Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Canon PIXMA MP540 tusze PGI-5BK, CLI-8BK C M Y

24 Wrz 2008 13:32 27431 11
  • Poziom 33  
    Witam
    Czy dało by radę w drukarce MP540
    używać tuszów z serii 8 (PGI-5BK, CLI-8BK, CLI-8C M Y)

Oryginalne które są do tej drukarki wyglądają
    bardzo podobnie więc czy jest możliwość
    przełożenia chipa z 520BK do 5BK i innych

PGI-520BK -> PGI-5BK 26,5ml
    CLI-521BK -> CLI-8BK
    CLI-521C -> CLI-8C
    CLI-521M -> CLI-8M
    CLI-521Y -> CLI-8Y
  • Poziom 11  
    mam to samo pytanie co kolega pwyżej
  • Poziom 11  
    wiesz co? z tego co sie dowiedziałem to nie pasują... CANON PIXMA MP540 jest całkiem nowym produktem Canon...zastosował tam całkiem inne pojemniczki z tuszami...tusz serii 8 jest dobry aby napełnić oryginalne zbiorniczki...tak więc proponuje napełnianie a nie wymianę
    POZDRO
  • Poziom 33  
    oki

tylko czy jest w MP540 i innych z nowej serii
    możliwość wyłączenia czujnika poziomu tuszu albo resetowania zbiorniczków z tuszem po napełnieniu
  • Poziom 11  
    wczoraj napełniałem i wskazuje mi zerowy poziom tuszu...ale wyłączam to okienko co mi wyskoczy z tą informacją i drukuje normalnie...są tam jakieś chipy dostępne na allegro za ponad 160zł...ale zaraz nasuwa sie pytanie czy warto??????ja do takich kombinacji nie jestem przekonany
  • Poziom 11  
    atomic99 napisał:
    oki

tylko czy jest w MP540 i innych z nowej serii
    możliwość wyłączenia czujnika poziomu tuszu albo resetowania zbiorniczków z tuszem po napełnieniu

TAK...istnieje możliwość wyłączenia wykrywania poziomu tuszy...
    "Przytrzymaj przez 5s. przycisk anulowania druku"i to wszystko,
  • Poziom 1  
    Witam.
    Korzystając z wątku, chciałbym zapytać użytkowników wyżej wymienionego sprzętu, czy korzystali z zamienników tuszy? Jeżeli tak, to czy natrafili na jakieś kłopoty eksploatacyjne.
    Chciałem się zorientować czy warto kupować oryginalne tusze.
    Sklep podany przez dolar17 ma całkiem przystępne ceny, ale i tak są to kwoty dwa albo trzy razy większe niż zamienników.
  • Poziom 13  
    Kolega posiada drukarkę właśnie na w/w tusze. Sprowadzałem mu ostatnio ACTIVEJET (niestety w ofercie nie ma GREY), ma od jakiegoś czasu założone właśnie te w/w. Drukuje średnio wiele (kilkadziesiąt stron tekstu i kilka grafiki tygodniowo). Ogólnie jest zadowolony. Pojemniki z chipem, czyli jest pełen monitoring pojemności tuszu.
  • Poziom 10  
    Witam
    chcialem tylko powiedziec ze zamienne pojemniki chyba odbiegaja od orginalow pomimo ze sa "prawie" identyczne, zamienniki chyba szybciej sie zuzywaja ale to moja uwaga
  • Poziom 9  
    Są w necie dostępne 'resetery' do CHIPów. Nie wiem, jak to działa ale sądzę, że coś w tym jest. Przez kabel USB kawałek plastiku z bolcami umożliwia nam przyłożenie CHIPA i jego zresetowanie. Zabawka kosztuje 240zł
    tylko zastanawiam się, czy warto, skoro można 'samemu stać się zasilaniem USB' np. przykładając bateryjkę w celu spięcia ;]

Ja również słyszałem plotki o przytrzymywaniu różnych przycisków. Obecnie nie mam nic w pojemnikach, mimo to drukuje, choc jakość się pogorszyła. Nie wiem, czy kupować zamienniki na allegro, czy może postawić na uzupełnienie
  • Poziom 11  
    na to wszystko powiem tak...ja osobiście drukuję bardzo dużo i zakupiłem zestaw tuszów do napełniania kartridży za 200zł komplet wszystkich tuszy i mam je już od 1.5 roku i jeszcze mi ich nie zabrakło, są wydajne i nie mam problemów z chipami bo napełniam oryginalne zbiorniki
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Już wszystko wiem! Gdy kończy się tusz (wskaźnik pokazuje już od dawna pusty pojemnik), oprogramowanie wyświetla informacje (tylko w Windowsie), że można wyłączyć działanie Chipów. Po załadowaniu kartridży ze starymi chipami, zamykamy drukarkę i przytrzymujemy kilka sekund przycisk z trójkątem do efektu na ekranie.
    warunek: musi byc chip- choćby stary

uzupełnianie jest dziecinnie proste. wystarczy zrobic dziurke, igle z tuszem delikatnie wbic w gorna warstwe gabki i powoli wpuszczac tusz. mi on nie splywa do zbiorniczka w tylnej czesci pojemnika ale i tak zapas atramentu jest spory :)
    __
    Informacja o możliwości wyłączenia chipów nie pokazuje się na innych systemach operacyjnych