logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Kolumny przednie 4 ohm zamiast 3 ohm? Czy tak można? JVCTHU1

broda3 22 Lut 2009 21:34 4971 1
REKLAMA
  • #1 6189928
    broda3
    Poziom 1  
    Witam, posiadam system kina domowego JVC TH-U1 pracujący w systemie 5.1 (wzmacniacz posiada wyjście dla 6 głośników). System ten wyposażony jest w 4 głośniki; dwa głośniki przednie, głośnik centralny i subwoofer (system przednich głośników przestrzennych)

    Ilość głośników 4
    * Głośniki składowe 2 głośniki przednie, Głośnik basowy, Głośnik centralny
    * Moc wyjściowa głośników 2 x 40 W (3ohm), 1 x 100 W (centralny 4 ohm)
    * Moc subwoofera [W] 100 (4 ohm)

    Dokładniejszy opis zestawu: http://www.i-market.pl/?zobacz=9118


    Istnieje możliwość podłączenia dwóch głośników tylnych (kupionych osobno), według danych wzmacniacza głośniki przednie i tylne powinny mieć independację 3 OHM. Oryginalne głośniki przednie tego zestawu wykonane są z plastiku dlatego chciałem je przełożyć na na tył a dokupione kolumny drewniane zastosować jako głośniki przednie. Z uwagi na to, że na rynku ciężko jest dostać kolumny głośnikowe o takiej oporowości (3 ohm) mam pytanie czy mogę podłączyć do tego wzmacniacza kolumny o oporowości 4 OHM? Jaką moc powinny mieć wówczas te kolumny ab zachować równowagę pomiędzy kanałami? jaki wpływ to może mieć na jakość dźwięku etc.
  • REKLAMA
  • Pomocny post
    #2 6190238
    rema
    Poziom 27  
    Witam. Możesz podpiąć 4ohm, nic się nie stanie. Skoro oryginalny zestaw przedni ma 40W to zakupienie drugiego zestawu nie może być mniejsza od tych 40W- może być większa. Jeżeli chodzi o zachowanie równowagi pomiędzy kanałami, to wydaje mi się że w opcjach kina domowego(wzmacniacza) można ustawiać siłę sygnału dla każdego kanału. O ile się nie mylę i jest taka opcja w menu owego kina domowego. Sprawdź.
REKLAMA