Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mastercook PT2-900 urwany bęben

wiesgaj 28 Lut 2009 19:54 7243 18
  • #1 28 Lut 2009 19:54
    wiesgaj
    Poziom 15  

Pralka z wsadem od góry.
    Po lewej stronie spadł beben. Po zdięciu osłony póżniej łożyska z urządzeniem chyba do zliczania obrotów jet bolec który powinien trzymać bęben chyba.W środku jest jakaś blach z dziurą i widać bęben.
    Moje pytanie czy da sie to jakoś naprawić czy tylko wymiana bębna.

0 18
  • #2 28 Lut 2009 20:15
    bambus1121
    Poziom 14  

Jak sądze jestes polakiem a jak głosi słynne polskie przysłowie- "Polak potrafi" a więc niema takiej zeczy co y sie niedało naprawic. rozbierz ta pralke i zobacz czy w bebnie sie nic nieurwało prawdopodobnie beben sie tylko odkrecił czy jak tam jest on zamocowany. Sprubuj go poprostu załozyc spowrotem jesli nieda sie tego naprawic po fachowemu to poprostu zrub tak żeby działało.

0
  • #3 28 Lut 2009 21:01
    wiesgaj
    Poziom 15  

wiesgaj napisał:
    Pralka z wsadem od góry.
    Po lewej stronie spadł beben. Po zdięciu osłony póżniej łożyska z urządzeniem chyba do zliczania obrotów jet bolec który powinien trzymać bęben chyba.W środku jest jakaś blach z dziurą i widać bęben.

Dodano po 52 [sekundy]:

wiesgaj napisał:
    wiesgaj napisał:
    Pralka z wsadem od góry.

dodałem obrazki jak to wygląda.

Dodano po 39 [minuty]:

POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

0
  • #5 28 Lut 2009 21:57
    wiesgaj
    Poziom 15  

Czyli mam rozumieć że takie krzyżaki się kupuje .
    A bierny tzn. po drugiej stronie od koła napędowego.
    Dzięki wielkie.

0
  • Pomocny post
    #6 28 Lut 2009 22:00
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Tak dostępne są np. hurtownia ROBOTSERWIS.

1
  • #7 28 Lut 2009 22:01
    wiesgaj
    Poziom 15  

I jeszcze ten czujnik niby położenia, musi być ustawiony na magnes jak
    zamek na bębnie jest u góry?
    Bo teraz nie będę wiedział jak go ustawić.

1
  • Pomocny post
    #8 28 Lut 2009 22:08
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Dokładnie tak.

0
  • #9 01 Mar 2009 12:33
    wiesgaj
    Poziom 15  

I jeszcze jakieś uszczelnienie czy zimering ?

0
  • #10 01 Mar 2009 12:35
    wiesiekba
    Specjalista AGD

Też dostaniesz w Robotserwis.

0
  • #11 14 Mar 2009 09:18
    wiesgaj
    Poziom 15  

Mam pytanie koledzy czy zna ktoś jeszcze inne firmy z częściami
    AGD bo w robotserwis akurat jest brak krzyżaka z 6 otworami.

0
  • #12 16 Maj 2010 12:54
    w2023
    Poziom 9  

@wiesiekba: Czy mógłbym Cię prosić o opis demontażu zbiornika? Zdemontowałem mocowanie półosi biernej i widzę, że mam identyczny problem, jak autor wątku - wyrwana półośka z krzyżaka.

Pozdrawiam, W.

1
  • #13 05 Cze 2013 19:40
    tanaab
    Poziom 11  

Wczoraj odkopałem ten temat i bardzo dziękuję wszystkim forumowiczom, którzy zamieścili posty. Pralka pt2-700, diagnoza urwany krzyżak po stronie czynnej. Nowy zakupiony na Allegro, naprawa trwała 4 godziny. Pralka jest po testach i chodzi jak nowa. Jedna uwaga, bo na to straciłem większość czasu. Nowy krzyżak mocowany jest śrubkami. Trochę na logikę dałem nakrętki na zewnątrz bębna i okazało się, że trą o ścianę zbiornika. Ponowny demontaż i przełożenie śrub nakrętkami do wnętrza spowodował, że wszystko jest ok. Zastanawiam się tylko, czy nakrętki nie będą niszczyły prania. Jeśli tak będzie przykleję na żywicę epoksydową jakieś nakładki.

