Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD 46 vs plazma 50. Co wybrać? Wady, zalety.

snachmsm 04 Gru 2008 00:31 3858 12
  • #1 04 Gru 2008 00:31
    snachmsm
    Poziom 9  

Witam

Poniżej wytłumaczenie, czemu taki banalny temat zakładam, co w poniższej sekcji mozna pominąć w czytaniu, bo niewiele wnosi dalej :D :
    Na początek opiszę, czemu w temacie jest nerwica ;) telewizor wybieram od spokojnie roku, moze nawet dwóch... ostatnio sprawa nabrała jednak realnych obrotów... Zacząłem więc czytać testy - ok, więc jednak plazma, po paru dniach ojciec przyniosł z pracy nowiny, że plazma to i tamto (wypala się, prądu żre itd.), jednak LCD. Poczytałem o zaletach LCD i ok, niech będzie LCD, wybrałem nawet konkretny model - Samsunga LE46A656, napisałem nawet do pewnego sklepu (taniego :) ) jak to u nich z gwarancją jest i pewnie gdyby mi odpisali (taa, walka o klienta) to już byłbym jego posiadaczem. Jednak nie odpisali i po paru dniach ojciec znów mnie zaskoczył, że może plazme, bo podobno lepiej na antenach działa. Nie zdążyłem dobrze poszukać, a tu wałek dziś, ojciec przynosi z roboty jakiś wydrukowany z neta artykuł, w którym podkreślił ołówkiem, żeby stronić od dużych plazm! Powoli dostaję szału, nawał obowiązków, uczelnia, a w domu tylko pod komputerem siedzieć i telewizory wybierać... przeglądnąłem około 100 wątków i porównań (nie, nie przesadzam) i nadal nie wiem. Dlatego proszę o pomoc :)

Najpierw podaję warunki oglądania i nie tylko :)
    - odległość od ekranu do widza ~5,5m (kwestia miejsca siedzenia, niewielka różnica kąta patrzenia), w związku z tym te 46 cali dla lcd no i 50 dla plazmy z racji braku 46ek :D jezeli w cenie (niżej) zmiesiłby się LCDek 50 to również przyjmę
    - tv albo "boko-tyłem" albo bokiem do okna (wychodzącego na wsch. więc pokój można uznać za raczej ciemny)
    - 100 Hz - jedyna rzecz, którą miałem (mieliśmy) okazję poobserwować w różnych warunkach i to naprawdę działa
    - Uwaga! antena dachowa!, satelita (Astra, Hotbird), z (bardzo) rzadka DVD, w niedługiej (oby!) przyszłości prawdopodobnie zwykła kablówka, wszystkie Nki i inne HD odpadają (gł. z powodu braku możliwości rozdzielenia na wszystkie TV w domu, no i cena)
    - telewizor na lata, nie 3-4, a 13-14! więc raczej do przodu z nowinkami... zarazem niemile jest widziane wypalanie znaczków i pikseli, choć nie wiem jak to w dzisiejszych plazmach wygląda
    - cena i tak już nadwyrężona i absolutnie nieprzekraczalna 4500 zł

No i w tym momencie pojawiają się wątpliwości:
    - plazma czy lcd? w koncu sygnał z anteny będzie słabo wyglądał na obu, ale chyba na którymś lepiej jednak? czy może taka odległość zatrze troche ślady analogowego sygnału (np. tego b. czystego, kablówkowego), w końcu w przysłowiowej już Nce tylko pare kanałów jest w HD, reszta normalna (czy też się mylę?)
    - HD ready, czy full? - przy fullu obraz zostanie (chyba?) bardziej rozciągnięty i pewnie rozmazany, ale z drugiej strony za 4 lata będę pluł sobie w brodę czemu skąpiłem paru stów na fulla i wybrałem ready, jak mówiłem telewizor ma służyć dłuuugo

Podając w wielkim skrócie:
    poszukiwany 46/50 lcd lub 50 plazma do telewizji naziemnej i kablówki, kwestia HD do roztrząsania, telewizor na lata, dobra jakość za cenę do 4500 zł maks

Jeżeli faktycznie LCD i fullHD to zostanę przy wybranym Samsungu LE46A656, jednak jeżeli lepsza okazałaby się plazma, albo wybór HD ready to prosiłbym o jakieś propozycje ;)

Na koniec przepraszam za rozpisanie, staram sie zawsze dokładnie przedstawić problem, a tym razem stawką jest wydatek większej kwoty ;)

Pozdrawiam czekając na odpowiedzi :D

0 12
  • #2 04 Gru 2008 01:08
    mirex
    Poziom 43  

snachmsm napisał:

- telewizor na lata, nie 3-4, a 13-14! więc raczej do przodu z nowinkami...

