Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana diody laserowej w głowicy CD SOAD70A (Technics)

Krokodyl12 02 Gru 2008 16:01 6616 8
  • #1 02 Gru 2008 16:01
    Krokodyl12
    Poziom 10  

Witam , w odtwarzaczu SL-PS840 mam padnięty laser. Wymontowałem z głowicy samą diodę i chciałbym sie poradzić jaka inną diodę założyć w jej miejsce. Niestety nie wiem jaka powinna być długość fali i moc. Oryginał jest w obudowie T-18 , napis na niej to 12063E3. Patrzyłem dziś na KSS213 ale tam nóżki diody były w jednej linii nie w trójkącie. Znalazłem kilka diód w ofercie TME , może ktoś coś doradzi.

Wymiana diody laserowej w głowicy CD SOAD70A (Technics)

Diody w TME http://www.tme.eu/pl/katalog/artykuly.phtml?s...3D1%26search%3Ddiody+laserowe%26bf_szukaj%3D+

pozdrawiam

krokodyl

0 8
  • #2 02 Gru 2008 18:39
    karel21
    Poziom 27  

Ten laser był zastosowany w główicach SOAD-70A nie sądze żebyś dobrał laser i go następnie wstawił tak żeby prawidłowo działał. Poszukaj raczej całości może Ci się uda,biorąc pod uwagę ten fakt że jest już od pewnego czasu nie produkowana.Przepraszam moja nieuwaga ,za szybko pisałem nie zauważyłem że podałeś typ głowicy.Ale próbowałem podmieniać sam laser z miernym efektem.Życzę powodzenia.

0
  • #3 02 Gru 2008 22:26
    Krokodyl12
    Poziom 10  

Sama wymiana tej diody to nie problem, kiedyś to robiłem i CD odpalił bez zarzutu ale wtedy miałem taką wyciągniętą z innej głowicy. Gdyby były znane jej parametry , wtedy możnaby spróbować coś konkretnego dobrać a tak to jest loteria.

Czy dioda w KSS213 jest w takiej obudowie jak ta na fotce (średnica 5.6 mm) , bo miałem tę głowicę dzisiaj w ręce ale bez rozbierania niestety niewiele widać ?

0
  • #5 10 Mar 2009 09:15
    gregorianin
    Poziom 27  

Czy wie ktoś gdzie można tanio kupić diodę jak wyżej? Tzn 780nm 5mW?
    Albo w jakich popularnych/tanich czytnikach siedzą owe? Szkoda wywalać SOAD-a na złom bo dzisiaj nie ma takich nowych i nie będzie, a optyka szklana, rozbieranie i regulacje głowicy mam opanowane więc wymiana diody to pryszcz, gorzej z zakupem. Więc drodzy Panowie, gdzie dostanę TANIO diodę? dodam że w TME nie mają i oczywiście chodzi o obudowę TO18

pozdrawiam

0
  • #6 17 Mar 2009 12:49
    gregorianin
    Poziom 27  

Widzę że temat nie cieszy się zainteresowaniem. Dla tych co tutaj trafią w przyszłości (a na pewno będzie ich trochę) dodaję tylko że wewnątrzne połączenia lasera są typu P co dodatkowo komplikuje sprawę.

0
  • #8 18 Mar 2009 13:13
    gregorianin
    Poziom 27  

Dzięki na ten adres nie wpadłem.
    Ale... tutaj najsłabsza dioda która będzie pasować ma moc 55mW. Ja co prawda juz zamówiłem sobie typ P ale o mocy 90mW czyli jak w nagrywarkach CDRW. Jesli uda mi się zmusic ją do poprawnej pracy bardzo blisko jej prądu progowego czyli 25-55mA co będzie odpowiadało mocy 1-10mW może się okazać że ten napęd będzie nie do zajechania.
    Zobaczymy.

0
  • #9 08 Mar 2018 09:55
    Maserati4200
    Poziom 1  

Witam,temat stary ale czy udało się dopasować diodę do tego napędu soad70 ?
    Walczę właśnie z takim .

0
  Szukaj w 5mln produktów