Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera Sony TR 713E śnieży obraz, wciąga kasetę

14 Kwi 2004 23:16 2333 9
  • Poziom 15  
    Cześć
    Zwracam się o pomoc!
    Posiadam 3 letnią kamerę SONY TR 713E. Ostanio po nagraniu kasety obraz zaczął snieżyć. Tego efektu nie ma dla starszych nagranych kaset. Kaseta, na której śnieży była nowa. Dodatkowo mechanizm nie dowija kasety przy wysuwaniu - EJECT w efekcie taśma zostaje wymięta. Nie zdarza się to zawsze, lecz po zatrzymaniu po przewijaniu w tył.
    Wyświetlane są błędy (opcja serwisowa)
    1 - C22:00
    2 - C31:20
    ....
    6 - C31:23
    Zupełnie zgłupiałem przy tych komunikatach. Czy ktoś może zdiagnozować problem (ew. koszty). W serwisie SONY za samą diagnozę
    zabrzędkali niezłą cenę. Niestety na razie mam inne wydatki na głowie.
    Jeszcze raz prosze o pomoc i z góry dziękuję.

Mariusz
  • Spec od TV
    Witam. W kamerach z mech. SONY bardzo często przestawiają się rolki na napinaczach owijających taśmę wokół głowicy. Trzeba je delikatnie i precyzyjnie wyregulować i zablokować . Ale radzę kręcić dopiero wtedy gdy będziesz miał pewność , że taśma jest żle prowadzona po głowicy. Zakładam że głowica jest wyczyszczona. Co do wciągania taśmy to jest wiele przyczyn , trudno stwierdzić na odległość a z kamerami nie ma żartów, łatwo możesz tylko pogorszyć sprawę nie mając doswiadczenia.
    A ewentualna naprawa tylko podrożeje.
  • Poziom 15  
    Dzięki za informację
    Głowica była czyszczona.
    To ma coś wspołnego z rolkami prowadzącymi, bo jak nimi poruszyłem to miałem przez jakiś czas czysty obraz. Czy możesz pi powiedzieć co oznaczają te kody błędów? A co do wciągania taśmy - tak naprawdę nie wciąga taśmy, ale przed wysunięciem kieszeni nie dowija taśmy w kasecie i mechanizm zamyka klapkę kasety zatrzaskując w niej taśmę.
    Z Twojej odpowiedzi wnioskuję, że nie będę się musiał liczyć w wymianą głowicy?

Mariusz
  • Spec od TV
    zdejmij talerzyki(szczególnie dowijający) i przesmaruj ośki po których chodzą.Poza tym moze być taka sytuacja że opadł Ci trochę talerzyk-mozna to rozwiązać.
  • Poziom 15  
    ciekawe podpowiedzi chyba ktos chce cie widziec w serwisie.
    bledy 31:20 to chassis lub blokada talezyka ale czesciej to pierwsze.
    sieg to niestety drum to b.czeste
    pozdrawiam
  • Spec od TV
    kolego videokam,jeśli do mnie pijesz,to zapewniam Cię że odpowiadając na czyjeś posty nie liczę na profity z tego.Poza tym nie wiem co masz na mysli pisząc "bledy 31:20 to chassis ".Jeśli myślisz o LS Chassis,bo tak to się nazywa to nie wiem co ma piernik do wiatraka.
  • Spec od TV
    Ostrzeżenie kogoś o grożącym drastycznym pogorszeniu usterki też jest formą POMOCY kolego vikeokam.
  • Poziom 15  
    Widze, że niekórzy zamiast pomagać polemizują zapewniajac o bezinteresowności działania a jak myślisz czy poodpowjwdzi nieznajomemu serwisantowi daja profity-nie. Jednakże wiem co piszę przy śnieżeniu w tych modelach b. dużo dysków wymieniłem zarówno na gwarancji jak i po.A co do pomysłow smarowania elementów chassis/a718-245-b-info dla tych co lubja sie licytować wiedzą/ pomysl bardzo niewskazany bo uszkadza sie fleksa niezamawialna i wymianie podlega caly element.Bez urazy ale wydaje mi sie,ze male zprostowanie sie nalezalo ze wzgledu na polemike choc wole sluzyc rada techiczna . Może bede mogł coś kiedyś podpowjedzieć koledze .pozdrawjam
  • Spec od TV
    jak dobrze pamiętam flex uszkadza się tylko w jeden sposób-przecina go kieszeń.i smarowanie nic do tego nie ma.Natomiast że może być skończona głowica-to prawda.Ja również nie uczestniczę w życiu tego forum dla pieniędzy-nigdny nie zarobiłem tu jeszcze złotówki.Więc bardzo proszę nie sugerować że kogoś nakłaniam do wizyt w serwisie.Jeśli źle coś zrozumiałem to przepraszam.
  • Poziom 15  
    Nie ma sprawy mam nadzieje, że niejednokrotnie będziemy mogli sobje nawzajem pomóc bo wymiana informacji to podstawa. Pozdrawjam i uważam ,że dyskusje pomiędzy nami powinniśmy toczyć bez udziału kamer portalu.Mój adres videoserwis(malpa)telkab.pl