Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Technics SU-V470 + ALTUS 300! - trzaski

IGOR55 14 Jan 2009 12:57 5470 40
    IGOR55
    Level 15  
    Mam wzmacniacz technicsa 2x90 wat przy 8ohmach i jak w temacie widac podpiete pod to kultowe altusy 300sta :) A mianowicie moj problem jest taki ,ze jak ostatnio robilem impreze i grałem naprawde głosno to przy wyzszych "obrotach" zauwzylem ze juz przy pewnym zakresie dźwieku slyszalem takie strzelanie w glosnikach i teraz pytanie.Czy to kolumny juz nie dawały rady grac mocniej czy to wina lezy po stronie wzmacniacza? Dodam jeszcze , ze imprez nie ma NIC do tego , bo wczesniej tez tak bylo i dzieje sie to jak juz mowilem odkrece piecyk juz porzadnie..
    Z góry dziekuje za odpowiedz!!
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    kr0lik
    Level 12  
    Cewka głośnika obijała się o karkas, tzn wyszła poza bezpieczny zakres pracy
    IGOR55
    Level 15  
    a rozumiem rozumiem,czyli wychodzi na to ze juz wyciskam wszystko z altusow w tym momencie , tak ?
    User removed account
    User removed account  
    IGOR55
    Level 15  
    Ale w tym momencie sobie zartujesz, czy co ?:D bo nie wiem....a chciałbym wiedziec,bo nie znam sie tak bardzo bardzo na sprzecie..
    kr0lik
    Level 12  
    Bez sarkazmu, wydaje mi się że Altusy to była dosyć słaba konstrukcja,
    jak dobrze pamiętam to tam były głośniki 60W starej generacji.
    Ileś lat wstecz(>10) właśnie w starych Diorach i Unitrach był montowany filtr subsoniczny(odcinał bardzo niskie tony), co pomagało przy trzaskach, bo basy, których i tak zestaw nie przenosił, nie przesterowywały głośnika niskotonowego.
    IGOR55
    Level 15  
    Wiec to wina kolumn ? Ze juz wiecej nie potrafia wyciagnac ?
    karolluczak
    Level 13  
    Z tego co napisał kr0lik wynika, że tak.
    IGOR55
    Level 15  
    No tez tak mi sie wydaje...hm...czyli w sumie nie ma co sie bac, jest ok!Tylko poprostu trzeba uwazac jak sie bedzie mocniej gralo i tyle...
    User removed account
    User removed account  
    IGOR55
    Level 15  
    Kurcze wzmacniacz kupowałem niedawno i nie chce mi sie juz go zmieniac...wieksza moc wzmacniacza moglby załatwic sprawe?
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    IGOR55
    Level 15  
    Problem w tym , ze nie mam od kogo...ale masz racje wstrzymam sie i tak nie codziennie slucha sie tak mocno muzyki...wiec moze kiedys kiedys pomysle nad czyms mocniejszym ? Co wtedy byscie polecili ?
    Shadowek
    Level 31  
    O rany, przecież ten technics się przesterowywuje, i w ogóle jakim cudem on ma 90w na 8ohm przy tak małym transformatorze? Trzaski są bo wzmacniacz już nie panuje nad głośnikiem, aaa i uważaj, bo jak uwalisz tą hybrydę, to potem będzie płacz i lament.
    Jak ten technics będzie miał 60w na 8ohm, to będzie dobrze...
    Co do altusów, przyjmą i 200w.
    Ktoś tam napisał że jest zamontowany głośnik 60w, skądże znowu? Cuda? Przecież tam jest gdn 30/100.
    A wyżej do kolegów, coś chyba nie w temacie jesteście i się udzielacie... Po co?
    exik
    Level 25  
    Dokładnie tak jak pisze kolega, moc tego technics to 90W ale chyba przy 4Ω. Jego rzeczywista moc to około 60-65W. GDN 30/100 przyjmnie nawet 180-200W. Czyli odpowiedz sobie teraz sam, co wysiada. Jak chcesz wiecej mocy, to rozejrzyj się za końcówkami mocy Yamaha seriii M lub MX
    Pozdrawiam
    IGOR55
    Level 15  
    Producent pisze ze ma 2x90 przy 8ohmach wiec sobie tego nie zmyslilem.A Mi sie zdaje , ze moze tyle miec jak ma 470wat pobor mocy...to chyba mozliwe..przynajmniej tak mi sie zdaje ;) a na pytanie sobie odpowiedzialem....wzmacniacz do wymiany ale to za jakis czas , no albo jak mowisz ta koncowka mocy.
