Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

klucz na lpt do fpp cdn i win xp

24 Wrz 2008 19:13 10473 14
  • Poziom 9  
    witam,
    mam problem z kluczem po fpp /cdn-u/
    zainstalowalem win xp, przekopiowalem fpp, po uruchomieniu wywala mi brak klucza....
    zainstalowalem userport /plik userport.sys do katalogu ....system32\driver\ i uruchomilem program, potem start, niestety raz na kilka uruchomien program dobrze dziala fpp/....
    jak zrobnic aby za kazdym urochomieniem program fpp widzial klucz, a nie tylko sporadycznie?

• VIP Zasłużony dla elektroda
    1. Która wersja XP ?
    2. Czy są zainstalowane łaty do systemu ?
    3. Jaka płyta główna/chipset ?
    4. Czy komputer pracuje w sieci/ czy posiada kartę sieciową ?
    4a. FPP jest lokalnie czy na serwerze ?
  • Poziom 9  
    - z serwis pak3 + wszystkie poprawki
    - gigabyte GA-G31M-S2L /Intel® G31 Express Chipset/
    - lan podlaczony do routera d-link /internet neostrada/
    - fpp lokalnie

Tutaj może być kwestia chipsetu.
    Jak masz ustawiony port LPT w biosie ?
    Klucz jest oczywiście ten duży, czarny.
  • Poziom 9  
    w biosie ECP/EPP
    tak klucz na LPT

Proszę poprawić temat jak i wszystkie swoje posty. Regulamin punkt 15.
    [K!lleR]

Spróbuj ściągnąć i zainstalować najnowsze sterowniki do chipsetu płyty ze strony Intela.
  • Poziom 9  
    wszystkie poprawki do win i sterowniki do sprzetu sa najnowsze!
    zainstalowalem port95nt - dziala, choc po kazdym wlaczeniu komputera trzeba go uruchamiac...

Tak to bywa z tymi programami iż nie do końca działają na nowych płytach. A szczególnie są problemy z procesorami 64 bitowymi i systemami x64.
    Kolega miał podobne objawy jak był procesor Core.
    Po zamianie na celerona wszystko nagle zadziałało bez problemów.

Jeżeli port95nt ci działa to wpisz go do autostartu i będzie uruchamiany za każdym razem :)
  • Poziom 9  
    no tak ale nie wystarczy uruchomic program, trza tez wcisnac ready a potem exit ;)
  • Poziom 12  
    Mam dokładnie ten sam problem. Cztery różne komputery, pracujące w jednej sieci, najnowsze sterowniki do płyt. Na każdym stanowisku dzieje się to samo. Jakby czas sprawdzanie klucza w LPT był za krótki. Raz zaskoczy a raz nie.

PS. na Sp2 problem jest. po aktualizacji na Sp3 to samo.
  • Poziom 14  
    Pozwolę sobie odświeżyć temat pomimo że od ostatniego postu minęło prawie pół roku. Mianowicie mam podobny klucz co poprzednicy (w załączniku)

klucz na lpt do fpp cdn i win xp

Moje pytanie brzmi czy jest możliwość podłączenia go przez przejściówkę USB --> LPT ? Posiadam komputer bez portu USB na którym zainstalowany jest WinXP jak również w/w przejściówkę. Problem polega na tym, że po podłączeniu klucza przez przejściówkę do USB nie ma żadnej reakcji (przejściówka sprawna na 100%, bo działa na niej drukarka).

Czy da radę coś z tym zrobić? Czy pozostaje kupno nowego klucza pod USB?

Z góry dziękuje za odpowiedzi.
    4r73k napisał:
    Czy da radę coś z tym zrobić?

Nie, klucz nie będzie działał z adapterem USB/LPT
    4r73k napisał:
    Czy pozostaje kupno nowego klucza pod USB?

A dlaczego nie rozważa kolega kupienia karty PCI zawierającej kontroler portu równoległego?
  • Poziom 14  
    jankolo dziękuje za odpowiedź. Powiem szczerze że nie pomyślałem o karcie PCI. To będzie chyba optymalne rozwiązanie mojego problemu. Jeszcze raz dzięki.

Dodano po 7 [minuty]:

Czy na wszystkich poniżej zaprezentowanych urządzeniach klucz będzie działał poprawnie?

http://www.allegro.pl/search.php?string=lpt&from_showcat=1&category=4463&country=1

Istnieje jakaś alternatywa takiej karty do laptopa?
    Owszem, odpowiednia karta PCMCIA bądź Express Card, w zależności od gniazda zainstalowanego w laptopie.