Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson stylus DX3800 - nie mogę zainstalować

04 Lis 2008 16:08 10010 8
  • Poziom 10  
    Witam mam 2 nastepujace problemy z urzadzeniem wielofunkcyjnym epson stylus DX3800

1 problem:
    Gdy próbuje zainstalowac urzadzenie wielofunkcyjne epson dx 3800 niemoge poniewaz niechce sie połaczyc z komputerem wszystko robie w nastepujacy sposób:

1 Wkladam płyte instalacyjna która dostałem przy zakupie drukarki

2 Jak plyta odpali klikam ikone "instalacja łatwa".

3 zainstaluje sie program "epson scan" i sterownik skanera.

4 gdzy sie zainstaluje sterownik skanera i drukarki pokazuje mi komunikat zeby podłaczyc drukarke do komputera i ja właczyc . robie to w nastepujacy sposób podłaczam kabel usb do komputera potem do urzadzenia i właczam go.

5 po chwili oczekiwania pokazuje sie komunikat " urzadzenie moze zostac rozpoznane. czekaj... "

6 czekam i po jakims czasie pokazuje mi sie w oknie instalatora nastepny komunikat " urzadzenie nie moze zostac rozpoznane" i karze mi powtorzyc proces który opisalem w pkt 4.

7 klikam wtedy przerwij i przerywa instalacje drukarki i zaczyna instralowac inne programy.
    których niezlokalizowalem na swoim komputerze (prosciej niema ich) jedynie co sie zaistalowalo to easy photo print który zaznaczylem przy koncu inslacji sterowników.

nie moge sobie poradzic z tym problemem. Co zrobic??

2 problem:
    Sciagnolem ze strony epson program (epson scan) i jak chce ze skanowac na komputer dokument to program epson scan nawet sie niechce uruchomic wyskakuje nastepujacy bład "nie mozna uruchomic programu epson scan. rozwiaz problem za pomoca asystenta rozwiazywania problemów.
    Czy uruchomic asystenta rozwiazywania problemów?"

i sa 2 mozliwosci do wybrania "tak" lub "nie" niewiem czym to jest spowodowane juz drugi raz robie format dysku i instaluje od nowa Windowsa i za kazdym razem jest tak samo.

Prosze o wmiare szybka odpowiedz. Jezeli trzeba cos zmienic jakies ustawienie w biosie to prosze napisac mniej wiecej jak to zrobic mam normalny komputer stacjonarny typu PC na plycie główniej ATI nie zadne DELL i innego tego typu wynalazki.

Pozdrawiam Jarek.

PS. Przepraszam za błędy w ortografi itp. Pisałem to na szybko miala to byc wiadomosc do serwisu Epson lecz maja jakies błedy i postanowilem napisac na Elektrodzie bo tutaj sa bardziej pomocni i rozsadniejsi ludzie.
  • Poziom 32  
    Miałem identyczny problem - na jednym z komputerów po instalacji Service Pack 3 nie można zainstalować żadnej drukarki pod USB. Urządzenie było wykrywane , uruchamiał się kreator, lecz nie instalował sterowników. Rozwiązałem to poprzez instalację czystego XP a następnie zamiast pchać SP3, instalowałem łatki przez Windows Update, lecz już bez SP3. I wszystko ładnie działa. Prawdopodobnie był to jeden z nielicznych problemów systemowych po zaaplikowaniu SP3, o jakich była mowa na licznych forach. Aby to zweryfikować , zainstaluj tę drukarkę na innym komputerze.

Pzdr.
  • Poziom 10  
    Nie mam zainstalowanego sp3 mam sp2. U kolegi juz sprawdzalem nawet na sp3 dziala a umnie moze cos byc z ustawieniami usb moze to komplikuje sprawe?? A moze problem z windowsem??
  • Moderator
    1.Upewnij się, że jakiekolwiek inne urządzenie działa u Ciebie na USB
    2. Usuń wszystkie dotychczas zainstalowane wersje swojej drukarki, a jeżeli nie są potrzebne, także wszystkie inne drukarki.
  • Poziom 10  
    rys57

1. w sumie to tylko myszke mam podlączoną pod usb no i od czasu do czasu flashuje telefon przez USB. Więc chyba jest sprawne jezeli oto ci chodzi.

2. Winde mam swiezo po reinstalce i formatce i odrazu próbowałem zainstalowac drukarke na drugim miejscu po instalacji sterowników karty graficznej.
  • Pomocny post
    Moderator
    ad1. OK
    ad2. Sprawdź w folderze drukarki, czy po próbach instalacji coś tam zostało. Jeżeli tak - usuń. Nie zajmuję się Epsonem, więc nie widziałem, co instaluje automat. Zrezygnowałbym z Autostartu. Eksploruj płytę, powinien być folder "driver", w nim ewentualnie folder mający w nazwie XP, w nim plik z rozszerzeniem .exe - uruchom go.
  • Poziom 10  
    Dobra ze sterownikiem od drukarki sobie poradzilem bo zainstalowalem tak jak mówil rys57 . Ale nadal mam ten sam problem z programem epson scan.
  • Spec od drukarek
    Spróbuj czy da się skanować przy pomocy sterownika WIA - jest taka możliwość np. w programie IrfanView.
  • Poziom 10  
    Dzieki wielkie za pomoc nie wiem co bylo z tym skanerem instalacja za pomoca autorunu tak czy tak sie zacina i zrobiłem wszystko jeszcze raz tak jak pisał rys57 dzieki wielkie dla tego uzytkownika.
    Pozdrawiam i jednoczesnie zamykam temat.