Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp 70CS-05S świeci na zielono i widać tylko linie powrót

18 Kwi 2004 15:20 1606 14
  • Poziom 12  
    Kondenstatorki po wtórnej wymienione, napięcia ok, brak przebiegów dochodzących do płytki kineskopu (RGB), fonia jest. Na kineskopie widać linie powrotów. Może ktoś się spotkał z taką usterką? i jest w stanie coś zasugerować, koncepcja mi się juz skończyła. Pozdr. Tomek
  • Poziom 26  
    Jakie napięcie panuje na katodach ?
    Czy masz wyjście ze scalaka ?
  • Poziom 12  
    Napięcia na katodach mam 136V, 136, i 78V (nie chce mi się sprawdzać, od których kolorów) domyślam się ze 78V to katoda G. I właśnie nie mam wyjścia ze scalaka występują tam przebieg raczej szpila o napięciu 3V na wszystkich wyjściach RGB (mierzone oscyloskopem) ogólnie brak tam prawidłowego przebiegu.
  • Poziom 31  
    witam
    tobie nie chce sie nic sprawdzac ,a mi nie chce sie nic pisac , -- troszke wlasnej incjatywy a nie czekac na gotowca
  • Poziom 12  
    Nie tyle ze mi się nic nie chce sprawdzać (jak nie dochodzi sygnał do kinola to chyba mało istotne są napięcia na katodach i w dodatku na których - odpiąłem katody, kinol nie świeci, jest czarny więc kinol jest ok.) i nie czekam na gotowca, ale telewizorek jest w całości w smd, a to utrudnia diagnozę i jakiekolwiek pomiary, a wymiana układu nie jest taka prosta, i żeby chociaż być w 95% pewnym że układzik jest uszkodzony. Co można jeszcze pomierzyć na TDA 8375 żeby się upewnić, że on jest winowajcą? Jak pisałem napięcia na układziku są ok (8V) przebiegi na Hout - ok, video out - też wydaje się ok. Wszystko by wskazywało na uszkodzenie TDA8375, ale może ktoś z nim "walczył" i podsunie kilka pomysłów na upewnienie się, co do uszkodzenia, a kosztuje on nie mało... Pozdrawiam, Tomek
  • Poziom 20  
    przelutuj dobrze płytę kineskopu, najlepiej z obu stron
  • Poziom 12  
    Wielkie dzięki - jak ręką odjął wszystko działa super (tylko czemu brak było przebiegów dochodzących do płytki kinola?). Problem tylko jak przestroić fonie na 6.5Mhz - gdzieś widziałem receptę chyba w którymś z serwisów elektroniki...
  • Poziom 17  
    Najlepiej wstawic płytke RYMI to chyba najprostsze rozwiązanie na przestrojenie fonii.
  • Poziom 12  
    No wiec tak... problemów ciąg dalszy. Nie mogę przestroić tego sharpa, szukałem na forum i znalazłem że trzeba podpiąć wyjście z fonni równoległej (mam RYMI i MJMa) do nogi 58 układu MSP3400, u mnie ta noga podciągnięta jest do masy :?.Odpiłem nogę i podpiąłem do rymi i jest wielka cisza... jak podepnę z powrotem do masy mam szum. Pomylić nóg nie mogłem, albo ja czegoś nie rozumiem, albo to nie jest ta noga. Kurcze mam już dosyć tego TV, proszę o łopatologiczne wytłumaczenie co robię nie tak. Pozdrawiam Tomek
  • Spec od car audio
    Napisz w jakiej obudowie jest MSP3400 to odpisze gdzie podłączyć -dotyczy to fonii równoległej.
    Natomiast jeśli chodzi o Rymi to przeczytaj dokładnie instrukcje montażu - tam jest wszystko.
  • Poziom 12  
    obudowa to PLCC68, wyjście z "rymi" podpiąłem do nogi 28,(tak wydedukowałem ze schematu) ale jakość fonii jest czymś zakłócona (trzaski) MJM-a całkiem nie działa tylko szum...
  • Spec od car audio
    Fonię MJM , jeśli masz dobrze wszystko podłączone (tzn. odpowiednie zasilanie , IN - z IF ) to OUT podłącz na 25 pin MSP ( osobiście polecam , sprawdzałem chodzi bardzo dobrze).
    Jeśli chodzi o Rymi to IN z IF tunera , OUT przez C ( jest dołączone w zestawie) na wyjście filtra SAW i zestrajasz rozginając filtry (polecam jeszcze raz lekturę instrukcji montażu).Uwaga na masy-muszą być tak jak w instrukcji-WAŻNE.
    Moim zdaniem montaż Rymi wcale nie jest taki łatwy, ale wybór należy do ciebie.
    Pozdrowienia Tomek.
  • Poziom 12  
    Bardzo Dziękuje - jutro będę się bawił (na dziś mam dosyć) i dam znak jak poszło. Mam tylko malutkie pytanie czy filtr SAW to ten, na którym jest napisane 5.5 Mhz (żółty z trzema nogami)

No i nie wytrzymałem musiałem zobaczyć czy będzie fonia, podłączyłem MJM-a i mam super fonie, bez trzasków i innych efektów (wcześniej też podłączałem do pinu 25 ale nic nie działało :? - chyba mam zły dzień dzisiaj jakoś nic się nie klei)
  • Poziom 25  
    Nie.Ten żółty z trzema nogami to filtr ceramiczny.
    SAW to filtr z falą powierzchniową (najczęściej w metalowej obudowie z czterema nogami.Tak mi się wydaje.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 12  
    Dzięki za info teraz wiem co to jest SAW