Przepraszam, że tylko taki krótki cytacik z Twego wywodu.
    Komentarza nie będzie. Po co.

0
  • #3 04 Gru 2008 10:35
    Jj1961
    Poziom 21  

Popieram całkowicie przedmówcę . Jesli chcesz odbiornik na 13-14 lat to kup sobie telewizor kineskopowy . On spełni wszelkie wymagania. To co piszesz to bzdury i ręce opadają że są ludzie niby wykształceni a podejście ......
    Sorry że tak piszę ale krew się we mnie gotuje jak czytam takie teksty.

0
  • #4 04 Gru 2008 15:23
    snachmsm
    Poziom 9  

nie zrozumieliście mojej intencji chyba ;) żeby skrócić wywód, a jednocześnie wyjaśnic podam przykład obecnego telewizora - ma kolo 15 lat, moze nieco mniej, kupiony za cięzkie pieniądze z praktycznie wszystkimi co ważniejszymi technologiami tamtych czasów wewnątrz (eurozłącza x2 wow!)... efekt jest taki, że TV służy dobrze, obraz jest czysty, przejrzysty, liczba kanałów duża (co wtedy bylo niepotrzebne kompletnie), mozliwosci podłączenia również nowoczesniejszych urządzen (np. ampli, dvd, niestety pod euro ale zawsze) itd. No moze czasem zawodzi, ale to kwestia wieku, a nie wyposażenia...

nie chodzi mi, żeby za półdarmo kupić tv nie wiadomo jaki, ale np. jak kupię full HD to za 8 lat to będzie standard (może), ale na razie oglądanie będzie udręką, z kolei HD ready w przyszłości nie będzie wykorzystywało możliwości, musze znalezc złoty środek (biorąc pod uwage tez moje mozliwosci finansowe ;) ), to samo tyczy się wypalania samego obrazu i pojedynczych pikseli - jeżeli nadal w plazmach jest to nagminne to tą kwestię mam z głowy...

no koniec dodam, że te 13-14 to może przesada, tak obrazowo podałem, że ma być na dłuższy czas - chodzi o bardziej realne liczby jak 7-8 może więcej lat (nie tak jak w wielu wątkach się spotkałem z tv na 3-4 lata poszukiwany)

co do kineskopów to nadal są niestety duże, a ja bym preferował coś mniejszego i bardziej eleganckiego, jak już by te plazmy, lcdeki okazały się kompletnie nieopłacalne w moich warunkach to zostałbym przy obecnym starym, dość małym staruszku, dopóki by nie padł na amen :)

0
  • #5 07 Gru 2008 21:43
    MariuszZ2
    Poziom 10  

Również powoli myślę o kupnie telewizora i waham się pomiędzy plazma a LCD.

Z informacji, które znalazłem wynika, że:
    1) dla sygnału analogowego tylko plazmy
    2) spotkałem dwa nurty opinii:
    od 32" lepsze są plazmy,
    przy dużych przekątnych np. 50" i obrazie HDTV lepszy obraz jest na LCD
    3) aby uzyskać dobrej jakości obraz trzeba kupić najdroższe LCD. Do 2000....3000zl plazmy mają zdecydowanie lepszej jakości obraz.

Niektóre wady plazmy:
    -) problemy z silnie doświetlonym pokojem i oświetleniem bocznym
    -) ekran najlepiej wycierać ściereczką do okularów, nie opierać się :)
    -) żywotność podobno min 10 000 do 40 000 godzin. Wydaje mi się, że trzeba zakładać 15 000...20 000 godz.
    -) TVP1 podobno nadal wypala swoje logo
    -) podobno biały kolor jest szarawy ale nie wiem jak to jest w rzeczywistości.
    Sensowny wybór to podobno Panasonic TH37PV80 lub TH42PV80 (doczytalem sie że przewidywany czas pracy 100 000 godz zamiast dotychczasowych 50 000 godz).
    Praktycznie ten kto kopił plazmę to po zakupie zawsze pisal, ze byl zadowolony.

