Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer aquario spalony silnik

pdw 23 Gru 2008 22:07 3210 8
  • Specjalista - kserokopiarki
    mam dziwny problem z tym odkurzaczem. Podczas odkurzania silnik zaczął wyć oraz bylo czuć swąd. Oddałem go do serwisu, wymieniono ponoć wirnik. Po powrocie do domu i uruchomieniu - po chwili ten sam efekt. Ponowna naprawa - ponowna wymiana wirnika. Dziś odebrałem, włączylem i po 5 min pracy to samo.Ręce opadają. Co jest?
    Filtry czyściutkie, nadmienię że użytkuje go z filtrem wodnym (poziom wody nigdy nie przekraczał kreski na pojemniku)
    Serwis chyba się załamie jak zaniosę go już po świętach
    najprościej by było otworzyć i zaerknąć osobiście na wirnik lecz szkoda gwarancji
  • Specjalista AGD
    Czy za każdą z napraw musisz płacić ? sprawdzaj odkurzacz zawsze w serwisie. 2. Sprawa jak serwis nie potrafi sobie poradzić z prostą wymianą wirnika, to lepiej będzie zmienić ten partacki serwis. Ile razy wymieniałem wirnik zawsze go docierałem i robiłem kilkukrotnie testy w celu sprawdzenia poprawności działania.i
    1. Naprawy są wykonywane w ramach gwarancji- brak kosztów naprawy.
    2. Odkurzacz przy odbiorze byl uruchamiany, coprawda na 5s ale działał :)
  • Poziom 23  
    Każdy wirnik maszyny komutatorowej MUSI być docierany, i powinien
    popracować min 0,5 godz na obniżonym napięciu .Powinny być pomierzone
    podstawowe parametry jego pracy :prąd, temperatura łożyskowania i
    temperatura uzwojeń szczególnie przy wymianach serwisowych czy
    gwarancyjnych.
  • Poziom 2  
    U mnie pojawił się kłopot. Wywaliło korki, żadnego zapachu nie czułem, wskaźnik siły ciągu świeci i daje się regulować ale nie działa silnik. Napięcie na silnik jest podawane - przy min,. sile ciągu ~70V, przy maks. sile ciągu ~40V.

Czy to normalne? Jak dla mnie to troszkę dziwnie to wygląda - nie dość ze odwrotnie pojawiają się poziomy napięć, to jeszcze to napięcie jakieś dziwnie małe.

Proszę o pomoc. Może ktoś ma schemat elektryczny dla tego odkurzacza?
  • Poziom 23  
    Nie znam akurat tego odkurzacza ,ale jeżeli jest regulacja siły ciągu to może być
    uszkodzony tenże regulator.Sprawdzić kondensator przeciwzakłóceniowy czy
    nie dostał zwarcia/częsta usterka/powodująca zadziałanie zabezpieczeń w
    mieszkaniu.
  • Poziom 2  
    Bardzo dziękuję za szybką podpowiedź. Sprawdzę to i dam znać.