    Shadowek
    Level 31  
    IGOR55
    Popatrz sobie na moce w amplitunerach 5.1
    Czysty chwyt marketingowy, 90w to on może mieć, że moment i to jeszcze z pokaźnymi zniekształceniami. A ten technics będzie miał może przy zniekształceniach 0.1% ze 60w na 8ohm... I nie wierz w to co producent napisał, często zawyża i podaje przy wysterowaniu jednego kanału. A ten pobór mocy to też pic na wodę...
    Co do końcówki mocy, poszukaj używanego elmuza 2x200w
    IGOR55
    Level 15  
    A myslałem nad wzmacniaczem PIONEER A-757! Co o tym powiecie ? mi sie wydaje , ze to juz solidny klocuszek;)
    Hmm...moze zadam jeszcze takie pytanie , co kupic zeby wycisnac z ALTUSOW 300 wszystko co sie da?Ale sam wzmacniacz...bez końcowki mocy.W sumie to szczerze powiem nie wiem jak to jest...końcowke mocy podlacza sie pod wzmacniacz,tak ? i pod koncówke kolumny? Bo nie mialem z tym szczerze mowiac doczynienia...
    User removed account
    User removed account  
    IGOR55
    Level 15  
    Polećcie mi kochani jakis SAM wzmacniacz ktory napedzi te moje ALTUSY ;) taki tez oczywiscie w miare rozsadnej cenie...;P
    exik
    Level 25  
    Bardzo ciężko znaleźć wzmacniacz który da tyle mocy żeby je rozhulać na maksa. Raczej takiego nie znajdziesz, wzmacniacze zintegrowane mają moc do 140W na kanał, a taki juz kosztuje majątek. Np Yamaha A-1000 lub A-1020. Jeżeli chcesz bujnąć te altki to kup końcówkę, tak jak ci radzimy, przedwzmacniacz kupisz sobie z czasem, za 200zł juz dorwiesz konkretny.
    Do altusów możesz kupić też końcowkę DAP P-700.
    IGOR55
    Level 15  
    aha aha....a czy taka końcówke moge podpiac pod ten wzmacniacz co mam ?czy jest taka mozliwosc ?
    Shadowek
    Level 31  
    Tylko przez dzielnik napięcia... Ale to głupie rozwiązanie...
    Ewentualnie musisz zrobić wyjście z przedwzmacniacza...
    Ale i tak lepiej kupić przedwzmacniacz...
    Albo ewentualnie zrobić potencjometr w jakimś pudełku i położyć obok, albo dorobić w obudowę końcówki mocy.
    exik
    Level 25  
    Do IGORa
    Nie nie.. końcówki nie da się podpiąć pod wzmacniacz, o ile nie posiada on wyjscia "pre out"(czyli możliwosci wykorzystania samego przedwzmacniacza) końcówki mocy podłącza się do przedwzmacniaczy, ale myśle, ze sama ta końcówka nawet zagra lepiej niż ten technics..
    IGOR55
    Level 15  
    Aha rozumiem rozumiem :) a sama końcówka mocy moze grac? czy to nie mozliwe....bo sie na tym za bardzo nie znam ;) bo z tego co widze tam tez są potencjometry jakies..
    Shadowek
    Level 31  
    Może grać, połączysz pod kompa, i poziomu komputera możesz sterować sygnałem.
    IGOR55
    Level 15  
    no ja teraz tez jestem podpiety pod komputer tym technicsem...ale jak to sterowal sygnalem ? mowisz głosniej ciszej ?
    exik
    Level 25  
    Ludzie ! Obecnie, praktycznie każda końcówka ma potencjometr siły sygnału(głośniej lub ciszej), niektóre posiadają nawet potencjometr do regulacji basu, nie trzeba wcale sterować komputerem. W komputerze możesz zastosować jakiś korektor, przez który dodatkowo będziesz przepuszczał sygnał.
    Pozdrawiam