Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wariacja zasiegu ---->> TPLINK W8910G i WR543

05 Gru 2008 14:38 1420 2
  • Poziom 10  
    Witam. Tplink W8910G ma podlaczoną nestrade. Ja mieszkam 200m dalej i mam WR543G i dwa kompy narazie podlaczone kablem... Problem polega na tym ze gdy wchodze w ustawienia mojego routera który się łączy z tym który ma neostradę i zasięg skacze od 18dB do 50dB. Anteny kupilem do nich kierunkowe okolo 1,5km a ja mam tylko 200 m i zadnej przeszkody na drodze !! Nie wiem co to moze byc ... a i jeszcze wyszukuje sieci kumpla i oczywiscie na tej sieci od niego juz wogole sila nie skacze a jest w okolicach 33dB-34dB. Internet mam oczywiscie i chodzi dobrze(2mb), tylko interesuje mnie ten sygnal czy moze tak byc ze ktoras antena jest uszkodzona czy jakos tak ??
  • Poziom 10  
    Moze i jest za mocny bo specjalnie kupilem mocniejsze zeby nie bylo problemu podczas zlej pogody albo gdy kiedys wyrosnie drzewo miedzy nimi :) Tylko gdzie ja mam zmniejszyc moc tego?? Router laczy sie z routerem... Nie mam bezprzewodowych kart. Do routerów podlaczone sa kompy na kabel.

Dodam jeszcze ze rotery lacza sie poprzez 11mb(802.11b). Nie ustawialem predkosci 50 bo mysle ze nie ma sensu korzystam tylko z netu... a podobno ta wolniejsza i starsza metoda jest bardziej stabilniejsza.

Raz na tydzien zdarzy mi sie ze strace polaczenie to wylaczam z produ router i po 2 minutach jest OK.