Niektóre wady LCD:
    -) kłopoty z uzyskaniem czernią, gorsza dynamika obrazu
    -) kłopoty z sygnałem analogowym
    -) troszkę gorsze odwzorowanie kolorów (więcej czerwieni i zieleni)
    W tej chwili chyba nie ma sensu kupować Full HD, choć sam wolałbym mieć taki telewizor.
    Sensowne wybory to podobno
    Sharp 35d65e !, LC-32B20E ???
    Panasonic TX-32LZD85???
    Sony Bravia 40w4000 (niektórzy chwalą a inni odradzają SONY)

Fora na ten temat:
    http://plazma-lcd-fakty.pl/ Może troszkę tendencyjna
    http://www.hdtv.com.pl/forum/forum
    http://www.hdtvtest.co.uk/Sharp-LC42XL2E/Calibration/
    http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/sharp-lc-42d72u/4864-6482_7-32404031-5.html

Tez chciałbym kupić na 10-14 lat ale wydaje mi się, ze to nie te czasy. Chyba już nie robi się długowiecznych telewizorów. Ja się przejechałem nawet na Sony Trynitronie.

Gdy wybierzesz i kupisz to daj znać bo sam jeszcze nie jestem pewien co lepiej kupić.

0
  • #6 08 Gru 2008 13:36
    snachmsm
    Poziom 9  

po licznych kolejnych rozmowach i rozważaniach mój wybór padł na Panasonica TH-50PV8
    nie planuję jednak full HD, dlatego, że:
    1) w moim salonie 50 cali to podobno stosunkowo mały (!) telewizor i różnica między full HD a HD ready jest znikoma w moich warunkach, oczywiście jeżeli podłączyłbym taki sygnał, a...
    2) nie posiadam żadnego źródła sygnału HD, konsola niepotrzebna, z DVD rzadko korzystam (jeżeli chodzi o filmy) a co dopiero z ew. Bluray`a, wszelkie telewizje HD (N, Cyfra, Polsat) nie dość, że stosunkowo drogie to jeszcze na jeden telewizor tylko, a do tego tych HD kanałów jest parę, choć nie wątpię, że będzie ich przybywać w niedługim czasie...

do tego dochodzi cena owego Panasonica - ~3200zł, czyli sporo poniżej mojej kreski, wersje z fullHD kosztują już ~5000 zł, więc biorąc pod uwagę ww. warunki nie mam zamiaru aż tyle przepłacać (biorę pod uwagę głównie Panasonic i Pioneer, bo te dwie firmy bezsprzecznie najlepiej radzą sobie z analogowymi sygnałami w plazmach)

na tego Panasa 50PV8 (czasem występuje też jako 50PV8P) jestem już praktycznie zdecydowany, czekam tylko na odnowienie limitu konta (parę dni jeszcze), wypłacam kasę i kupuję - o ile nie usłyszę jakichś naprawdę negatywnych opinii, jeżeli ktoś ma takową niech pisze ;) na razie jednak naczytałem się tylko pochwał na temat tego modelu (i stosunku cena/jakość)

@MariuszZ2 - musisz odpowiedzieć sobie na parę ważnych pytań: ile cali? co będzie podłączone pod ekran? jak bardzo zależy ci na długowieczności ekranu? jaką kwotę możesz maksymalnie przeznaczyć? po sformułowaniu odpowiedzi mocno zmniejszysz rejon poszukiwań i będzie łatwiej wybrać :)

1
  • #7 08 Gru 2008 15:46
    MariuszZ2
    Poziom 10  

Chwilowo nie mogę kupić nowego telewizora ale być może będzie to za 1-2 miesiące.

Moim źródłem sygnału jest tylko TVSat więc rozdzielczość SD jest w zasadzie wystarczająca (na dzisiaj HD ready ale 100Hz) - za dwa lata sytuacja może się zmienić.

Wystarczy mi 32". 37 lub 42" to dla mnie max ale prawie wszyscy polecają.

Z tego też względu moim faworytem jest Panasonic - modele które obaj wymieniliśmy. Jednak trochę martwi mnie to wypalanie się matryc plazmowych :| , ze względu na to, że telewizor dosyć długo dziennie u mnie "świeci".
    Poszukałem jeszcze troszkę na internecie. Jednak ten czas życia jest szacowany na 100 000 godz czyli przeliczają to na około 27 lat przy wykorzystywaniu 10 godz/dzień. Taki czas życia jest wystarczający ale jeżeli padnie po 5 latach? Dlaczego tak napisałem. Kiedyś kupiliśmy Sony Trinitrona (angielski albo niemiecki egzemplarz), na którego Sony wszem i wobec deklarowało w reklamach telewizyjnych 20 lat gwarancji na kineskop. Podczas gdy u nas kineskop od tego telewizora padł po około 6 latach :cry: . To był duży zawód w stosunku do tej firmy i od tego czasu staram się omijać produkty SONY'ego.

