Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silicon ARS Ultumate i czujnik wstrząsowy M-9 Problem.

08 Lis 2008 16:04 2167 4
  • Poziom 9  
    Wiam.

Jak podłączyć czujnik wstrząsowy 2 strefowy (stopol group sp. z o.o. model M-9) do alarmu silicon ARS ultimate? W czujniku są cztery przewody (od lewej biały,żółty,czarny,czerwony) natomiast w alarmie jest wtyczka na trzy wejścia. Nie mam ani opisu przewodów ani opisu wejścia trzech pinów w auto-alarmie.

Pozdrawiam
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 32  
    możesz podłaczyc jako jednostrefowy bo w siliconie chyba nie ma wejścia osobnego na prealarm,czerw i czar zasilanie a na pozostałych alarm i prealarm poprostu jedno wejście jest czulsze(szybciej pojawi sie masa).możesz też z wyjścia prealarmu wysterowac przez przekaźnik(uzależniony też stanu alarmu -tylko na uzbrojonym )syrenke-da sie ale wymaga to kombinacji i wiedzy a temat prealarmu tez sie juz przewinął(tamten był z czujnikiem radarowym)
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Poziom 9  
    Dzięki za podpowiedź. Teraz już wszystko jasne :)

Dodano po 16 [minuty]:

Jeszcze jedno pytanie. W syrence mam wolne wyzwalanie minusem, czy mogę bez pośrednio podłączyć do czujnika pre alarmu (wstrząsowego)? Czy lepiej przez przekaźnik?
  • Poziom 32  
    chyba możesz ale wtedy bedzie zawsze działał jak przejedziesz po dziurach też (musisz uzależnić go czegos np wyłacznika.
  • Poziom 9  
    No tak, zapomniałem o tym. Dzięki