Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
e-miernikie-mierniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Częste restarty komputera, wybrzuszony kondensator

08 Kwi 2009 13:44 1665 11
  • Poziom 2  
    Problem polega na tym ze komputer restartuje się w jakimś losowym momencie (czasem wyskoczy blue screen). Oprócz tego czasami następuje zawieszenie kopa na monitorze widnieje to co przed chwila robiłem nie działają urządzenia I/O i zapewne dysk nie chodzi bo go nie słychać, po naciśnięciu power komputer obrazu się wyłącza. Po włączeniu, POST normalne po jego zakończeniu załącza się dysk. Z dodatkowych informacji komputer przez kilka miesięcy nie był czyszczony zgromadziła się w nim spora ilość kurzu co doprowadziło do tego ze na procesorze była temperatura 80 stopni. Po oczyszczeniu temperatura w normie, lecz problem nadal występował wiec przeinstalowałem system. Wtedy problem się nasilił ale po jakimś czasie zmalał. Nowo zainstalowane gry/programy często wzmagają ten proces(po włączeniu kilka sekund i się wyłączają lub res). GG, Firefox, itp. wyświetlają informacje o błędach (crash reporter z GG itp.) .

Konfiguracja
    Konfiguracja kompa.
    Typ procesora Intel Pentium 4 530, 3000 MHz (15 x 200)
    Karta graficzna NVIDIA GeForce FX 5200
    Karta sieciowa AirLive WT-2000PCI
    HDD SAMSUNG SP1203N 120GB
    Nazwa plyty glównej ASRock 775S61
    Zasilacz
    na jednej płytce widać to

na płycie jeden kontestator wybrzuszony.

System operacyjny Windows Xp Home edition sp3
    Antywirus Avast Home edition
    Log z hijackthis w załączniku.
    próbowałem robić mem test lecz proces dochodził do 100-150% i res przy około 10-15 błędach
    wynik skanu Hd tune

• e-miernikie-mierniki
  • Poziom 43  
    Cytat:
    ...na płycie jeden kontestator wybrzuszony.

Więc go wymień, a dokładniej to wszystkie połączone z nim +.
    Opis w FAQ.

Zasilacz także proponuję wymienić.
    Natomiast jeśli o dysku mowa, kończy swój żywot. Kopiuj dane i szykuj pieniądze na nowy.
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Przede wszystkim wymień zasilacz. Przetwornica pomocnicza za niedługo padnie, lub daj go do zregenerowania (wymiana kondensatorów które powoli wysychają i diod większej mocy) - powinno chociaż w niewielkim stopniu pomóc. Kondensator wybrzuszony oraz pozostałe w okolicy także proponuje wymienić.
  • e-miernikie-mierniki
  • Poziom 2  
    A co z pamięcią RAM?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    Pamięci póki co sobie odpuść.
    Przyczyną występujących u Ciebie problemów, one raczej nie są.
    W pierwszej kolejności musisz wykonać to co zostało już napisane.
    Jeśli problem będzie w dalszym ciągu - wątpię - to będziemy myśleć.
  • Poziom 34  
    Zrób to co koledzy radzili powyżej a przede wszystkim wyczyść płytę, wyczyść złącze pamięci i jak możesz to sprawdź ją na innym komputerze. sprawdź jakimś miernikiem (programem) temperaturę procesora, chipsetu (w razie podwyższonej wyczyść wentylatory, zmień pastę) HDD.
  • Poziom 11  
    Jest jeszcze opcja że zasilacz +12V sie nie wyrabia. Nie podałeś ile masz ramu. Z tego co pamiętam to ten procesor oraz grafika jest prądożerna a zasilacz ten to raczej nie jest jakiś cud techniki w dodatku swoje lata ma i za dużo nie uciągnie.
  • Poziom 2  
    RAM 512 DDR333
  • Poziom 16  
    Podkręcałeś coś ? Jak tak to zrób reset biosu. Mi też wyskakiwał blue screen ale tylko po podkręceniu.
    Co do kondensatora wybrzuszonego to proponuję wymienić.
    Jak rozwiążesz problem napisz co było przyczyną .
    Pozdro.
  • Poziom 2  
    Mam więc jeszcze jedną prośbę który zasilacz wybrać

Link

Link

Link

Link

Lub jeśli możecie polecić jakiś odpowiedni zasilacz w podobnej cenie do w/w.
  • Poziom 11  
    Revoltec jest dobry i cichy. Chieftec to legendarny zasilacz ,który wystarczy na długo. Jest dobrze skonstruowany przez co kondensatory nie będą szybko wysychać. Którykolwiek byś z tych czterech nie wybrał to bedzie dobry wybór.
  • Poziom 43  
    Cytat:

Mam więc jeszcze jedną prośbę który zasilacz wybrać

Wykaż kolego trochę zaangażowania w rozwiązanie swojego problemu i udaj się do działu FAQ, aby przeczytać temat "jaki zasilacz wybrać".