Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bezprzewodowe podzielenie łącza internetowego LAN na 3

gdw 13 Sty 2009 09:26 869 6
  • #1 13 Sty 2009 09:26
    gdw
    Poziom 11  

Witam!

Jak w temacie, chciałbym podzielić internet który udostępnia mi gościu pode mną na 3 komputery. Internet mam podprowadzony zwykłym kablem z końcówką RJ-45. Gadałem z administratorem sieci i powiedział że router nie wchodzi w grę, ponieważ on ma u siebie 3 routery i bywa że przy większej ilości 'są problemy z adresowaniem' (co mi mało mówi).

Czy do moich potrzeb nie wystarczy Access point? Czy potrzebny jest router?

Jestem w tych sprawach całkiem zielony, dlatego prosze o wyrozumiałość i w miarę nieskomplikowane odpowiedzi ;-)

Pozdrawiam!

0 6
  • #2 13 Sty 2009 09:47
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 13 Sty 2009 09:50
    gdw
    Poziom 11  

Do portu WAN? Jeden gościu w internecie doradził mi właśnie żeby nie łączyć do portu WAN tylko LAN?

Czyli i tak muszę zacząć od routera wi-fi i teraz jest kwestia jak to wszystko podłączyć i skonfigurować.

0
  • Pomocny post
    #4 13 Sty 2009 09:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 13 Sty 2009 09:51
    MrArt
    Poziom 10  

AP powinien dać radę, ale musisz ustalić z adminem kanał na którym chcesz pracować, i nawet przy 3 routerach wifi można to ustawić całkiem nieżle. kwestia wyboru odległych od siebie kanałów. przy czym twoja podsieć będzie pracowała na jednym więc nie powinno być problemu zarówno z adresowaniem jak i ustawieniem kanału. po drugie włączając opcję ukryty nie będziesz wchodził w drogę adminowi, i pozostałe komputery w sieci koło ciebie zignorują twój AP róuter czy co postawisz

0
  • #6 13 Sty 2009 12:19
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 13 Sty 2009 12:38
    gdw
    Poziom 11  

Zamówiłem już router wi-fi Pentagram Cerberus. Jak przesyłka dotrze to będę jak co dopytywał ;-)

Pozdrawiam

0