W telewizorach plazmowych podobno jeżeli jakiś obraz jest niezmiennie wyświetlany przez 2 godz. to już to widać to na matrycy przy wyłączonym telewizorze (?). TVP1 wypala się w przeciwieństwie do półprzeźroczystych znaczków zachodnich nadawców np. NG.

Czy jeżeli wybierzesz i kupisz mógłbyś opisać wrażenia po tygodniu użytkowania - może być na PW.

0
  • #8 08 Gru 2008 17:33
    snachmsm
    Poziom 9  

powiem ci jakie ja dostałem odpowiedzi dot. mojego przypadku...

najmniejsza sensowna odległość od tv to podobno wstawiony przecinek w te cale ;) cięzko to mi opisać więc podam przykład: 3,7 metra widz-ekran to sam telewizor powinien mieć min. 37 cali, przeciętnemu użytkownikowi (czyt. TVP1, 2, Polsat, jakieś Eurosporty, satelita itp. po pare godzin dziennie, ale bez przesady) tyle wystarczy, jednak kinomaniacy, użytkownicy Bluray, podłączający kompa (ale tu tylko LCD!) i dający full HD rozdzielczość, konsolowcy PS3 (też preferowany LCD) raczej uderzą w 40, 42, a nawet 46 cali - przeczy to jednak normie zdrowotnej która mówi (gdzies zasłyszane, w necie jeszcze na takie zasady nie natrafiłem): przekątna w cm razy 3-4 to minimalna odległość od ekranu, czyli dla 37 cali = ~93 cm to ~2,8m odległości to absolutne minimum, a najlepiej powyżej ~3,7m (jak widzisz pojawia sie tu zasada wstawiania przecinka ;) )

w tym momencie powinieneś mieć już wybraną ilość cali - jeżeli wpasujesz się mniej wiecej w tą zasadę przecinka to sprawa jest prosta - na ekranie różnica między HD ready a full HD jest nieznaczna (w przyszlosci, jak taki sygnał podłączysz), bardziej zatarta w plazmach, lekko wyraźniejsza w LCD, ale nadal nikła...
    dalej - skoro masz na razie samo SD i na najbliższe naście, może kilkadziesiąt miesięcy nie planujesz podłączać HD to posiadając full HD twoje obecne SD mocno się rozmyje, dużo bardziej niż przy HD ready, natomiast przy podłączeniu tego HD kiedyś różnica full a ready będzie nieznaczna i nie odpłaci znacznym wzrostem jakości za męki na rozciągniętym SD do rozmiarów fulla, do tego podobno różnica między full HD a HD ready do 42 cali sama w sobie jest nieznaczna, niezależnie od odległości oglądania i podłączanych rodzajów sygnału HD - a w cenie jest różnica :)
    podsumowując: o ile nie jesteś maniakiem cyfrowej jakości, nie korzystasz, aż do przesady, z BD, PS3, nie jesteś grafikiem wyczulonym na każdy aspekt jakościowy, nawet najmniejszy, a nie dopuszczasz większej ilości cali niż 42 to nie zważając na obecny i przyszły sygnał bierz HD ready - więcej zaoszczędzisz, niż zyskasz przy full HD

do tego dochodzi kwestia plazma czy lcd - 32 plazmy są podobno słabe, jak już rozważać plazma czy lcd to od 37 w górę
    jeżeli posiadasz obecnie sygnał SD, ale nie wykluczasz, że za 2 lata przesiądziesz się na HD to sam nie wiem co ci doradzic :/ plazmy są zdecydowanie lepsze na sygnały SD, jednak im mniejsza przekątna ekranu tym ta różnica między lcd a plazmą się zmniejsza... a ja niestety nie wiem jak ta różnica wygląda na np. 37 calowcach, musisz sam się przekonać, może warto kupić lcd i "przemęczyć" się na lekko gorszym obrazie SD, podczas gdy podłączając HD za te 2-3 lata na kolejne 6-8 trochę zyskasz na jakości, a może lepiej kupić lepszą plazmę, obecnie cieszyć się dobrym SD, a i nie płakać przy podłączeniu HD :) tu już musisz sam wykalkulować

