstaje i to znacznie. jak teraz faktycznie tonsil podniosl ceny to juz sie robi wogole nie oplacalne. (mam do sprzedania cos takiego ale w innej obudowie)
  • Poziom 24  
    Rób to na vifach i tonsilach... A jak brakuje ci parę złotych, to poczekaj, odmów sobie kilka piwek czy tam czegoś :D Podzbieraj troszkę i zrób raz a lepiej...
  • Poziom 10  
    dobra kolumny sprzedane pieniądze będą w przyszłym tygodniu +- także będzie można coś pomyśleć , są w sieci jakieś projekty niedużych podłogówek ( coś ala kef q3 ) w tych pieniądzach? , koledzy zależy mi przedewszystkim na b.r z przodu bo kolumny będą tak 20-30 cm od ściany stać , nie chce aby dudniły , trzeba to przemyśleć . dobrze by było gdyby nie przenosiły drgań na podłoże , dobre kolce załatwią sprawe ?
  • Poziom 39  
    Cytat:
    są w sieci jakieś projekty niedużych podłogówek ( coś ala kef q3 ) w tych pieniądzach?
    16-18cm coaxial? niema szans :lol:
    klasyczne 2 drogi by sie znalazly ale gorsze jakosciwo od w/w propozycji
    Cytat:
    zależy mi przedewszystkim na b.r z przodu bo kolumny będą tak 20-30 cm od ściany stać
    a to zalezy tylko i wylacznie od ciebie :P mozesz dac z przodu lub z tylu...
    Cytat:
    dobrze by było gdyby nie przenosiły drgań na podłoże , dobre kolce załatwią sprawe ?
    dowolne kolce
  • Poziom 10  
    dobra , mam jak narazie 350 zł za kolumny , niedługo dojdzie około 200 . pytanie , warto naprawdę bawić się w diy? nie chcę się wkopać ... na allegro są gdn 15/40/5 po 88 zł szt , brać ?
    numer 448106629
    w środku trzeba by robić komorę dla tego gdn'a ?
    Paweł więc wykonałbyś zwrotke dla mnie?
    pomożecie? to byłby mój pierwszy projekt więc troche sie boje... tym bardziej że narazie musiały by stać na szafce te kolumienki

takie pytanie jeszcze Paweł do Ciebie odnośnie xt25tg , na tej stronie , diyaudio w tym temacie co przyjmuje się zamówienia to jest cena za szt ? na pierwszej stronie ( chyba 3 post ) znalazłem te vife za 36 euro a kilka postów niżej za 26 , to ile wkońcu ? czy to jest pewne źródło czy lepiej w sklepie kupić ?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Cytat:
    warto naprawdę bawić się w diy? nie chcę się wkopać ...
    zobacz ile kosztuja gotowe siesty. teraz wywal z nich wysokotonowke, dokup vify i wsadz nowe zwrotnice - oplaca sie w taki sposob? nie :P DIY poza super niskobudzetowym sprzetem jest zawsze oplacalny
    Cytat:
    na allegro są gdn 15/40/5 po 88 zł szt , brać ?
    jak sie boisz to dzwon do protonsila
    Cytat:
    nie rozumiem :???:
    Cytat:
    Paweł więc wykonałbyś zwrotke dla mnie?
    tak, dodaj moje GG do listy i czekaj az bede mial w opisie "zamawiam z polinka" lub cos podobnego. wtedy sie odezwiesz do mnie

Cytat:
    pomożecie? to byłby mój pierwszy projekt więc troche sie boje... tym bardziej że narazie musiały by stać na szafce te kolumienki

takie cos moze byc?
    jak tak to masz tutaj rysunek http://rapidshare.com/files/150668532/front_.PDF

Cytat:
    takie pytanie jeszcze Paweł do Ciebie odnośnie xt25tg , na tej stronie , diyaudio w tym temacie co przyjmuje się zamówienia to jest cena za szt ? na pierwszej stronie ( chyba 3 post ) znalazłem te vife za 36 euro a kilka postów niżej za 26 , to ile wkońcu ? czy to jest pewne źródło czy lepiej w sklepie kupić ?
    tak, zrodlo jest pewne. osoba zajmujaca sie tym rowniez (znam osobiscie)
    cene biez z ostatnich zamowien. cena jest ok 20-23E za sztuke. do tego trzeba doliczyc VAT + przesylke itp
    wpisz sie na liste tak jak inni i skopiuj ta pozycje od innych. potem czekasz na reazlizacje zamowienia i wplacisz kwote jaka ci XYS poda. potem znowu czekasz :P
    jak masz kase lub niechcesz czekac to mozesz kupic w polsce - 125zl/szt
  • Poziom 10  
    Cytat:
    nie rozumiem

w niektórych projektach czytałem że ludzie robią osobną komore tj. ścianke pod niskotonowcem , allegro się nie boje już kupiłem wiele rzeczy tym bardziej że ten użytkownik ma bardzo dużo pozytywów czyli zero ryzyka , bardziej obawiałbym się u tego XYSa zamawiać no ale 160-170 a 250 to jest różnica ... te co podałeś są w porządku , fornir dębowy jeśli dobrze widze . pieniądze przelewam w zł nie?

