Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SRS45T52EU przelewa wodę przez hydrostat.

08 Kwi 2009 10:46 14869 5
  • Poziom 10  
    Załączam zmywarkę włącznikiem. Zmywarka chwilę czeka, potem wypompowuje wodę, następnie ją pobiera. Woda leci z sieci, od dołu wpływa do płaszcza wodnego, płaszczem do góry i swobodnie spada do hydrostatu. Z hydrostatu przelewa się do zmywarki. W miarę napełniania się zmywarki hydrostat włącza górny mikroprzełącznik - woda płynie dalej. Następnie dość szybko napełnia się hydrostat, uruchamia się drugi mikroprzełącznik (aqua-stop), odcina dopływ wody, ale z płaszcza jeszcze spłynie jej na tyle dużo, że przelewa się przez hydrostat. Następnie woda spływa z hydrostatu odpuszcza mikroprzełącznik aqua-stop, puszcza wodę i historia się powtarza. Trzy razy przeleje wodę, zanim ostatecznie odetnie dopływ wody. Wylana woda zbiera się na dnie zmywarki, podnosząc pływak aqua-stop i zmywarka przestaje zmywać.
    Po wylaniu wody z dna zmywarki, da się raz zmyć naczynia normalnie, następne pranie już nie wyjdzie. Na razie zakręciłem o połowę kranik doprowadzający wodę do zmywarki i mniej lub wcale się nie przelewa.
    Hydrostat wyczyszczony, cewki dwóch zaworków przy płaszczu wodnym sprawdzone, mikroprzełączniki w hydrostacie sprawdzone.
    Co może być, i jak to naprawić?
    I jeszcze jedno, w środku zmywarki po zdjęciu filtrów znalazłem kawałeczek zbitego szkiełka - myślę, że z kieliszka, kawałeczek odłamanego plastiku i okrągłą ok 5 mm średnicy blaszkę - to mogło się wziąść z jakiegoś uszkodzonego urządzenia w zmywarce.
    Dołączam poglądowe zdjęcia - żółta gumeczka uszczelniająca rurkę płaszcza wodnego od góry wchodzącą do hydrostatu jest nieorginalna.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 20  
    rura łącząca hydrostat z komorą (taka karbowana ) jest zapchana zdemontuj ja i wyczyść będzie ok
  • Poziom 10  
    Rurka sprawdzona, czysta. Problem polega raczej na zbyt szybkim napływaniu wody do hydrostatu. Czy ktoś wie, czy na wlewie wody do zmywarki nie ma jakiejś redukcji ciśnienia?
    Pozdrawiam
  • Specjalista AGD
    Jeżeli przymknąłeś dopływ wody i pomogło to masz prawdopodobnie wypłukaną kryzę (albo ktoś wyjął) w zaworze przy kranie. Jak odkręcisz zawór to powinna w nim być uszczelka, pod nią sitko, a pod sitkiem okrągły plastik z dziurkami i gumką i to jest kryza ograniczająca przepływ wody przez zawór. Mogła gumka stwardnieć i też wtedy nie spełnia swojego zadania.
  • Poziom 10  
    Rozebrałem, przeczyściłem. Jeszcze jestem w trakcie testowania, ale pierwsze pobranie wody poszło gładko. Jak zakończę fazę testów dam znać.
    Załączam zdjęcia dla potomnych.
    Pozdrawiam.
    widok dna po wyjęciu wszystkich wkładek
    wkładki od lewej kryza - wchodzi pierwsza, potem sitko bez gumki, potem sitko z gumką
    wkładki od drugiej strony
  • Poziom 10  
    witam,
    Mam podobny problem ze zmywarką. Dodam, że nigdy wcześniej nie bawiłem się w takie naprawy.
    Objaw początkowy był taki, że chwilę włączeniu zmywarki zapalała się lampka z kranikiem i na tym koniec. Rozebrałem zmywarkę z lewej strony, wyjąłem hydrostat, wyczyściłem wszystko, złożyłem, włączyłem zmywarkę i wszystko działało jak należy. Po dwóch dniach włączyłem zmywarkę i znów to samo, różnica taka, że teraz na dole zmywarki stoi woda.
    Jedną rzecz głupią którą zrobiłem to przy myciu zamoczyłem mikroprzełączniki. Czy to może być przyczyną?

z góry dziękuję za porady.