Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automat wrzutowy. Co sądzicie o koncepcji?

gedeon 25 Lut 2009 17:14 1821 3
  • #1 25 Lut 2009 17:14
    gedeon
    Poziom 13  

Witam, nie wiem czy dobry dział?!Jak co to proszę przenieść.
    Stanąłem wobec problemu posiadania automatu wrzutowego,niewielkiego na produkty spożywcze,niestety koszt zakupu profesjonalnego dużego jest strasznie duży a wynająć nikt nie chce. Dlatego pomyślałem o zrobieniu czegoś takiego.
    Na razie interesuje mnie co myślicie o ogólnej koncepcji.
    Wrzutnik do monet taki jak od automatów, na allegro można dostać. Do tego układ który oczywiście zliczałby kredyty, jakieś przyciski do wyboru+lcd. No i na końcu prosty mechanizm oparty na krokowcu który wydawałby produkt. Oczywiście w programie do procka jakiś licznik wydanych produktów no i możliwość wybrania więcej niż jednego produktu.
    Może ktoś się spotkał już z takim czymś że ktoś sam to robił, lub ma doświadczenie zwłaszcza z wrzutnikami do monet?

0 3
  • #2 25 Lut 2009 19:19
    qaz22
    Poziom 14  

Witam
    Wrzutniki do monet to bardzo proste mechaniczne konstrukcje, ale bardzo starannie wykonane.
    Na samym początku jest sprawdzana grubość i średnica monety.
    Jest to rozwiązane za pomocą śrub regulacyjnych. (tak dokręcamy śruby że większa moneta nie wpadnie).
    Jeżeli dobra jest średnica i grubość moneta wpada na coś w rodzaju miniaturowej wagi. Jest to rodzaj łyżki z odpowiednio dobranym ciężarkiem. Wpadająca moneta o ile ma dobrą wagę jest przerzucana przez tą łyżkę do pojemnika z kasą i uruchamia się automat. Jeżeli ma mniejszą lub większą masę wrzucana jest do otworu zwroty.
    Najfajniejsze jest to że nie ma tam żadnej elektroniki tylko sama mechanika precyzyjna. Chyba że już się pojawiły nowocześniejsze od tych co ja widziałem.

0
  • #3 25 Lut 2009 19:37
    elektryk
    Poziom 42  

qaz22 napisał:
    Chyba że już się pojawiły nowocześniejsze od tych co ja widziałem.
    Nawet stary polski aparat telefoniczny urmet na monety i żetony miał w sobie elektronikę która mierzyła przenikalność magnetyczną monety/żetonu. Do tego celu w podobnych cewkach były zamontowane monety 'wzorcowe'. Schematy takich aparatów są dostępne w sieci.

0
  • #4 25 Lut 2009 20:42
    rsikon
    Poziom 26  

Jesli temat aktualny zapraszam na Pw lub rsikon(malpa)tlen.pl

0