Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kodowanie Pilota Centralnego Zamku w volkswagen polo 2000rok

05 Gru 2008 16:39 35932 18
  • Poziom 14  
    Witam

Mam problem z pilotem z centralnego zamku w samochodzie :

- volkswagen polo 2000 rok (Centralny Zamek Oryginalny ®)

Rozpoznanie Usterki :

Pewnego dnia pilot sam przestał działać po wymianie baterii dalej nie działał dioda na pilocie miga po naciśnięciu klawisza otwierania jak i zamknięcia (tak jak zawsze) Myślę że może to być rozkodowanie.

Co chciałbym wiedzieć :

Jak Zakodować, Zresetować, Nakodować (podaje tyle możliwości bo nie wiem jak to ująć) Ten Pilot

Ofiaruje Punkty Za Pomoc

PS.

Pilot Posiada Dwa Przyciski
  • Poziom 11  
    amasz jakis interfejs do vaga albo chociaz dwa kluczyki
  • Poziom 11  
    Witam . Ja ostatnio robiłem opla z takimi objawami pilota i poskutkowała odpowiednia konfiguracja to znaczy ,trzeba odpalić silnik i zgasić i 6 razy przekręcić stacyjkę na pozycje zapłon potem trzeba przytrzymać przycisk pilota i zobaczyc czy odczyta pilota. Na Oplu zadziałało i działa do tej pory. Pozdrawiam.
  • Poziom 13  
    w wielu autach są podobne kombinacje o jakich pisze kolega wyżej, możesz popróbować:
    jeżeli auto ma kontrolkę immo, to znacznie ułatwia sprawę.
    Odpalić silnik -zgasić, trzy lub cztero krotnie przekręcić kluczyk w pozycję zapłon (ostatnie przekrecenie zostaw na "zapłonie", powinna się zaświecić kontrolka immo), wtedy nacisnąć na pilocie przycisk otwierania, immo powinno go zapamiętać, odpalić auto i zgasić.
    Jeżeli samochód ma funkcję (przycisk) zamykanie całości od wewnątrz to przed rozpoczęciem kodowania zamknij i otwórz auto z tego przycisku (pisze o tym bo ostatnio przydarzyła mi się taka historia w alhambrze -zero reakcji na kodowanie, nawet vagiem)
    Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Witam, jeżeli to jest VW to proponuje tak:
    jeden kluczyk do stacyjki, przekręcić zapłon, zamknąć drzwi, drugim kluczem przekręcić zamek (w drzwiach kierowcy), na pilocie nacisnąć przycisk zamknięcia przez ok 3s, następnie puścić i po upływie 1s znowu nacisnąć przycisk zamykania. Jeżeli pilot się zakodował to usłyszymy krótki sygnał dźwiękowy.
  • Poziom 28  
    kolega michal19835524 musi nauczyć się odróżniać marki samochodów.
  • Poziom 14  
    michal19835524 - nie wysilaj sie wystarczy na zaplon i dowolny przycisk. I jest to tylko synchronizacja - nie kodowanie.

Fabi20 - Nie to auto ;)

Gierlo - Jesli temat aktualny to PW - podam 'przepis'.
  • Poziom 42  
    A może ktoś podać możliwą przyczynę dlaczego po przyuczeniu pilota (Passat 99' tylko jeden pilot) trzyma "synchronizację tak przez 10min a czasami 2 dni i tak w kółko - adaptacja, pilot działa i po jakimś czasie znowu nie działa - radio oryginalne?!
  • Poziom 14  
    Scyzor czy jeszcze ten pilot w kluczyku ?
  • Poziom 14  
    Czesto padaja te starsze typu kluczpilot. Jedyne co moge doradzic na odleglosc to sprawdz baterie,styki baterii do plytki pilota i ew czy sa jakies zimne luty.
  • Poziom 2  
    Witam potrzebuję podobnej pomocy

Mam seata cordoba vario 1999r styczeń.
    Posiada alarm i centralny.
    Zamek manualnie się załącza lecz nie działa z pilota.
    Będąc w serwisie audiocar stwierdzili że pilot "ma transmisję" i że
    muszę udać się do serwisu seata. który niestety jest dość daleko od miejscowości , w której mieszkam i z tego co wiem to słono sobie liczą
    za usługi.
    Podsuńcie jakiś pomysł aby sprawdzić co jest nie tak albo co może być nie tak.
  • Poziom 14  
    Trzeba go zaprogramowac.
    Odezwij sie na PW.
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam taki sam problem, jak załozyciel tego tematu. Niestety nie znalazłem tutaj konkretniej odpowiedzi, jak zsynchronizować ten kluczyk.? Czy ktoś mi może pomóc??
    Z góry dzieki.
  • Poziom 10  
    Witam.. podepne sie pod temat... kupilem niedawno seata alhambre 00r (1,9tdi auomat - choc to mlo ma do rzeczy) posiadam 2 kluczyki - na obu kluczach auto odpala i jezdzi...

problem w tym ze na piloty w kluczach wogole nie ma reakcji.. ani nie zamyka ani nie otwiera - jedyne co sie dzieje to mrugniecie czerwonej lampki w pilocie - fajne ale malo zadowalajace... prosze o jakas podpowiedz... byc moze wyłączona jest ta opcja ? czy wogole jest taka mozliwość? vag? jakies procedury? z gory dziekuje za jakas podpowiedz... dodam ze piloty to nie scyzoryki jeszcze...
  • Poziom 11  
    Pa7aK napisał:
    michal19835524 - nie wysilaj sie wystarczy na zaplon i dowolny przycisk. I jest to tylko synchronizacja - nie kodowanie.

Fabi20 - Nie to auto ;)

Gierlo - Jesli temat aktualny to PW - podam 'przepis'.

Może i racja to synchronizacja ale skuteczna
  • Poziom 3  
    Witam chciałby sie podpiąć pod temat mam podobny problem lecz trochę gorszy ponieważ mam jeden kluczyk i jest to chyba oryginalny (mam nadzieje) . Problem polega na tym ze centralny zamek działa po przekreceniu klucza w zamku lecz pilot nie działa. Baterie wymieniłem czerwona dioda się zapala nic poza tym. Próbowałem wszystkiego co znalazłem na forum z kodowaniem i innego tego typu rzeczy. Czy w ogóle można się poradzić z jednym kluczem?
  • Poziom 1  
    Miałem podobny problem w końcu przypomniałem sobie że przy drzwiach zamkniętych migała dioda po kabelku znalazłem centralkę i dobiera na niej zaprogramował email pilota. Dodam że próbowałem wszystkie kombinacje bez efektu.