Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

sony ericson k510i nie włacza sie po wymianie joystkika

renowka33 05 Gru 2008 14:05 1610 15
  • sony ericson k510i nie włacza sie po wymianie joystkika

Poziom 19  

WITAM . Posiadam sony ericson k510i który dzialał w 100% . Wczoraj wymieniłem w nim joystik , odlutowałem go hotem w 380 stopniach bo mocno siedział (układy dookoła obłożyłem aby ich nie przegrzać) potem przylutowałem nowy lutownicą. Po złozeniu telefonu niechce sie on właczyc . Nie wiem co moze byc przyczyną poniewaz baterie sprawdzałem a nawet przykładałem płyte sama do baterii . Pod ładowarką nic sie nie dzieje nawet dioda sie nie zapala . Nie wiem co moze bys przyczyną wiec prosze o jakies wskazówki zwiazane z naprawą telefonu . Pozdrawiam!!!

0 15
  • MagBoss
    Poziom 15  

Zacznij od najprostszych rzeczy.
    Wylutuj jojstick i sprawdź czy odpali. Może coś upaliłeś hotem? Na przykład złącze lcd?

0
    Poziom 28  

No to jak działał przed wymianą joya a teraz trup to go pewnie przegrzałeś, raczej innej opcji nie ma.

0
    Poziom 19  

Po sprawdzeniu na stykach od włacznika napiecie ma 2V i po przycisnieciu włacznika spada do 0V . Podłaczyłem tego k510i pod tornado hwk (setoola bede miał za pare dni) i soft wszedł bez problemu. Wylutowałem joystik i teraz jak sie podłaczy pod ładowarke to sie dioda czerwona zapala. Sądze ze to cos z zasilaniem albo zwarcie . Prosze o dalsze wskazówki zwiazane z naprawa tego se k510i . POZDRAWIAM

0
    Poziom 15  

Źle wlutowany joy. Zrób to jeszcze raz i ruszy.

0
    Poziom 19  

Joy wylutowałem całkowicie czyli nie ma go teraz a telefon sie nie włacza . Czy to mozliwe ze gdy nie ma joya telefon nie właczy sie???

0
    Poziom 28  

Nie ma nic do tego telefon normalnie powinien się włączyć bez joya

0
    Poziom 19  

A który układ(kondensator itp.) jest odpowiedzialny na włączenie sie telefonu?

0
    Poziom 23  

odkryj z tyłu ekran i sprawdz procek (jest klejony) możliwe że go przegarzałes i jakas kula wyszła sprawdz pod mikroskopem czy nie wypłynela jaka s kulka

0
    Poziom 19  

Kurcze niestety nie mam mikroskopu ale ta ewentualność moge sprawdzic u znajomego który ma takie urzadzenie.

0
    Poziom 14  

jedna rzecz hot-em się joy-a nie lutuje :)
    ugrzałeś płytę i po zawodach, powalcz jeszcze z vincenne

0
    Poziom 19  

ja joya wylutowałem hotem a wlutowałem lutownicą. chyba jednak cos klejonego uwaliłem. Powalcze jeszcze z nia zle chyba to juz koniec.

0
    Poziom 25  

MAXmajster napisał:
    jedna rzecz hot-em się joy-a nie lutuje :)
    ugrzałeś płytę i po zawodach, powalcz jeszcze z vincenne

Ja zawsze wyciagam uszkodzone joysticzki hotem. Wpierw tylko poprawiam luty na nozkach zwykla cyna i potem raz dwa wychodza. Jedynym minusem jest wyjatkowo nieciekawy zapach palonego plastiku :P

0
    Poziom 19  

WITAM PONOWNIE . Posiadam teraz nowego setoola i telefon flashuje sie bez problemowo a sie nie włacza nadal czyli zwarcie gdzies musi byc bo procek nie naruszony. Czy ktos moze mi powiedzieć jak zlokalicować zwarcie?

0
    Poziom 37  

Pod zewnętrznym zasilaniem sprawdź. I zmierz pobór prądu.

0
    Poziom 11  

mial ciemne plamy po cieczy przy joy ???jeśli tak -DARÓJ sobie.

0