Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic KX-TD 1232 - konfiguracja

10 Lut 2009 10:20 3062 26
  • Poziom 9  
    Witam jestem mocno początkujący jeżeli chodzi o centralki, tą udało mi się uruchomić w kilka godzin co uważam za sukces. Mam kilka pytań związanych z tym modelem. Programuje z PC przez port RS. Może krótki opis tego co zrobiłem.
    14 nr wew jedno przyjście z TPSA. 4 wew. uprawnione do wyjścia na zewnątrz po wybraniu cyfry "9" wszystkie wewnętrzne to linie analogowe. Gdy ktoś dzwoni z TPSA dzwoni tel w sekretariacie po 3 dzwonkach dzwoni inny wewnętrzny i to tyle nikt inny nie może odebrać połączenia przychodzącego. Moje pierwsze pytanie brzmi czy ktoś z nr wew. nie uprawnionego dzwoniąc do sekretarki może uzyskać połączenie do TPSA krócej czy sekretarka może przekierować nie uprawniony na miasto? tak jak to działa w drugą stronę jak ktoś dzwoni z TPSA wtedy sekretarka "flash" i nr wewnętrzny. To jeden z problemu proszę o dopowiedz czy jest to możliwe a jeżeli tak to jak to zrobić.[/b]
  • Poziom 21  
    Dokładnie jak przy przychodzących.
    Sekretarka wykonuje połączenie, przedstawia się ładnie, mówi "łączę z..." i transferuje na wewnętrzny.
  • Poziom 9  
    Jasne rzeczy banalne są najtrudniejsze !! DZIAŁA !! THX
  • Poziom 9  
    No i pojawił się kolejny problem. Jak nr wew nieuprawniony może zadzwonić na GSM ale tylko na jeden wybrany numer, np. do administratora. Jak to zrobić ?
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    W pozycji Toll Restriction masz zabronione i wyjątki
  • Moderator
    ..albo wprowadź ten numer do książki telefonicznej centrali i uprawnij do wybierania tych numerów niezależnie od kategorii,,..
    W tabelach wyjątków jest trochę mało cyfr w numerze...
  • Poziom 9  
    Panowie jak podnieść głośność dzwonków w centrali bo abonent twierdzi że cicho dzwonią w aparatach jest na maxa. THX
  • Moderator
    Jak się nie da głosniej w aparacie to trzeba zrobić zewnetrzny układ wykonawczy dzwonienia - przekaznik reagujący na dzwonek analogowego aparatu. Do tego możesz sobie podłączyc nawet syrenę okretową....
  • Poziom 21  
    Siła dzwonka zależy od aparatu, są w sklepach dodatkowe dzwonki zewnętrzne włączane przelotowo przy aparacie albo jak napisał kolega powyżej można wykonać taki obwód i podłączyć co się zamarzy.
  • Poziom 9  
    Panowie możecie dokładniej opisać jak zrobić krok po kroku aby nie uprawniony mógł zadzwonić na jeden wybrany nr. GSM. Dziękuję !
  • Poziom 18  
    wpisz w systemową książkę tel. ,ustaw w systemie że dopuszcza się numery z książki dla każdej klasy obsługi i już
    - 2 kroki ...
  • Poziom 21  
    Albo wpisz ten numer GSM do tabeli wyjątków w restrykcjach.
  • Poziom 9  
    Moment aby wyjść na miasto wybieram nr. "9" a na nie uprawnionym numerze mam po "9" sygnał zajętości to jak mogę zadzwonić na GSM czy inny alarmowy np. 997 itp?
  • Poziom 18  
    M___ napisał:
    Albo wpisz ten numer GSM do tabeli wyjątków w restrykcjach.

masz w tedetce tylko 7 cyfr w exceptionach

Dodano po 4 [minuty]:

DJ SaM napisał:
    Moment aby wyjść na miasto wybieram nr. "9" a na nie uprawnionym numerze mam po "9" sygnał zajętości to jak mogę zadzwonić na GSM czy inny alarmowy np. 997 itp?

po raz kolejny - "biorąc" numer z książki tel. systemu za pomocą używasz np *000 , *001 , *002 itd a nie 9 + numer - system wie co ma zrobić (oczywiście w speed dial wpisujesz numer z 9 z przodu)

Jest jeszcze 10 numerów "emergency call" ale nie mam cierpliwości w tym momencie tłumaczyć zasady zmian w planie numeracyjnym
  • Poziom 27  
    Jedna podstawowa sprawa, to ten wewnętrzny musi mieć dozwolone wyjście na miasto . Najwyraźniej u Ciebie ma dostęp do wszystkich linii ustawiony na Disable.
    RP
  • Moderator - Telefony Stacjonarne
    No to leć "Y" do 14 portu na 1 linii.
  • Poziom 9  
    oki and?
    Wszyscy na miasto?
  • Poziom 27  
    Wszyscy, którzy mają mieć możliwość zadzwonienia. Nie ważne czy mają jakieś restrykcje czy pełny dostęp, musza mięć wyjście na miasto.
    A to gdzie będą mogli się dodzwonic to juz inna bajka.
    RP
  • Poziom 9  
    ok wszyscy mają "y" uprawnieni pytanie jak ograniczyć innych żeby nie dzwonili tu i tam na mieście? Dzięki
  • Poziom 27  
    Od tego są klasy obsługi COS ( 1 - 8 ) i poziomy restrykcji TRS ( 1- bez restrykcji , 2-6 definiowane, 7 tylko wewnętrzne, 8-tylko operator ). W tabelach restrykcji poza kierunkami zabronionymi są również tabele kierunków dozwolonych. Ponadto jak już tu koledzy pisali można tak ustawić systemową książkę telefoniczną aby numery w niej zapisane miały możliwość przełamywania restrykcji. Można również ustawić tak klasy serwisowe oby osoby uprawnione miały możliwość zadzwonienia przy pomocy kodu.
    RP
  • Poziom 9  
    Panowie co może by przyczyną że kilka nr. wew jest stale zajęte ale z tych zajętych można spokojnie dzwonic.
  • Poziom 18  
    ke ?

zajęte czy "odrzucenie" ?
  • Poziom 9  
    Z wewnętrznego np. nr 10 dzwonię na np. 15 i mam zajętość ale odwrotnie jest ok.
  • Moderator
    DND czy FWD na nieistniejący nie jest włączone? na których portach są te numery...?