logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Nokia 3310 - niewyraźny dźwięk podczas rozmów, uszkodzony głośnik?

giento 03 Kwi 2004 00:17 912 6
REKLAMA
  • #1 577424
    giento
    Poziom 12  
    Posty: 98
    Ocena: 10
    Witam.Mam Nokia 3310 i maly problem.Cos stalo sie z sluchawka(jezeli z kims rozmawiam slysze niewyrazna ochrypla rozmowe prawie nic nie mozna zrozumiec)Czy jest mozliwe zeby byl glosnik zepsuty?Prosze o rade.Pozdrawiam!
  • REKLAMA
  • #2 577465
    Fonec
    Poziom 15  
    Posty: 197
    Ocena: 2
    sprawdz glosnik ale stawialbym na cobbe
  • REKLAMA
  • #3 578036
    cinekk
    GSM Product Supporter
    Posty: 1512
    Pomógł: 170
    Ocena: 10
    Najpierw sprawdz glosnik zazwyczaj wpadaja w niego różne smieci i potem harczy itp. wymień na nowy jak okaze sie że nadal jest źle to tak jak kolega napisal - cobba.
  • REKLAMA
  • #4 578047
    Pi-Vo
    Poziom 37  
    Posty: 3019
    Pomógł: 319
    Ocena: 206
    Mogą to być opiłki żelaza które głośnik przyciąga magnesem ,dociskają membranę i wtedy jest taki efekt.
  • #5 578080
    giento
    Poziom 12  
    Posty: 98
    Ocena: 10
    A co to jest cobbe?
  • #6 578145
    dziur
    Poziom 32  
    Posty: 2360
    Pomógł: 49
    Ocena: 8
    układ pod przyciskiem C ;)
  • REKLAMA
  • #7 578341
    piotrek5001
    Poziom 24  
    Posty: 913
    Pomógł: 26
    Ocena: 22
    Luźny styk też może dawać takie objawy!

Podsumowanie tematu

✨ W telefonie Nokia 3310 podczas rozmów występuje niewyraźny, ochrypły dźwięk, co może wskazywać na uszkodzony głośnik. Zaleca się najpierw sprawdzić głośnik pod kątem zanieczyszczeń, takich jak opiłki żelaza przyciągane przez magnes, które mogą dociskać membranę i powodować zniekształcenia dźwięku. W przypadku braku poprawy należy wymienić głośnik na nowy. Dodatkowo warto zweryfikować stan połączeń, ponieważ luźny styk może generować podobne objawy. W dyskusji pojawiła się także wzmianka o układzie pod przyciskiem C, określanym jako "cobbe", który może mieć wpływ na działanie telefonu.
REKLAMA