Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki polecacie programator do TMS370(ford i delco)

orion 02 Kwi 2004 18:49 6983 13
  • #1 02 Kwi 2004 18:49
    orion
    Poziom 23  

Witam szanownych kolegów mam zrobiony programator do tms370 na com na układach max232 i 27c64 a do obsługi używam comhex.exe ale jakoś kulawo to działa raz jest komunikacja raz brak trochę mnie to ostatnio denerwuje . Doradźcie jaki programator wyprodukować żeby nie było takich problemów

Pozdrawiam Darek

0 13
  • #2 02 Kwi 2004 21:45
    picador
    Poziom 33  

wprowadź kilkanaście zmian i bedzie śmigał na LPT ... łatwiej , i dużo szybciej się nim posługiwać :wink:

0
  • #3 02 Kwi 2004 21:50
    erel
    Poziom 19  

Najważniejszy jest solidny MAX. Fakt , że kiedyś miałem kilka problemów z niektórymi Fordami ale drobne przeróbki spowodowały , że teraz śmiga jak złoto.Choć z drugiej strony najważniejszy jest też komp na którym to pracuje.

0
  • #4 02 Kwi 2004 22:58
    oorobert
    Poziom 18  

witam ja osobiscie zrobilem na lpt a uzywam progr z etl super .. zrobilem ok 10 radii bez problemowo

0
  • #5 03 Kwi 2004 14:44
    KrzychoB
    Poziom 16  

Czy ten programator z programem commhex (RS232) będzie pracował z komputerem PentiumII 466? Zmontowałem taki i nie mogę uzyskać komunikacji, wszystko jest wg schematu jaki zamieścił Wiki na Forum. Eksperymentowałem z kwarcami od 1MHz do 20MHz i nic. Procesor generuje przebiegi, jest transmisja pomiędzy epromem a TMS. Może jest jakaś sztuczka w tym programie? Obsługa programu jest nieco inna jak w opisie.
    Przerobiłem ten układ na lpt i też nie pracuje. Publikowany plik TMS_370.hex nie mieści mi się w epromie 27C512 (programuję Willemem)
    Może ktoś wyjawi szczegóły po których zacznie to pracować?

0
  • #6 03 Kwi 2004 18:54
    adam white
    Poziom 22  

Przy commhexie ważne jest ustawienie szybkości transmisji - dobrać doświadczalnie w dół, parity -chyba ustawiałem Even, ale również może być None i oczywiście należy pamiętać, że jest to program dosowy, z wszelkimi tego konsekwencjami.
    Używałem różnych programów i programatorów, ale obecnie wróciłem właśnie do tego programu.

0
  • #7 03 Kwi 2004 20:09
    orion
    Poziom 23  

używałem tego programu w czystym dosie na pentium 1 100MHz ale w wolnym czasie (o ile go jeszcze kiedyś znaję) pokuszę się zrobić jakiś na lpt i pokombinować
    Pozdrawiam Darek

0
  • #8 03 Kwi 2004 22:34
    andlen
    Poziom 11  

orion napisał:
    Witam szanownych kolegów mam zrobiony programator do tms370 na com na układach max232 i 27c64 a do obsługi używam comhex.exe ale jakoś kulawo to działa raz jest komunikacja raz brak trochę mnie to ostatnio denerwuje . Doradźcie jaki programator wyprodukować żeby nie było takich problemów

Pozdrawiam Darek

Używam takiego samego i nie mam żadnych problemów. Zrobiłem już na nim z 10 odbiorników. Komunikacja jest bezproblemowa. Przeglądałem archiwum postów na temat Delco CDR500 i jestem zaszokowany. Wszyscy podają mapy eepromu o objętości 256 bitów, Ten procesor ma 1k eeprom i kod znajduje się w adresie powyżej #1F0 Co prawda nie wiem gdzie jest LB, może przy okazji ktoś mnie oświeci - będę wdzięczny.

0
  • #9 04 Kwi 2004 10:15
    wiki
    Poziom 15  

Dlaczego tak czytają odpowiedz sobie sam sprawa banalna i łatwa do wytłumaczenia .Jezeli eep nie jest wysypany to porównaj obszary pamięci i komórki kodu i lb.
    Pomyśl a nie będziesz wyciągał nawet TMS z radia / i nic nie przecinał / Gdyby nie blacha to operacja z kodem to kilka sekund.

0
  • #10 04 Kwi 2004 12:20
    orion
    Poziom 23  

Wiki może byś tak nas niedoinformowanych oświecił jak tego dokonać. A tak na margineśei miałeś mi coś wysłąć pewnego wieczora jakoś czyżbyś zapomniał

Pozdrawiam Darek

0
  • #11 29 Sty 2008 10:52
    coolfoot
    Poziom 15  

Witam
    Po takim czasie to chyba kolega wiki mógłby nieco szeptnąć ?
    Pozdr.

0
  • #12 29 Sty 2008 13:19
    djlj24
    Spec od car audio

Wiki - na pewno nie tniesz ani jednej ścieżki? W Fordzie (lub VW Sound) na TMS też?

0
  • #13 09 Lip 2008 07:23
    widock
    Poziom 21  

Koledzy a możecie podesłać schemacik z wsadami i oprogramowaniem do programatora do TMS , z góry dzięki.

0
  • #14 09 Lip 2008 07:36
    fabi
    Spec od car audio

Program do obsługi programatora znajdziesz na stronie www.etlweb.com

Schemat i wsady są tutaj na forum, nawet płytkę widziałem. Szukaj interfejsu pod LPT.

0
  Szukaj w 5mln produktów