Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Unimor Siesta 3 zwężenie obrazu po bokach.

Jachou 29 Sep 2008 11:58 2986 13
    Jachou
    Level 17  
    Witam!
    Mam problem z TV mianowicie zwężenie po bokach symetrycznie tak jak na załączonym foto. Praktycznie wszystkie kondensatory elektrolityczne zmieniłem na płycie głównej. Czytałem również inne posty odpowiadające temu zagadnieniu i nie wiem gdzie jest układ UME 2032 bo piszą zeby go wymienić. Dodam jeszcze że wszystkie luty poprawiłem. Może Wy macie jeszcze jakieś pomysły które mi pomogą. Płyta główna ma oznaczenie UPB-2031.
    Dziękuję za każde porady pozdrawiam

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1001052.html - p.6. [Mirek Z.]
    ROMKOJ
    Level 28  
    Witam, Unimor siesta 3 to trochę za mało, były dwie wersje z modułem E/W,być może jesli tam występuje układ TDA8145, to coś złego dzieje się w jego okolicy , najczęsciej to zimne luty, warto je sprawdzić pod lupą, także w okolicy trafopowielacza.
    LeDy
    Level 43  
    Jachou wrote:
    Witam!
    Mam problem z TV mianowicie zwężenie po bokach symetrycznie tak jak na załączonym foto. Praktycznie wszystkie kondensatory elektrolityczne zmieniłem na płycie głównej. Czytałem również inne posty odpowiadające temu zagadnieniu i nie wiem gdzie jest układ UME 2032 bo piszą zeby go wymienić. Dodam jeszcze że wszystkie luty poprawiłem.
    Dziękuję za każde porady pozdrawiam
    To nie układ a moduł. Coś słabo czytałeś bo jak wpiszesz w szukaj typ TV to znajdziesz wiele opisów tej usterki.
    Jachou
    Level 17  
    No i znalazłem tylko że nie wiem co teraz czynić bo pozmieniałem kondensatory pomierzyłem diody, usunąłem zimne luty i stanąłem.
    W załączniku przesyłam kawałek płyty głównej. Nie mogę znaleźć układy TDA 8145
    Mirek Z.
    Moderator
    W tytule tematu musi być model TV - proszę dopisać.
    Należy zapoznać się ze wskazanym w pierwszym poście ogłoszeniem.

Na wskazanym wcześniej module nic nie widać?
    LeDy
    Level 43  
    Jachou wrote:
    Nie mogę znaleźć układy TDA 8145
    Bo jeżeli jest to na module " pionowym" stojącym przy trafopowielaczu..

Zbędne nic nie wnoszące posty usunąłem. [_OBCY_]
    auto.nomiczny
    User under supervision
    Jachou wrote:

Podałem wszystkie dane jakie są widoczne na telewizorze i podałem numer płyty.

Chłopie! Siesta3 to nazwa handlowa, tak jak panasonic Viera albo sony Bravia. A ty masz podać model tego tv. Kumasz?
    Mirek Z.
    Moderator
    Żadnej nalepki? Z nieprawidłowo wklejonych zdjęć, które musiałem usunąć, przynajmniej wiadomo, że to model z tyrystorem w pionie.
    Jachou
    Level 17  
    Nie ma właśnie żadnej nalepki. Przy trafopowielaczu są te trzy p-rki i obok nich tyrystor. Co można podmienić? Może podesłać zdjęcia całej płyty wówczas sami ocenicie? Co to za model:-)
    CHACA
    Level 43  

Musisz odszukać ten moduł, i na nim posprawdzać elementy. Dużo nie ma.
    Jachou
    Level 17  
    _OBCY_ wrote:

Musisz odszukać ten moduł, i na nim posprawdzać elementy. Dużo nie ma.

Konkretna wskazówka. Znalazłem ten moduł i go wymontowałem. Wcześniej jak usuwałem zimne luty na tym module układ TDA 8145 miał wszystkie nóżki luźne (pewnie jest uszkodzony) do tego w tym miejscu jest przegrzany laminat. Rezystor R646 jest też troszkę przegrzany.
    Dziękuję bardzo _OBCY_ za wskazówkę. Wymienię jutro ten układ TDA i rezystor o rezultatach dam znać. Może jeszcze coś zmienić należy na tym module? Może te potencjometry R633, R634 i R43?
    Pozdrawiam
    Mirek Z.
    Moderator
    To wymienić, co jest uszkodzone.
    Jachou
    Level 17  
    Telewizor śmiga. Wymieniłem TDA 8145, rezystor R646 i kondensator C632. Dziękuję wszystkim co przyczynili się do tej naprawy(niektórzy tylko krytykowali).Pozdrawiam