Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CDR 500.Jaka prędkość nagrywanych płyt.

Jacko9 01 Mar 2009 12:59 3177 6
  • #1 01 Mar 2009 12:59
    Jacko9
    Poziom 15  

Chciałbym zrobić kopie płyt bo szkoda mi orginałów do auta.Z jaką prędkością max.można nagrać żeby CDR 500 to otworzył.No i jakim programem no bo Nero ma min 8x.

0 6
  • #2 01 Mar 2009 13:01
    szapet
    Poziom 21  

Witam ja osobiście nagrywam z prędkością 8x lub 16x radyjko VDO peugeot.

0
  • #3 01 Mar 2009 16:31
    ikar55
    Spec od car audio

No i jeśli do samochodu, to najlepiej na nośniku "Super Azo"

0
  • #4 02 Mar 2009 14:14
    wicher:
    Poziom 14  

Tu nie ma jednoznaczej odpowiedzi.
    Wszystko zależy od rodzaju nagrywarki i użytych płyt.
    Przy czym nie ma tu żadnej reguły, że markowa droga płyta rozwiązuje wszystkie problemy.
    Również nośniki "Super Azo" nie są żadnym panaceum.
    Czytałem gdzieś o teście w którym właśnie Azo poddano próbom i okazało się, że po nagraniu jej z prędkością x4 płyta miała masę błędów C1 i nadawała się w zasadzie do kosza.

Konkluzja - musisz eksperymentalnie dobrać płytę do swojej nagrywarki najlepiej sprawdzając ilość błędów po wypaleniu np CDCheck

1
  • #5 02 Mar 2009 14:34
    Jacko9
    Poziom 15  

Tu chodzi oto jaką prędkość przyjmie odtwarzacz.Starsze mają chyba 2x.Czy ktoś wie jaką ma CDR 500?

0
  • #6 02 Mar 2009 23:29
    wicher:
    Poziom 14  

Prędkość nagrywania to zupełnie inna prędkość niż odtwarzania nawet w tym samym napędzie w którym dokonano zapisu.

Możesz nawet nagrać z prędkością x52 jeśli płyta będzie nagrana bez błędów to gwarantuje, że Twój CDR 500 da sobie z nią radę(jeśli jest sprawy)
    Wszystko jest kwestią sprawności układu optycznego odtwarzacza.

Stare odtwarzacze zarówno sacjonarne jak i samochodowe mają problem z odczytem niektórych płyt ze względu na jakość lasera.

Tak jak napisałem wcześniej. Prędkośc zapisu trzeba dobrać do jakości płyt i posiadanej nagrywarki. Słabej jakości nagrywarki przy dużej prędkości zapisu mogą tworzyć masę błędów na płycie, która to później będzie "trzeszczeć", zacinać się itd. Ale to nie ma nic wspolnego z samą prękoscia zapisu sensu stricto.

0
  • #7 03 Mar 2009 00:09
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów