Witam serdecznie.
Jestem dosyć początkujący, chciałem się zapytać, czy wie ktoś może jak zrobić taki układ, żeby dało się regulować oświetleniem pokoju w zależności od oświetlenia na dworze?? Na pewno trzeba zaprogramować mikrokontroler, aby przesyłał na jakiś triak, przez który przechodzi napięcie do żarówki, odpowiednią ilość impulsów. Przy oknie pewnie musi być jakiś fotorezystor bądź inny element. Może wie ktoś jak to zrobić albo ma gotowy schemat z kodem programu?
Jestem dosyć początkujący, chciałem się zapytać, czy wie ktoś może jak zrobić taki układ, żeby dało się regulować oświetleniem pokoju w zależności od oświetlenia na dworze?? Na pewno trzeba zaprogramować mikrokontroler, aby przesyłał na jakiś triak, przez który przechodzi napięcie do żarówki, odpowiednią ilość impulsów. Przy oknie pewnie musi być jakiś fotorezystor bądź inny element. Może wie ktoś jak to zrobić albo ma gotowy schemat z kodem programu?