Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Langeford 110 - wyjąca syrena + niedziałający pilot

Cichy303 20 Sty 2009 17:36 2671 6
  • #1 20 Sty 2009 17:36
    Cichy303
    Poziom 9  

Lanos 1999, alarm nie wiem ile ma, bo kupiłem auto 3 lata temu, ale pewnie jest od nowości.
    Pierwszy problem z syreną. W grudniu byłem na myjni, po czym syrenka zaczęła wyć w czasie jazdy, przy czym alarm się nie rozbrajał bo zapłonu nie wyłączał. Podczas postoju to samo, włączała się kiedy chciała, przy czym wycie zamieniało się na charczenie. Stwierdziłem, że to wilgoć i wyłączyłem kluczykiem, wczoraj, włączyłem, wszystko działało dobrze do dzisiaj jak wyszedłem wyrzucić śmieci i zobaczyłem że syrena wyje (bez kierunków). Mój elektryk, który będzie miał dla mnie czas za tydzień stwierdził przez telefon, że syrena do wymiany. Moje pytanie brzmi czy to kwestia wilgoci i czy wymiana według Was pomoże? Syrena zwie się Silicon R-534, taka malutka fajniutka, nie znalazłem takiej nigdzie w necie.

Drugi problem to piloty. Działa mi jeden pilot, z każdym rokiem coraz gorzej bo już tylko z około 5 metrów. Drugi pilot tylko potrafi migać diodką, o współpracy z autem nie ma mowy. Gdzie w Warszawie moge się zgłosić do kogoś kto mi coś zrobi z tymi pilotami?

0 6
  • #2 23 Lut 2009 19:11
    dzejdzej
    Poziom 15  

Witam!
    Kolego - nie działające piloty - to ewidentnie wina baterii. Rozkręć ten słabo działający pilot i wymień mu bateryjkę. Mogą też być zimne luty wokół scalaka.
    Po drugie: alarm langeford był montowany fabrycznie przez Daewoo. Jego wadą jest obciążenie styków sterowania kierunkowskazami. W miejscu tym wypala się płytka, nie mówiąc o lutowaniu. Naprawa nie na długo starcza, alarm potrafi dalej głupieć (miałem już takie doświadczenia).
    Na Twoje problemy proponuję następujące rozwiązanie:
    Wymień stary alarm na nowy np: Gepard z dwoma nowymi pilotami. Koszt alarmu - 130 zł. Robocizna - około 100 zł. Spokój na kolejne kilka latek.

W/g mnie szkoda czasu na zabawę ze starym alarmem. Mam ich już kilka i ciągle coś im dolega - a to wyschniety elektrolit, to przekaźnik do wymiany, to znowu zimne luty i tak było w kółko (jak jeszcze chciało mi się walczyć).

Pozdrawiam - Jacek

0
  • #3 06 Mar 2009 21:47
    Gerri
    Spec od Mercedesów

Jeżeli natomiast zamarzyłoby ci się dorobić pilota - to się srogo rozczarujesz... Koszt sięga prawie całego alarmu tego samego typu (z dwoma nowymi pilotami)

0
  • #4 07 Mar 2009 19:05
    pkhenr
    Poziom 32  

nie ma sensu reanimowac tego alarmu jest strasznie kiepskiej klasy ,dobrze Ci radzi kolega wymienić na inny

0
  • #5 07 Mar 2009 20:00
    252257
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 07 Mar 2009 20:37
    gog11
    Poziom 11  

Co do syrenki to przeczyść podłączenia jej, ma prawdopodobnie wyprowadzone 3 przewody: masa - (najczęściej tu jest słaby styk ), stały "+" -jeśli łączony z "+" bezpośrednio z akumulatora - to tu też bywa słaby styk i trzeci kabelek sygnałowy- ale on idzie bezpośrednio do centralki i raczej nie dotyczy twojego problemu

0
  • #7 10 Mar 2009 09:28
    remus1
    Poziom 10  

znajdz przelacznik servisowy wlacz zaplon nacisnij przelacznik na okolo 12s. kierunkowskazy powiny sie zapalic na stale wcisnij dowolny przycisk pilota jednego i drugiego powinno wsio zadzialac:)
    jesli nie wymien centrale przewody podlaczenia masz z alarmu wystarczy podpiac nowy

0