Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pu-2294b co to znaczy pamięc odwrócona

31 Mar 2004 15:09 2925 9
  • Poziom 14  
    Mam takie radio i muszę zdjąć z niego kod znalazłem opis jak podłaczyć 93c46 smd i zczytałem lecz nie mam drugiego wsadu z kodem ani opisu jak go odczytać.Podłączyłem według opisu który znajduje się w zipie umiesciłem tam również to co odczytałem z eproma (dziwne krzaczki).Być może opis podłączenia który mam jest zły.93c46 nie programowałem gdyż nie mam pewnosci że zczytany bin jest poprawny i nie wiem z kąd wziąć później sprawny.Tylko czy da sie źle podłaćzyć pamięć 93cxx i ją odczytać :) Posiadam programator willem na 100 % sprawny a kod nie jest zablokowany(chyba że już jest)
  • Poziom 14  
    no i sie pamięc położyła
  • Poziom 14  
    radio wyswietla error1
  • Poziom 14  
    Nikt nie odpisał ale wiem w czym problem odzczytałem jako 8 bitową 93c46 a jest 16 bitowa i uszkodził mi się wsad teraz potrzebuje bina do tej pamięci :) he he
  • Poziom 43  
    Takie zabawy zwykle się tak konczą. Samym odczytem nie usadziłbyś jej. Willem Ci ją załatwił bo żle ją podłączyłeś pewnie. Te pamiątki nie tyle są odwrócone co mają przesunięte nogi. Sprawdź w PDFie jakiegoś producenta. np BR93C46 Rohma czy NS93C46 a szczególnie wersje w SOIC8 a będziesz miał odpowiedź.

Po coś się tak spieszył ? Teraz masz gorszą robotę.

SławeK
  • Poziom 14  
    Sprawdziłem: pamięć sie programuje, wsad leży, ale na początku żle ją podłaczyłem z tym że wlutowałem ja i było ok .Położyła sie za drugim razem, może ją przegrzałem :(. Ale to teraz mało ważne bo nie mam sprawnego wsadu.Czy jest jakieś inne radio z którego bin z pamięci pasuje ?Bo czytałem na tym forum że z pu-2249b jest chyba problem
  • Poziom 14  
    jeszcze jedna wskazówka jeżeli pomoże to procesor w radiu to nec784216bgc 102 i pod spodem 9928e 4001
  • Poziom 15  
    chyba final, kidys czytalem o adaptacji 93c46
  • Poziom 22  
    Robiłem PU-2294A z procesorem 784216BGC111 . Być może ten wsad pomoże uzdrowić to radio. Pamiątke odwróconą też mam. Odstąpie za przysłowiowe piwo. gg2212101 binis(malpa)poczta.fm
  • Poziom 17  
    poszukuje schematu epka 94C46 odwroconego, jakis link poprosze od kolegow :)

Pozdrawiam