0
  • #14 05 Cze 2013 21:11
    agdrtv
    Poziom 15  

Witam, kolego tanaab to już moesz zabierać się za przekładanie śrub nakrętkami od zewnątrz, i to jak najszybciej - tak w ogóle to nie wiem kto Wam doradził żeby flanszę do bębna mocować śrubami mam nadzieję że są one przynajmniej nierdzewne do tego spore wibracje i ruch obrotowy mogą spowodować odkręcenie się śrub - najpewniejszym sposobem jest zastosowanie nitów i to najlepiej stalowych - gorszym aluminiowych

0
  • #15 06 Cze 2013 09:35
    tanaab
    Poziom 11  

agdrtv napisał:
    Witam, kolego tanaab to już moesz zabierać się za przekładanie śrub nakrętkami od zewnątrz, i to jak najszybciej - tak w ogóle to nie wiem kto Wam doradził żeby flanszę do bębna mocować śrubami mam nadzieję że są one przynajmniej nierdzewne do tego spore wibracje i ruch obrotowy mogą spowodować odkręcenie się śrub - najpewniejszym sposobem jest zastosowanie nitów i to najlepiej stalowych - gorszym aluminiowych

Z tymi nitami to prawda, ale trzeba mieć nitownicę. Biorąc pod uwagę ilość miejsca pomiędzy bębnem, a ścianą zbiornika i tak musiałbym dać dłuższe części nitów do wnętrza. Co do krzyżaka, kupiłem oryginalny zestaw naprawczy prod. włoskiej przeznaczony m. in. do Mastercooka i Bosch'a. W komplecie są śrubki, podkładki sprężynowe i nakrętki - wszystko nierdzewne. Dołożyłem dodatkowe nakrętki, którymi skontrowałem te z zestawu (też nierdzewne). Wytrzyma?

0
  • #16 06 Cze 2013 09:59
    agdrtv
    Poziom 15  

W środku bębna nie może być elementów które będą drzeć bieliznę zarówno śruby jak i nity trzeba zeszlifować tak żeby nie tarły o obudowę bębna, jeśli dasz podkładki sprężynowe pod nakrętki powinno być ok

0
  • #17 06 Cze 2013 10:05
    tanaab
    Poziom 11  

Przepraszam, że jestem upierdliwy z pytaniami, ale sprzęt AGD naprawiam amatorsko i na tzw. "chłopski rozum". Upieram się przy nakrętkach wewnątrz bębna ;-) A jeśli nakleję na nie na żywicę epoksydową miseczki z tworzywa sztucznego?

0
  • #18 06 Cze 2013 10:32
    agdrtv
    Poziom 15  

Lepsze byłyby podkładki gwiazdowe, koniecznie nierdzewne i jak najcieńsze

Dodano po 2 [minuty]:

Kolego ani klej ani żywica Ci się nie utrzyma w środku

Dodano po 12 [minuty]:

Jak zastosujesz podkładki to nakrętek już nie kontruj, bo i tak jest tam bardzo mało miejsca, śruby nakrętkami na zewnątrz po skręceniu zeszlifuj ile się da i powinno być ok bez nitownicy nic lepszego nie wymyślisz

Dodano po 5 [minuty]:

Ewentualnie skoro naprawiasz sprzęt to warto zainwestować w nitownicę ja mam Cowala za 40 zł i jest bardzo dobra, a takich przypadków będziesz miał masę więc szybko Ci się ta kasa zwróci

Dodano po 4 [minuty]:

Jeszcze pytanko czy w komplecie był nowy uszczelniacz to również bardzo ważne żeby uszczelniacz pasował do miseczki

0
  • #19 06 Cze 2013 10:42
    tanaab
    Poziom 11  

Był. Jak pisałem, komplet naprawczy to był oryginał, a nie jakieś Made in China.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo