Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Fiat Siena 1,6 16 v, elektryka szyba

B26artek 12 Jan 2009 12:28 1152 3
    B26artek
    Level 2  
    Witam
    Mam problem z sieną, mianowicie rozchodzi się o elektrycznie odsuwaną szybę, od kierowcy są 2 przyciski jeden na szybę obok kierowcy drugi na pasażera. Problem tkwi w przycisku odsuwającym szybę od pasażera, ten przycisk nie działa, przycisk na szybę kierowcy działa bez zarzutu, tak samo przycisk dla pasażera odsuwający szybę.Mam pytanie czy kiedyś ktoś spotkał się z takim problemem i wie co może być przyczyną i jak go rozwiązać?
    markus15021959
    Level 16  
    W pierwszej kolejnosci zamien przyciski w celu sprawdzenia , czy szyba ruszy na tym sprawnym , jezeli ruszy to bedziesz miał odpowiedz : przycisk do wymiany , mozesz tez sprawdzic w ten sposob ze zewrzesz koncowki konektorowe i bedziesz wiedział czy przycisk jest sprawny czy tez nie. Jeżeli bez zmian tzn . nie ruszy szyba sprawdz silniczek , mozesz tez na zasadzie podmiany załozyc od sprawnej szyby , jezeli silnik sprawny to sprawdz omomierzem czy kable od sterowania nie sa przypadkiem przerwane.
    B26artek
    Level 2  
    Jak będę miał trochę więcej czasu to sprawdzę to co napisałeś, a dodając dziś jak się trochę tym przyciskiem bawiłem to ruszyło odsuwanie, ale do góry już nie poszło.
    markus15021959
    Level 16  
    Sprawdź czy szyba w prowadnicach nie idzie skosem przez co moze sie zle ustawiac i moze byc problem z przesuwaniem na skutek zbyt duzych oporów mechanicznych . obserwuj szybe po zdjeciu poszycia drzwi.Zaobserwuj moment kiedy silnik blokuje sie i jak ustawia sie szyba. sprawdz czy prowadnice nie poluzniły sie.Silnik sprawdzaj po wymontowaniu , wtedy bedziesz widział czy go nie blokowalo w momencie kiedy właczasz przycisk.