logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Whirlpool AWM 6091 - pralka wyłącza się po praniu zasadniczym, co robić?

wiesgaj 25 Wrz 2008 15:45 2622 9
REKLAMA
  • #1 5570588
    wiesgaj
    Poziom 15  
    Posty: 284
    Ocena: 29
    Mój problem to wyłączająca się pralka po praniu zasadniczym.
    Ale po kolei zwarcie na pompce i wypalony triak i opór. Wymieniłem
    obie te części i był osmolony rejon Vipera 20A wymieniłem go i
    kondensatory koło niego. A teraz pralka pierze za pranie zasadnicze
    a gdy się ono skończy powinno nastąpić pompowanie i odwirowanie pralka się wyłącza i wyświetlacz gaśnie tak jakby był już koniec.
    Proszę o pomoc.

    Dodano po 4 [godziny] 25 [minuty]:

    Czy istnieje możliwość dostępu do schematu programatora wewnętrznego.
    Jak by ktoś wiedział lub miał do mojej to byłbym bardzo wdzięczny.
    Nikt nie wie co to za problem.
    Kochani pomóżcie bo utonę w brudach.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 5571578
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Niestety schematy do programatorów są niedostępne. Poszukaj jeszcze uszkodzonych elementów na module, choć prawdopodobnie uszkodził się procek. Pozdrawiam ziomala :D
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #3 5571590
    mirofalcon
    Poziom 25  
    Posty: 577
    Pomógł: 72
    Ocena: 359
    Sprawdź czy do pompy dochodzi napięcie i połączenia pomiędzy programatorem a panelem sterowania, może oprócz tych uszkodzonych elementów pominołeś jakiś uszkodzony
  • REKLAMA
  • #4 5571705
    wiesgaj
    Poziom 15  
    Posty: 284
    Ocena: 29
    Do pompy nie może dochodzić prąd bo pompa sprawdzona sprawna.
    Ciekawi mnie tylko dlaczego wszystko się wyłącza.
  • Pomocny post
    #5 5571741
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Może po prostu myśli że tej wody już nie ma. Sprawdź jeszcze presostat i jego komorę.
  • #6 5573790
    wiesgaj
    Poziom 15  
    Posty: 284
    Ocena: 29
    A czy nie jest tak jeśli ta pralka nie skończy całego cyklu i się blokuje
    to wyświetla kod błędu.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #7 5573993
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Co z presostatem? Jesli wszystko sprawdzone i sprawne to pozostaje tylko programator.
  • #8 5576773
    wiesgaj
    Poziom 15  
    Posty: 284
    Ocena: 29
    A ma może schemat połączeń do tej pralki
  • #9 5578327
    wiesgaj
    Poziom 15  
    Posty: 284
    Ocena: 29
    Czy schemat do AWM 6081 jest podobny do AWM 6091 bo taki mam a 6091
    nie mogę znależć.
  • #10 5578729
    karol5608
    Poziom 28  
    Posty: 1135
    Pomógł: 109
    Ocena: 318
    Powinien pasować schemat.

Podsumowanie tematu

✨ Pralka Whirlpool AWM 6091 wyłącza się po zakończeniu prania zasadniczego, przed fazą pompowania i odwirowania. Wcześniej wystąpiło zwarcie na pompce, uszkodzenie triaka i opornika, które zostały wymienione wraz z bezpiecznikiem Vipera 20A oraz kondensatorami. Pompa jest sprawna i nie otrzymuje zasilania, co sugeruje problem z sygnałem sterującym. Podejrzewane są uszkodzenia programatora lub procesora na module sterującym. Zalecane jest sprawdzenie napięcia do pompy, połączeń między programatorem a panelem sterowania oraz presostatu i jego komory, gdyż pralka może błędnie oceniać poziom wody. Schematy programatora są niedostępne, jednak schemat AWM 6081 może być podobny i użyteczny do diagnozy. Brak wyświetlania kodu błędu przy wyłączaniu sugeruje problem z elektroniką sterującą.
Wygenerowane przez model językowy.
REKLAMA