Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kserokopiarka Minolta EP 4230

01 Gru 2002 22:14 3105 8
  • Poziom 13  
    Witam.
    Poszukuję wszelkich materiałów na jej temat.
    Mam z nią następujący problem:
    - włączm ją
    - włącza się poprawnie , przechodzi testy
    - nie zgłasza żadnego błędu !!!
    - nie można nic kopiować , nie przyjmuje papieru żadnym sposobem , nie reaguje na żaden przycisk klawiatury
    - jeszcze jedno , jak włączę sorter to zgłasza błąd otartego sorteru
    Może ktoś z nią walczył lub ma dokumentację.
    Z góry dziękuj za pomoc.
  • Poziom 27  
    Założona blokada kopi, lub przekroczona ilosć kopii, który wymaga kasowania w serwisie. Polecam serwis w Bydgoszczy na ulicy Przemysłowej 8. www.copybiuro.prv.pl . Sam korzystałem z tego serwisu i jestem zadowolony.
  • Poziom 22  
    Mialem cos podobnego w ricohu - problemem okazal sie EEPROM.
    Pozdr
  • Poziom 13  
    Dziękuję za podpo :wink: :wink: wiedzi.
    Przepraszam że dopiero teraz ale mnie nie było.
    Dalej poszukuję dokumentacji (do Bydgoszczy mi za daleko !)
    Pozd. :wink:
  • Poziom 27  
    Jeszcze przed świętami postaram się Ci to dostarczycz, tzn kody na kasowanie licznika-jeżeli się nie myle to to. Druga możliwość to rozłączony przewód od licznika kopii elektromagnetycznego.
  • Poziom 13  
    Witam.
    Czekam z niecierpliwością ( jak na długonogą blondynkę :oops: )
    WSZYSTKIM MANIAKĄ ELEKTRONIKI SERDECZNE ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA , WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO
  • Poziom 18  
    Witam
    Mam podobny problem z kserokopiarką Minolta EP 1054.
    Czy ktoś zna kod na odblokowanie licznika ?

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    napeno kopiark przezyła rozstanie z sorterem i to w bólu bo wtedy kiedy był problem z sorterem trzeba było go usunąć i rozłączyc sorter a nie płakac po fakcie .
    Procedura jest prosta trzeba zrobić głebokie ini tam gdzie kasuje sie błędy są dwa wystające bolce trzeba je zewrzec zamknąć krańcókę od pokrywy przednej tak zebykopiarka widziała że ma zamknięta, włączyc i trzymac włącznik kopiarki po czym wsadzić wtyczkę do sieci tzreaba pamiętac aby trzymac włączony włącznik kopiarki
    pzdr
    K.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Hej!

W tej kopiarce w sorterze jest włącznik i czujnik otwarcia. Jak włącznik jest na ON , to gdy otwierasz sorter to kopiarka nie reaguje i pokazuje otwarty sorter , jak przełączysz na OFF to wtedy z otwartym sorterem możesz pracować , ale jak zamkniesz go to kopiarka nie reaguje na nic tylko czeka na włączenie sortera i zamknięcie go. Sprawdź jak masz ustawiony włącznik. Po drugie jak się rozgrzeje i nie reaguje na nic to może jest klawisz na panelu zblokowany. Rozbierz i sprawdź. Po trzecie - jak już ktoś napisał to pozostaje inicjalizacja - wyjmij wtyczkę z sieci , zewrzyj piny INI pod klapką, włącz kopiarkę i rozewrzyj je. Zamknij klapę i gotowe. Setwisówę mam ale książkową.
    Co do EP-1054 to serwisówka jest dostępna na elektrodzie.

Pozdro.C.