Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

dysk pusty ale jednak nie pusty ??

DJ DAREK 07 Mar 2004 19:42 2282 14
  • #1 07 Mar 2004 19:42
    DJ DAREK
    Poziom 23  

mam taka nietypowa sytuacje z dyskiem ;) tzn w comaderze i innych programach na dysku widac ze nie ma zadnych plkow, a pokazuje ze niby cos 2GB jest zajetego, defragmentowalem go i po skonczeniu wyswietlil sie raport ze na dysku jest 400 plikow ktorych nie widze, czym sprawdzic co sie tam znajduje?? i jeszce jedno jaki jset program do sprawdzania BAD sektorow??

• #2 07 Mar 2004 19:51
    markusk
    Poziom 17  

może są to pliki ukryte, systemowe.
    Zmień ustawienia w panelu sterowania Opcje folderow na "pokaż wszystkie pliki"

• #3 07 Mar 2004 20:10
    DJ DAREK
    Poziom 23  

nie w tym rzecz ;), jakby chodzilo o to nie zamiesil bym tego tematu :P

• #4 07 Mar 2004 21:29
    GD
    Poziom 22  

a patrzyłeś partition magickiem czy nie ma błędów ten dysk??
    Pozdrawiam

• #5 07 Mar 2004 22:54
    DJ DAREK
    Poziom 23  

tzn konkretniej ktorej opcji uzyc w PM ??

• #6 08 Mar 2004 02:48
    opelr
    Poziom 29  

Check for errors,pozatym po uruchomieniu go pokaże czy jest coś na nim,czy dysk ma bady użyj scandisk z windows (oczewiście PM też powinien pokazać) WDclear również ma taką funkcje.A jak to jest z tym dyskiem jest po formacie ,czy jest tam jakiś system,czy chodzi o partycję która jest niby pusta?

• #7 08 Mar 2004 02:52
    Rocky24
    Poziom 19  

opcjach w windzie gdzies jest zeby pokazywal ukryte pliki i sprawa zatwiona chyba ze formata mu strzel

• #8 08 Mar 2004 07:58
    DJ DAREK
    Poziom 23  

no dalem ta opcje w partition magic i lipa pisze ze: "partitions contains open files. use the operating system check utillity", :| z tego dysku bylo przegrywane wszytko na inny dysk wszystko bylo robione comanderem ktory mial zaznaczona opcje "pokaz pliki ukryte, systemowe".
    w Partition M. uzylem opcji "windows chceckdisk" i pokazal ze sa pliki i jest ich cos ok. 500, co tu teraz zrobic??

• #10 08 Mar 2004 16:04
    GD
    Poziom 22  

jeszcze jedno mam pytanie... jaki system??
    Miałem podobną sytuację... tylko, że windy powyżej 98 (win2k i XP) wraz z partition magickiem widziały mi, że mam nie sformatowany dysk... a win 98 widział go normalnie.... do tej pory nie wiem jak to odkręcić bez formatu :(
    Pozdrawiam

• #11 08 Mar 2004 22:35
    DJ DAREK
    Poziom 23  

no dzieki damian cos tam odzyskuje ten PC INSPECTOR... ;)
    ale to glownie smieci jakies ;) tylko pytanie dlaczego tak sie dzieje :|

• #12 13 Mar 2004 21:50
    Vosioo
    Poziom 11  

Sprawa wg. mnie jest prosta, jezeeli formatowales dysk poleceniem

format d: /q to to nie kasujesz plikow tylko ich połozenie w MBR

Pozdrawiam

• #13 13 Mar 2004 23:01
    jannaszek
    Poziom 39  

jeszcze jedno pm nie mozna sprawdzać errorów spod windy aktywnej -trzeba z dosa z dyskietki inaczej wywala właśnie taki kom.
    awogóle nie rozumiem czy ty chcesz je odzyskać czy chodzi ci o wolne msce,czy skuteczne kasowanie?
    ukryte pliki -mój komp/narz./ opcjefolderów/pokażukryte-wxp, 98 podobnie

• #14 14 Mar 2004 01:03
    DJ DAREK
    Poziom 23  

chodzi mi o skuteczne kasowanie, o wolne miejsce!! a w opcjach jest zaznaczone "pokaz ukryte pliki"!!

• #15 14 Mar 2004 09:07
    jannaszek
    Poziom 39  

ja znam 2 metody norton utilities ;wymazywanie informacji ,można wyczyścić wolne miejsce lub wskazać pliki i foldery .tam ci wyświetli wszystkie niewidoczne sprawy wybierasz co chcesz zrobić ale pod xp to cienkawo działa natomiast polecam np.wdclear przywracasz dysk do stanu w jakim opuścił fabrykę . odnośnie nortona to bardzo dobrze działa z innej partycji lub innego hd -wtedy nie ma dylematów że jakieś programy,czy procesy idą w tle i brak dostepu. wracając do wd clear problem w tym że czyści cały dysk- nie ma złotego środka ja mam wszystkie systemy na płytkach ghost ico jakiś czas robię totalne pranie brudów przywrócenie systemu z ducha zajmuje kilka[98] do kilkunastu min. [xp]

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME