logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Whirlpool ARZ 505/G - słabe chłodzenie i lód w chłodziarce, zamrażarka OK

cumulation 29 Sty 2007 21:26 4678 5
REKLAMA
  • #1 3504224
    cumulation
    Poziom 11  
    Posty: 25
    Ocena: 26
    Witam !
    Mam problem z chłodziarko-zamrażarką firmy Whirlpool model ARZ 505 G. Usterka polega na tym, że górna część czyli chłodziarka bardzo słabo chłodzi. Poza tym we wnątrz na tylnej ściance przy samej górze powstaje lód. Oczywiście uszczelka drzwiowa jest sprawna. Dolna część czyli zamrażarka pracuje poprawnie. Lodówka ma cztery lata i nigdy wcześniej nie była naprawiana. Z góry dziękuję za ewentualne porady.
    I.
  • REKLAMA
  • #2 3504341
    Adam_
    Poziom 14  
    Posty: 79
    Pomógł: 3
    Ocena: 47
    Najprawdopodobniej masz nieszczelny parownik w chłodziarce, w dwuagregatowych sprzętach Whirpoola to bardzo częsta usterka. Bez fachowców się nie obedzie. Ja osobiście proponowałbym wstawienie parownika do chłodziarki.
  • REKLAMA
  • #3 3504889
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • REKLAMA
  • #4 3505100
    cumulation
    Poziom 11  
    Posty: 25
    Ocena: 26
    Chciałem jeszcze dodać, że usterka ta powstała po wyłączeniu lodówki z sieci i całkowitym jej rozmrożeniu.

    Dodano po 4 [minuty]:

    A czy takie objawy nie są wynikiem uszkodzenia czujnika temperatury (termistora) zamontowanego na parowniku ?
  • REKLAMA
  • #5 3507310
    andrzej1959
    Specjalista AGD
    Posty: 3332
    Pomógł: 223
    Ocena: 814
    Cześć
    Te lodówki miały 7 lat gwarancji na układ chłodniczy.
  • #6 3507333
    eeban
    Specjalista AGD
    Posty: 6425
    Pomógł: 385
    Ocena: 1497
    andrzej1959 napisał:
    Cześć
    Te lodówki miały 7 lat gwarancji na układ chłodniczy.


    na 100 procent masz nieszczelność >>>>podaj datę zaupu

    jeśli ma mniej niż 7 lat to wygrałeś :D
REKLAMA