logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Mors 121 - Moc, zużycie energii i ciągła praca zamrażarki

jank26 01 Kwi 2004 14:44 7661 6
REKLAMA
  • #1 574918
    jank26
    Poziom 19  
    Posty: 415
    Ocena: 56
    proszę o podpowiedź na tematy związane z tą zamrażarką:
    1.jaka moc elektryczna jest pobierana przez zamrażarkę?
    2.jakie powinno być średnie zużycie energii w ciągu doby?
    3.co może być przyczyną prawie ciągłej pracy w/w zamrażarki?
    (uszczelki pokrywy są szczelne) temp. ok -25st.C
    pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 574937
    jmk
    Poziom 28  
    Posty: 1182
    Pomógł: 101
    Ocena: 328
    Co to znaczy "prawie ciągłejpracy..."?
    Czy sterowanie masz elektroniczne w wersji prl-owskiej czy zwykły termostat?
    Jeśli takie elektroniczne to czy działaja diody- jeśli nie to padło trafo-najprawdopodobniej ale wtedy się NIE WYłączy tylko krugom pracuje.
  • REKLAMA
  • REKLAMA
  • #4 575995
    jarek.agd
    Poziom 14  
    Posty: 144
    Pomógł: 1
    Ocena: 19
    Cześć wymień termostat, jak masz elektroniczny i nie stać Ciebie na kupno elektronicznego to zmień go na zwykły zamrażarkowy P.S nie wiem jak wygląda termostat z bimetalu w zamrażarce możesz napisać gdzie jest umiejscowiony.
  • REKLAMA
  • #5 576036
    jank26
    Poziom 19  
    Posty: 415
    Ocena: 56
    dziękuję za posta
    może wyraziłem się nieprecyzyjnie,w tym typie jest zwykły termostat
    sprzęgnięty z pokrętłem regulacji temperatury
    odnośnie sugestii,że to termostat jest przyczyną niedomagań sprzętu,
    czy nie powodowałoby to większenia mrożenia zamrażarki?
    czy mógłbym uzyskać informacje na temat znamionowego zużycia
    energii (24h)oraz mocy pobieranej przez sprężarkę
    pozdrawiam
    JK
  • #6 576048
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #7 582112
    macher
    Poziom 15  
    Posty: 205
    Pomógł: 2
    Ocena: 30
    Stawiam na termostat

    8O
    macher

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy zamrażarki Mors 121 i problemu prawie ciągłej pracy sprężarki przy utrzymaniu temperatury około -25°C. Zamrażarka wyposażona jest w termostat bimetalowy z pokrętłem regulacji temperatury. Podejrzewane przyczyny ciągłej pracy to uszkodzony termostat, który może nie wyłączać sprężarki prawidłowo, lub problemy z izolacją termiczną urządzenia, np. zawilgocenie izolacji. Brak informacji o dokładnej mocy elektrycznej i nominalnym zużyciu energii w ciągu doby, jednak sugerowano, że termostat jest kluczowym elementem do sprawdzenia i ewentualnej wymiany. Elektroniczne sterowanie i uszkodzenie transformatora zostały odrzucone ze względu na obecność termostatu bimetalowego.
REKLAMA