Witam
-----------------
Odbiornik trafił do mnie z uszkodzonym trafem wysokiego.
Trfo M12-18 wstwiłem PET32B2.
TV startuje - niby jest OK jednak brak koloru w palu i w secamie( są przebłyski koloru).
Kwarc podmieniłem i zestroiłem trymerem .
Zasilanie 12V jest OK.
SSC wygląda na przwidłowy.
Raz na jakiś czas kolor wskoczy i ginie.
Na układzie TDA 4555 nogi 27 i 28 cał czas przełączają napięcie.
Co wymienić aby usunąć usterkę - czy wymieniać wszystko w obrębie układu???.
Może ktoś ma schemat tego TV - ułatfiło by sprawę.
Pozdrawiam
-----------------
Odbiornik trafił do mnie z uszkodzonym trafem wysokiego.
Trfo M12-18 wstwiłem PET32B2.
TV startuje - niby jest OK jednak brak koloru w palu i w secamie( są przebłyski koloru).
Kwarc podmieniłem i zestroiłem trymerem .
Zasilanie 12V jest OK.
SSC wygląda na przwidłowy.
Raz na jakiś czas kolor wskoczy i ginie.
Na układzie TDA 4555 nogi 27 i 28 cał czas przełączają napięcie.
Co wymienić aby usunąć usterkę - czy wymieniać wszystko w obrębie układu???.
Może ktoś ma schemat tego TV - ułatfiło by sprawę.
Pozdrawiam