żywotność i wypalanie plazm - czytałem, że gdy producent podaje kilkadziesiąt tysięcy godzin to warto to podzielić na dwa i jest się bliżej prawdy ;) nie wiem jak to jest dla deklarowanych 100 tys. ale może warto podzielić na 3 aż ? :D prawdę mówiąc ja się tą kwestią za bardzo nie przejmuję, wiadomo, że plazma jest starszą technologią i szybciej się zużywa, jednak przy moim oglądaniu wychodzi około 2,5 tys godzin w roku, czyli 25 w dekadzie, przy deklarowanych 100 tys owe 25 jest chyba realnym minimum, a dekada mnie osobiście jak najbardziej przekonuje ;)
    co do wypalania - jasne, było, jest i będzie, bo taka to jest technologia, im nowsza matryca tym wolniej się wypala, ale mimo wszystko wypala... ja się z tym godzę, trzeba będzie pamiętać o przeskakiwaniu po kanałach co jakiś czas podczas filmu, no i obowiązkowo na początek zastosować "docieranie" plazmy
    słyszałem o takiej inicjatywie na pewnym forum, żeby ludzie powysyłali masowo listy do TVP i innych "stałoznaczkowców", żeby zmienili na półprzezroczyste - podobno w innych krajach to standard, jak się to jednak skończyło, czy może trwa nadal to nie wiem :)

a propos Sony - sam obecnie mam ~15 latka 26 cali i poza tym, że nie zawsze "wyłapuje" pilota (nieoryginalnego zresztą) i raz na miesiąc zamiast obrazu wskakuje niebieska plansza (wystarczy wyłączyć i włączyć i znów jest normalnie) to nic mu nie dolega, nie moge narzekać ;) (choć widać, że powoli zapowiada swój koniec :) )

postaram się pamiętać o przesłaniu wrażeń po zakupie, o ile do niego dojdzie, choć na razie wszystko na to wskazuje :)

PS do całej niemej reszty czytającej temat: jeżeli zauważycie, że gdzieś przekłamałem jakieś dane, źle podpowiedziałem to piszcie! nie jestem alfą i omegą, mogłem w którymś momencie źle doczytać o którejś kwestii, a teraz powielam ten błąd. Poza tym nie można się sugerować żadnym, nawet najdłuższym wywodem i kupować, lepiej przeczytać 3 krótsze opinie, ale pochodzące od różnych osób, niż jedną sowitą, ale zawierającą jedno przekłamanie, które zadecyduje o jakości ;)

Pozdrawiam

PS. wow, nieźle się rozpisałem :D ale jak widać to w moim stylu ;)

0
  • #9 09 Gru 2008 14:57
    MariuszZ2
    Poziom 10  

Wydaje mi się, że będę się opierał na zasadzie przecinka. W moim przypadku będzie to 32,...,37".

Wiesz mam obraz SD ale w jakimś sensie źródło jest cyfrowe bo sygnał pochodzi z tunera C+. W każdym razie w tej chwili na TV CRT 18" jest ostry "jak siekiera" :D i taka jakość jest chyba wystarczająca dla mnie. Czy z tego co wiesz Nie wiem jak się go traktuje - czy rozciągniecie wynika z formatu 16:9 i obraz będzie u mnie rozciągnięty:?:

Tez jestem zwolennikiem podzielenia deklarowanej liczby godzin przez np. 3.
    To forum to chyba www.hdtv.com.pl . Podobno po pismach na TVP2 pojawiło się półprzeźroczyste logo ale szybko znikło, jednak nie wiem jaki jest stan obecny tych prac.

Ale przełączanie w czasie filmu jest denerwujące, a czasami może się zdarzyć że ktoś zaśnie i telewizor zostanie na obrazie kontrolnym (chyba jeszcze nadają).

Nie wiem czy czytaleć - proszę pamiętaj aby wyjmować w odpowiedni sposób telewizor plazmowy z pudelka (http://www.hdtv.com.pl/forum/forum).

To w takim razie będę czekał na Twoje wrażenia :)

0
  • #10 09 Gru 2008 17:46
    snachmsm
    Poziom 9  

obraz może byc żyleta, ale nadal ma rozdzielczość 720 x 576 i przy rozdzielczościach HD (full czy ready) musi być rozciągnięty, tj. piksele muszą być dwukrotnie lub nawet 3krotnie wyświetlone obok siebie co powoduje tą nieostrość właśnie

rozciągnięcie wynikające z przeformatowania 4:3 -> 16:9 swoją drogą, na pewno wystąpi i trzeba będzie się do tego przyzwyczaić, tego się właśnie obawiam najbardziej w moim wypadku

wiesz, nie musisz zasypiać na całą noc przed tv, być może wystarczy, że zaśniesz w połowie trzygodzinnego filmu i już może być lekko widać TVP1, myślę, że to jednak aż tak radykalnie i szybko nie występuje, bo wtedy te telewizory nie miałyby racji bytu (po tygodniu oglądania już ślady wypalania)

gdybyś mógł poprawić link o tym wyjmowaniu z pudła plazmy - szukam na tym forum, ale znaleźć nie mogę, co najwyżej o przewożeniu (że nie wolno w poziomie i w ogóle najlepiej w pionie, jak najmniejszy kąt)

