Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

MSI MS-7012 (Medion OEM) - brak d德i瘯u w 2 g這郾ikach.

27 Sty 2009 22:42 3676 21
  • Poziom 9  
    Witam. Wczoraj zakupi貫m g這郾iki 5.1 Creativ t6100. Gdy je pod陰czy貫m do komputera gra造 wszystkie pr鏂z centralnego. Dzisiaj rano postanowi貫m zrobi formata. Gdy go zrobi貫m i zainstalowa貫m kart sieciow(jest to karta zintegrowana) graj mi teraz tylko 2 tylnie satelitki oraz subofer. Dodam r闚nie, 瞠 zmieni貫m w ustawieniach w panelu sterowania na 5.1.
    Czy kto mo瞠 mi pom鏂 w rozwi您aniu tego problemu?

Kod: text
    Zaloguj si, aby zobaczy kod

Prosz o pomoc w rozwi您aniu tego problemu.
  • Poziom 23  
    Czy zainstalowa貫 wszystkie sterowniki od p造ty g堯wnej? W szczeg鏊no軼i te od chipsetu Intela...
    Sprawd czy na stronce producenta p造ty nie ma nowszych sterownik闚, w tym tak瞠 od d德i瘯u. Odinstaluj kart d德i瘯ow w Mened瞠rze Urz康ze i zainstaluj ponownie sterowniki.
  • Poziom 12  
    id do:
    panel sterowania>
    d德i瘯i i urz康zenia audio
    tam na dole masz si豉 g這郾ik闚 i opcje zaawansowane
    wejdziesz w zaawansowane i ustawisz 5.1
    to na pocz徠ek
    niekt鏎e programy nie wpuszczaj d德i瘯u w 5.1 i trzeba to poprawia plug-in'em tak jak jest to w wypadku winampa.
  • Poziom 9  
    cacperro napisa:
    id do:
    panel sterowania>
    d德i瘯i i urz康zenia audio
    tam na dole masz si豉 g這郾ik闚 i opcje zaawansowane
    wejdziesz w zaawansowane i ustawisz 5.1

To wykona貫m na samym pocz徠ku.

A o co chodzi z tym pluginem?

Romano m鏬豚y napisa mi ja郾iej? Bo jestem w tych sprawach strasznie ciemny.
  • Poziom 40  
    Jeste pewny 瞠 zainstalowa貫 stery do karty muzycznej?

marekCichy napisa:
    ... i zainstalowa貫m kart sieciow(jest to karta zintegrowana) ...

Je瞠li zainstalowa貫 wszystko dobrze to:
    Naci郾ij start - ustawienia - panel sterowania odszukaj ikonki odpowiedzialnej za ustawienia twojej karty muzycznej (zapewne co ze s這wem Audio lub Sound w nazwie [Nie chodzi mi o "D篤i瘯 i ustawienia Audio" tylko o co w stylu "SoundMAX") i ustaw tam odpowiedni prac g這郾ik闚. Mo瞠sz te pozmienia inne ustawienia muzy.
  • Poziom 9  
    marek003 napisa:
    Jeste pewny 瞠 zainstalowa貫 stery do karty muzycznej?

Tak jestem pewny 瞠 to karta muzyczna, tamto to zwyk貫 przejezyczenie.
    A w tym programie(CMI Audio Config) ju dawno ustawia貫m i nic nie pomaga.

Dodano po 30 [minuty]:

Czy mo瞠 mi kto powiedzie o co chodzi z tym chipsetem? Ewentualnie sk康 m鏬豚ym pobra sterowniki do tego chipsetu, lub jaki ja mam chipset bo nie wiem gdzie to sprawdzi.
  • Poziom 12  
    je郵i odtwarzasz muzyk z winamp'a to 瞠by mie d德i瘯 we wszystkich g這郾ikach to musisz to wymusi(odpowiedni dodatek do winamp'a(plugin) za豉twi spraw.
    niekt鏎e programy tego nie potrzebuj. Spr鏏uj w陰czy jaki film oryginalny przez powerDVD, on powinien w 5.1 od pocz徠ku hula.
  • Poziom 23  
    Chipset to procesor p造ty g堯wnej (nie procesor wyjmowany), wlutowany na sta貫 w p造t, czasami ma radiator. Steruje on wszystkimi funkcjami p造ty g堯wnej, w tym w szczeg鏊no軼i zintegrowanym procesorem d德i瘯u.
    Zainstaluj sobie program Everest - on przetestuje i wy鈍ietli ci informacje o dok豉dnych nazwach wszystkich zainstalowanych w komputerze urz康ze. Najprawdopodobniej masz chipset Intela wi璚 poszukaj do niego sterownik闚 pos逝guj帷 si nazw wy鈍ietlon przez Everest. Zainstalowanie sterownik闚 od chipsetu to pierwsza rzecz, jak powiniene zrobi po instalacji Windowsa.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=1184&Everest+Ultimate+Edition+4.50.1330 - program w wersji testowej (trial)
  • Poziom 9  
    czyli w moim wypadku ten chipset(inaczej mikrouk豉d p造ty g堯wnej??) to:
    Intel Springdale i865PE
    Dobrze zrozumia貫m?
  • Poziom 12  
    najpewniej tak
    z tym 瞠 instaluj帷 sterowniki do陰czone z p造t g堯wn zawieraj zazwyczaj komplet sterownik闚 do chipsetu audio i LAN
    bo to wszystko dzia豉 na bazie tego chipsetu (on tu rz康zi)
  • Poziom 40  
    Masz CD ze sterami do tej p造ty (MSI MS-7012) ? Tam b璠zie zapewne sterownik do chipset'u.
    Niestety firma MSI nie przyznaje si do tej p造ty. Ten komp jest jaki "firmowy" - ma mark "sk豉dacza"?
  • Poziom 23  
    Na to wygl康a - ale upewnij si jeszcze w tym Evere軼ie. Jak znajdziesz sterownik, to odinstaluj d德i瘯 i t kart sieciow. Potem zainstaluj stery do chipsetu, d德i瘯 i sieci闚k.
  • Poziom 9  
    Problem polega na tym 瞠 nie mam p造ty do niego poniewa dosta貫m tylko samego kompa. Wiem, 瞠 on nie jest wy鄉ienity, ale teraz nic z tym raczej nie zrobi. A tutaj screen z everestu:

To czyli zgadza si ten chipset? to teraz mo瞠 mi kto jeszcze jakie wskaz闚ki da gdzie tego szuka?
  • Poziom 9  
    Dzi瘯i za te linki, lecz niestety po zainstalowaniu dalej jest to samo, czyli graj 2 tylnie satelitki oraz subofer a po zaznaczeniu opcji w programie "3d audio configuration" Center/Bass Output Swap gra r闚nie g這郾ik centralny. Lecz nadal nie graj 2 przednie satelitki.
  • Poziom 9  
    Jednak znalaz貫m p造tk ze sterownikami do d德i瘯u tylko teraz moje pytanie. Czy jest mo磧iwe 瞠by dzia豉豉 karta do kt鏎ej s sterowniki realtek (takie s na CD) na sterownikach c-media(bo na takich mi gra jak jest opisane powy瞠j)?
  • Poziom 40  
    :) Je瞠li gra tzn 瞠 mo磧iwe. :)
  • Poziom 9  
    ale naj鄉ieszniejsze jest to 瞠 na "realteku" to one nie graj. Wydaje mi si te 瞠 to w豉郾ie przez te stery z c-media mog nie gra te 2 przednie g這郾iki.
  • Poziom 10  
    A masz na pewno dobrze podpi皻e te g這郾iki po kart d德i瘯ow?. Bo jak dla mnie to front pr璠zej powinien gra ni rear. Jak tak to mo瞠 masz wyciszony Front. Zobacz w regulacji g這郾o軼i. Albo najlepiej zainstaluj AC-3 czy FFDshow. 圭i庵nij to
    Code:
    http://www.mm.pl/~ssutetsu/Ac3%20Dolby%20Digital%205.1Ch%20Sound%20Test.avi

i wtedy zobaczysz czy masz mo磧iwo嗆 odtwarzania d德i瘯u w 5.1 czy tylko masz problem z "dublowaniem" kana堯w ze stereo w 5.1. Jak zainstalujesz te AC-3 czy tego FFDshow to mo瞠sz si te w nich pobawi MATRIXEM czy Mixing Matrix r騜nie to zw.
  • Poziom 9  
    Na pewno dobrze mam podpi皻e te g這郾iki. Tak samo nie mam nic wyciszone. Niestety na tym filmiku wcale nie mam d德i瘯u, bo ostatnio zauwa篡貫m, 瞠 nie mam, ani d德i瘯闚 systemowych, ani na stronach internetowych np. youtube.
    Mo瞠 mi kto powiedzie co to s za 3 wej軼ia(zaznaczone na czerwono) w p造cie g堯wnej?

Czy je瞠li bym zakupi now kart d德i瘯ow czy tam j mog podpi望 i b璠zie dzia豉豉? Pytam o to, bo nie mam akurat o tym zielonego poj璚ia. I jeszcze ostatnie pytanie: dlaczego niekt鏎e karty d德i瘯owe maj te "n騜ki" kt鏎e wchodz w豉郾ie do tych wej嗆 (np co podobnego jak na ram, czy to co nie wiem co to jest) podzielone na 3 cz窷ci (ma陰, du瘸, ma豉) a niekt鏎e na 2?

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

Z tego co zd捫y貫m si dowiedzie s to wej軼ia PCI.
    Teraz jeszcze chcia豚ym si dowiedzie jak jest z tymi nogami?(nie idzie tego nigdzie znale潭)
    I jaka kart d德i瘯ow najlepiej kupi 瞠by by d德i瘯 5.1 z g這郾ikami creative 6100
  • Pomocny post
    Poziom 23  
    Z tymi n騜kami nie zawracaj sobie g這wy - prawdopodobnie to dodatkowe zasilanie dla niekt鏎ego typu kart, ale nie jestem pewien. Tobie jest potrzebna zwyk豉 karta na PCI - nie PCIE. Tak kart kupisz na Allegro za grosze - od 20 - 30 z wzwy. Je瞠li chcesz co lepszego - to szukaj kart Creative np. Audigy SE. Wy窺za p馧ka to karty X-FI. Je瞠li ju zdecydujesz si na zakup karty, to pami皻aj o wy陰czeniu zintegrowanej karty d德i瘯owej w BIOS - szukaj opcji w rodzaju "integrated audio - enable/disable".
  • Poziom 9  
    dzieki wszystkim za pomoc. Temat zamykam.