Cytat:
    zobacz ile kosztuja gotowe siesty. teraz wywal z nich wysokotonowke, dokup vify i wsadz nowe zwrotnice - oplaca sie w taki sposob? nie Razz DIY poza super niskobudzetowym sprzetem jest zawsze oplacalny

tym bardziej że tonsil drożeje ;/ na stronie tonsila para siest sat kosztuje prawie 900 zł ... dobra tylko nie liczcie że ukończył bym to szybko bo kasy nie mam za dużo , to co mam z kolumn wystarczy na przetworniki ( no może braknie koło 50 zł ) te kolumny wyżej to twoje ?
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Przemysl_17 napisał:
    [

w niektórych projektach czytałem że ludzie robią osobną komore tj. ścianke pod niskotonowcem

Jeśli dobrze rozumiem o co ci chodzi to robią to żeby uzyskać podłogówki :D robią obudowy powiedzmy 40l i wysokie, jak podłogówki a głośnik potrzebuje przykładowo 20l więc w połowie wysokości daje się przegrodę i już głośnik gra w 20 litrach :D
  • Poziom 10  
    aha rozumiem o co chodzi :] więc w monitorach nie ma takiej potrzeby ? tylko jedno wzmocnienie zrobić na środku i porobić w nim kilka otworów :)? dobra przekonaliście mnie , koło poniedziałku zamówie przetworniki
  • Poziom 11  
    Witam.
    Temat mnie zainteresował, że mam pytanie: Jaki rodzaj cewek zastosować do zwrotnicy (średnica drutu) oraz jakie kondensatory?
  • Poziom 39  
    Cytat:
    bardziej obawiałbym się u tego XYSa zamawiać no ale 160-170 a 250 to jest różnica ... te co podałeś są w porządku , fornir dębowy jeśli dobrze widze . pieniądze przelewam w zł nie?
    XYSa mozesz byc pewien. sprawdzony, powazny czlowiek. jak juz pisalem mialem nawet okazje poznac go osobiscie ;)
    za glosniki placisz w zl. XYS kupuje euro i im placi

tak, na tych monitorach jest dab. mam troche tego na zbyciu w domu wiec uzywam :P
    kolumny zbudowalem na potrzeby tutoriala. zdjecia mozesz juz sobie pobrac z ich budowy ale do napisania calosci troche czasu brak :/
    Cytat:
    dobra tylko nie liczcie że ukończył bym to szybko bo kasy nie mam za dużo , to co mam z kolumn wystarczy na przetworniki ( no może braknie koło 50 zł )
    no to bedziesz robil na raty :P
    wykonczenie przeciez mozesz po czasie zrobic ;)

siemionek, wszystko zalezy ile chcesz na to wydac. mozesz kupic najtansze elementy za powiedzmy 50zl/para, cos lepszego za np 100zl/para lub kompletnie zaszalec i wydac np 300zl :P
    napisz ile masz kasy to zaproponuje cos
  • Poziom 11  
    Na zwrotki tak ok. 200 zł - może być nawet kilka zł więcej. GDN-y mam (zakupione tak na wszelki wypadek). Pozostają tylko Vify.
  • Poziom 39  
    hehe to widze ze zaszalec chcesz :P
    robilem juz zwrotnice pod tego tonsila ale z DXem (roznica jednego konda czyli 10-20gr)
    Cytat:
    *1223 CEWKA Cewka 0.30 mH 0.430 Ohm dr-0.70 h-10 FI-34 4,71 2szt
    *5130 CEWKA Cewka 1.50 mH 0.180 Ohm dr-1.20 dl-46mm FI-36mm rdzen-24/35+dyski-35/7 17,59 2szt
    400/ 4.30 6,50 2szt
    400/ 10.00 10,52 2szt
    MET-TY 5/ 4.70 0,51 2szt
    RURA BASS900023 fi-50x145mm.Czarny polipropylen. 2,73 3szt
    A/NOZKA HAR. M8 Nozka kolumnowa Harma M-8/33mm. szt. 10,74 2komplety

terminale - po 6zl

166zl
    tyle wyszlo dla klienta za gotowca z przesylakmi. wiec nieco ponad 100zl wydasz sam a jakosc wg mnie juz jest OK
    mozesz zaszalec nad cewkami powietrznymi a nie rdzeniowymi itp
  • Poziom 11  
    Może jest w tym odrobina szaleństwa ale obstawiłem taki budżet na zwrotki więc skoncentruję się na cewkach powietrznych. Tak na marginesie kasa nie tak wielka, a moje wypieszczone Space 86' już mnie drażnią, a niestety brak miejsca na podłogówki bowiem słodka 2 latka taki cudami się interesuje :D.

Jak to połączenie tego GDN i Vify brzmi?
  • Poziom 39  
    szczerze mowiac to ja bym zainwestowal jedynie w tor wysokotonowy - tam lepsze elementy kup

niewiem jak to brzmi bo nie mialem okazji posluchac. idz do salonu i posluchaj siesty. wywal tandetna wysokotonowke tonsila i bedziesz mial te monitory :P
    oryginalne siesty brzmia dobrze a z lepsza wysokotonowka powinny juz brzmiec na odpowiednim poziomie ;)
  • Poziom 10  
    Paweł , z tym schematem coś nie halo jest co podałeś , na jednym kondensatorze połączonym szeregowo jest napisane 4u7 , to jak ma być 4 uF czy jak ? na rezystorze to samo , powinna być podana rezystancja ale pisze 2r2 , reszta chyba w porządku , sprawa kolejna , który głośnik na tym schemacie jest który ? prawy- vifa lewy tonsil ? jeszcze mam jedno pytanie , jak / czym połączyłeś zwrotnice z gniazdem ? coś mi się to niepewne wydaje tym bardziej że nie wiadomo jak to brzmi bo nikt tego nie robił...
  • Poziom 11  
    4,7 uF i 2,2 om z tego co pamiętam ze szkoły. Tak się oznacza na schematach.