0
  • #11 09 Gru 2008 22:12
    MariuszZ2
    Poziom 10  

Faktycznie musi byc rozciągnięty. Policzyłem, ze to rozciągniecie moze byc nawet okolo 30%. Ta wartość jest jednak trochę mało prawdopodobna - najlepiej spytajmy sie na forum głównym. Przy obliczeniach uwzględniłem zmianę rozstawu/wielkości pikseli w telewizorach 16:9 i 4:3 oraz zmiane rozdzielczości obrazu.

Sposob rozpakowania jest ladnie przedstawiony na tek stronie
    http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33917
    http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=33918&page=2

Wydaje mi się, że najlepiej jest rozciąć pudełko nożem :) i wtedy złapać od dołu jak radzą.

Wpadłem na genialny pomysł :!:. Mam znajomego, który ma plazmę i zasypia przy telewizorze. Muszę się go spytać jaka jest sytuacja z logo i bokami ekranu :D. Ale nie wiem kiedy będę się z nim widział...

Wysłałem Ci wcześniej e-mail z dodatkowym opisem :).

0
  • #12 10 Gru 2008 00:27
    snachmsm
    Poziom 9  

nie planowałem dotykać matrycy w ogóle, ale powyższy temat jeszcze bardziej mnie utwierdził w tym przekonaniu ;)

tymczasem osobiście natrafiłem na przeszkodę "być-może-nie-do-pokonania"
    u mnie w mieście, a właściwie w Trójmieście ( ;) ) wyszukiwarki "cenowe" podają dwa sklepy, właśnie dostałem odpowiedź z jednego (tańszego o ~150zł), że mojego wybranego modelu nie załatwią na pewno do końca roku oraz "nie mamy żadnej informacji od dystrybutora o jakiejkolwiek dacie dostawy"
    jutro przedzwonię do tego droższego i mam złe przeczucie, że sytuacja się powtórzy :/ oby nie. Z drugiej strony nie zniósłbym kupna tego tv za 4 tys zł wiedząc, że w innych sklepach kosztuje on o parę ładnych setek mniej (przynajmniej teoretycznie)

popytam jeszcze znajomych o inne sklepy, może ktoś coś podpowie (również forumowicze) i wezmę się za google ;) w końcu zrzeszone w wyszukiwarkach cenowych sklepy to nie zawsze najlepsze oferty (coś o tym wiem). Jeżeli wszystkie ww. opcje zawiodą pozostanie czekać do nowego roku, a może i dłużej :/

edit: oczywiście wszelki zakup poprzez internet odrzucam jak widać, z wielu powodów: zbyt kruchy, zbyt duży przedmiot, za zbyt dużą kasę... - to niektóre tylko ;)
    wielu podpowie Media Markt, Saturn, Electroworld - z pewnością odwiedzę minimum dwa pierwsze, ale raczej, żeby obejrzeć jeszcze "moją" plazmę (jak będzie) niż tam kupić, głowę daję, że cena mnie nie usatysfakcjonuje

0
  • #13 10 Gru 2008 09:23
    MariuszZ2
    Poziom 10  

A co myslisz o www.agito.pl lub Macro Cache and Carry?
    Kilka rzeczy juz kupilem w pierwszym z tych sklepow, widzialem tez ze przy okazji kurier wiozl komus Sharpa LCD ale faktycznie to jest troche strach :(

Wiesz tak sie zastanawialem nad tym i albo trzeba kupic teraz bo telewizory schodza nonstop albo w okolicach konca stycznia - po swietach moga zostac najgorsze egzemplarze.

[edytowane] Wyslalem Ci informacje PW - no to jednak plazma :)

[edytowane2] Wlasnie sie dowiedzialem :) " Jakie środki ostrożności dla paneli LCD zaleca Samsung? " http://jakitelewizor.pl/redakcyjne/1221647744...troznosci_dla_paneli_lcd_zaleca_samsung_.html

0