logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

TV CROWN CTV-B5063: Brak koloru po wymianie trafa M12-18 na PET32B2, co dalej?

WiesławL 10 Kwi 2004 09:19 1389 4
REKLAMA
  • #1 588936
    WiesławL
    Poziom 23  
    Posty: 769
    Pomógł: 35
    Ocena: 4
    Witam
    -----------------
    Odbiornik trafił do mnie z uszkodzonym trafem wysokiego.
    Trfo M12-18 wstwiłem PET32B2.
    TV startuje - niby jest OK jednak brak koloru w palu i w secamie( są przebłyski koloru).
    Kwarc podmieniłem i zestroiłem trymerem .
    Zasilanie 12V jest OK.
    SSC wygląda na przwidłowy.
    Raz na jakiś czas kolor wskoczy i ginie.
    Na układzie TDA 4555 nogi 27 i 28 cał czas przełączają napięcie.
    Co wymienić aby usunąć usterkę - czy wymieniać wszystko w obrębie układu???.
    Może ktoś ma schemat tego TV - ułatfiło by sprawę.

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #2 589178
    WiesławL
    Poziom 23  
    Posty: 769
    Pomógł: 35
    Ocena: 4
    Witam
    ---------------
    Zestroiłem obwód identyfikacji secam - teraz kolor jest tylko miga.
    Nie wiem czy nie jest to wina tego trafa.Na ekranie są zakłucenia - jakieś smugi w tle bez ładu na całym ekranie.
    Wymieniłem masę elektrolitów i nic.
    Obserwując sygnał na tyrystorze odchylania nakłada się jakiś sygnał(zakłucenia) to samo jest na 4 nodze TEA2029.
    Mam w tej chwili elemisa i tu jest czysty sygnał.
    Wygląda na to iż to może być przyczyną takiego stanu - teraz pytanie jak to usunąć (czy kupić trafo HR... aby się przekonać)??.

    Pozdrawiam
  • REKLAMA
  • #3 589556
    amik9m
    Spec od TV
    Posty: 5510
    Pomógł: 810
    Ocena: 133
    Proponuję podstawić TDA4555.
    Pozdrawiam Światecznie.
  • REKLAMA
  • #4 589985
    peter falk
    Specjalista AGD
    Posty: 7549
    Pomógł: 1158
    Ocena: 3358
    Albo jeszcze przed podstawieniem 4555 wymienić wszystkie ceramiki w jego obrębie o wartości od 1 nano.
  • #5 597457
    WiesławL
    Poziom 23  
    Posty: 769
    Pomógł: 35
    Ocena: 4
    Witam
    ------------------
    Coś mam pecha do tego TV.
    Okazało się iż kolory wskoczyły piękne dopiero po wymianie trafa na HR7218.
    TV pracował z godzinkę i było wszystko OK.
    Przy naprawie dekodera wylutowałem moduł fonii więc postanowiłem go wlutować. Pech chciał iż lutowanie modułu zaczełem od środka płyty do brzegu. Lutująć usłyszałem w głośnikach stuk - rozładował się elektrolit zasilający wzmacniacz.
    Po całkowitym przylutowaniu włączam TV do sieci start pilotam i działa.
    Radość była krótka bo po jakichś 5 sek. TV się wyłączył i tak po każdym włączeni wyłącza się( wysokie startuje).
    Sprawdziłem zasilania są wszystkie OK.
    Podłączyłem tester szyny i co całkowite zero(nic - obna sygnały 0,2V).
    Oporność szyny w tej chwili wynosi 200om.
    Po wyjęciu procesora nie ma zwarcia szyny.
    Wszysko wskazuje iż podczas lutowania modułu fonii kondensator rozładował się przez procesor.
    Mam teraz kłopot skąd wziąść taki procesor SDA20160-A021.
    Może któryś z kolegów ma na zbyciu coś takiego.
    Jestem podłamany najpierw połaszczylem się na tańsze trafo a teraz jeszcze to.

    Pozdrawiam
REKLAMA