Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Chłodziarko-zamrażarka Whirlpool ART762 - słabo chłodzi

Fliper23 04 Lis 2008 12:37 5783 10
  • #1 04 Lis 2008 12:37
    Fliper23
    Poziom 9  

Witam,
    Mam problem i jednocześnie pytanie: wprowadziłem się do innego mieszkania, gdzie jest lodówka whirlpoola. Stała ona około roku nie używana. Mieszkam już miesiąc, a ona cały czas tak samo - chłodziarka chłodzi słabiuteńko, zamrażarka jest ok. Troszkę poczytałem i jest prawdopodobnie ubytek czynnika r134. Czy w takiej wiekowej chłodziarce jest opłacalne napełnienie i czy jest wielce prawdopodobne, że ponownie czynnik ucieknie? Czy też jakaś inna może część padła?

1 10
  • #2 04 Lis 2008 17:28
    Sobota
    Poziom 26  

Jak by nie było czynnika to by w ogóle nie chłodziła. Naprawa jest opłacalna czynnik to ok 20 zł tylko wcześniej trzeba odessać powietrze. Jak słabo mrozi to może agregat arbo rurka kapilarna jest przytkana. Jakiej firmy w tej lodówce kompresor?

0
  • #3 04 Lis 2008 18:11
    pwmis
    Poziom 18  

Sobota napisał:
    ...czynnik to ok 20 zł tylko ...

Taka odpowiedź jest nieuczciwa
    Proszę porównać ją do wypowiedzi: "woda niegazowana kryniczanka to ok. 1 gr. za litr" - tylko koszt jej przywiezienia z Krynicy to 200zł.
    Realny koszt to min. 120 zł.

0
  • #4 04 Lis 2008 18:25
    skryn
    Admin grupy AGD

Sobota napisał:
    Naprawa jest opłacalna czynnik to ok 20 zł tylko wcześniej trzeba odessać powietrze.

Gaz (czynnik chłodniczy, np. "u Mietka za rogiem") można kupić, ale odessać czym? Pompką od roweru?
    Czynność napełnienia wiąże się z doświadczeniem, a także odpowiednim wyposażeniem warsztatu, co wiąże się również z ceną za usługę. Tak cyrka 250 zeta.

0
  • #5 04 Lis 2008 19:16
    birre
    Poziom 20  

po pierwsze sprawdź czy lodówka wyłącza się po drugie naciśnij ściankę tylna w chłodziarce czy nie jest napuchnięta
    niczym nie zamienisz R134 TYLKO profesjonalne napełnienie i nie kombinuj lepiej zleć to jakiemuś serwisowi w okolicy

0
  • #6 04 Lis 2008 21:24
    Fliper23
    Poziom 9  

Chłodziarka to ART 762. Kopresor to jakaś włoszczyzna "IRE" H12AF67. Koszt napełninia z tego co ustaliłem około 120/130 zł. Tylko nie chcę nikogo wołać do naprawy póki nie będę pewny lub wykluczę inne tańsze możliwości. Czy kolegom coś się nasuwa?

Pozdrowienia

0
  • #7 04 Lis 2008 21:41
    servisant
    Specjalista AGD

Fliper23 napisał:
    Chłodziarka to ART 762. Kopresor to jakaś włoszczyzna "IRE" H12AF67. Koszt napełninia z tego co ustaliłem około 120/130 zł. Tylko nie chcę nikogo wołać do naprawy póki nie będę pewny lub wykluczę inne tańsze możliwości. Czy kolegom coś się nasuwa?

Pozdrowienia

Jeśli lodówka się nie wyłącza(agregat pracuje non-stop) to pewnie bez napełnienia sie nie obejdzie, musisz wezwać jakiegoś fachowca, bo domowymi sposobami raczej tego nie zrobisz, tylko zadaj sobie jeszcze pytanie czy warto? Bo jeśli lodówka ma ubytek czynnika, tzn że ma nieszczelny układ chłodniczy i jeśli gość który do Ciebie przyjdzie nie stwierdzi wycieku nigdzie na połączeniach zewnętrznych, to sytuacja po napełnieniu układu przez niego się powtórzy(czyli czynnik znowu wyleci)

0
  • #8 05 Lis 2008 07:54
    bronek1806
    Poziom 22  

Fliper23 napisał:
    Witam,
    Mam problem i jednocześnie pytanie: wprowadziłem się do innego mieszkania, gdzie jest lodówka whirlpoola. Stała ona około roku nie używana. Mieszkam już miesiąc, a ona cały czas tak samo - chłodziarka chłodzi słabiuteńko, zamrażarka jest ok. Troszkę poczytałem i jest prawdopodobnie ubytek czynnika r134. Czy w takiej wiekowej chłodziarce jest opłacalne napełnienie i czy jest wielce prawdopodobne, że ponownie czynnik ucieknie? Czy też jakaś inna może część padła?

nigdzie nie piszesz czy lodówka się wyłącza?? czy w chłodziarce robi się bryła lodu, jaka jest temperatura w zamarazarce i chłodziarce>?
    Czy tylna ściana w chłodziarce jest odklejona?
    a to jest podstaw zeby okreslic przyczyne

0
  • #9 05 Lis 2008 09:29
    Fliper23
    Poziom 9  

Chłodziarka prawie wogóle nie chłodzi. Kompresor wyłącza się co jakiś czas, tak jak powinien. Oczywiście czy ustawię na 1 czy na max to nie ma róźnicy w chłodzeniu. Wszystko wydaje się ok, tylko ta cholerna chłodziarka nie chłodzi. Nie wiem co jeszcze można opisać, co może się przydać... "żeberka" z tyłu są lekko ciepłe.

0
  • #10 05 Lis 2008 20:16
    bronek1806
    Poziom 22  

przy małej ilości czynnika lodówka nie wyłączała by się,
    skoro wyłącza sie to skup sie na termostacie,
    jak masz możliwość to pomiń termostat tak aby lodówka pracowała ciągle (podłącz na krótko) na 2-3 godziny, zobaczysz jak wychłodzi, jak będzie lepiej to na 100% masz do wymiany termostat.

0
  • #11 05 Lis 2008 22:09
    pwmis
    Poziom 18  

Jeżeli zamrażalnik pracuje normalnie a chłodziarka nie to mogą być tylko dwie przyczyny:
    1. nieszczelność (ubytek czynnika) jeżeli się jej nie znajdzie to szkoda naprawiać bo za jakiś czas i tak czynnik ucieknie.
    2. Zatkany układ - są szanse reanimacji.
    A sprężarka się wyłącza bo ją termik rozłącza.

1