Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podciąganie sprzęgła Seat Cordoba 1997

04 Paź 2008 21:06 9337 7
  • Poziom 27  
    Witam
    Sprawa dotyczy Samochodu
    Seat Cordoba SE , rok produkcji 1997 ( ale pasują do niej części z 1996 roku, czyli jak by przejściówka to jest no nie wiem )
    Symbol silnika 1F, pojemność 1600 cm, moc 75KM, przebieg 150 000 i tyle mam bo mam ją od nowości)
    Sprzęgło nie było wymieniane. Styl jazdy spokojny bez jazdy na półsprzęgle.

Problem mam taki, że sprzęgło bierze u samej góry, samochód nie ma żadnych innych dziwnych objawów typu ślizganie pod górkę itd.
    Chciał bym podciągnąć linkę żeby brał troche niżej. Szukałem tam linku jakiegoś naciągu ale nic nie znalazłem. Czy jest tam jakiś mechanizm umożliwiający takie podciągnięcie sprzęgła? Jak to zrobić
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    mechanizm jest na lince(samoregulator) i nie ma możliwości regulacji.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    One tak mają
  • Poziom 27  
    a nie jest czasem tak, że ten samoregulator się zaciął ?
    linki do hamulca ręcznego zardzewiały całkowicie
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    zazwyczaj jak się uszkodzi to nie wysprzęgla.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    ja mam seata z 2000 roku i miałem tak samo wystarczyło popuścić nakrętke na końcu linki i wszystko jest okej
  • Poziom 1  
    Mam pytanie odnośnie tej linki wlasnie wymienialem sprzeglo i teraz nie moge zamontowac tej linki bo sie zrobila zakrutka!! jest jakas opcja wyregolowac ten samonapinacz???
  • Moderator Samochody
    Denis79 napisał:
    Mam pytanie odnośnie tej linki wlasnie wymienialem sprzeglo i teraz nie moge zamontowac tej linki bo sie zrobila zakrutka!! jest jakas opcja wyregolowac ten samonapinacz???

Powinno się ją spinać przed wymontowaniem. Teraz możesz zrobić tak: trzymasz jedną ręką za koniec linki a drugą za dolną część samonapinacza, ktoś inny w tym czasie naciska na pedał sprzęgła i puszcza go, samonapinacz po tym powinien dać się bez większego oporu "złożyć", jak nie to spróbuj jeszcze raz.