logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Subwoofer do 400 zł: Powerbass M12 czy lepsza alternatywa do techno i trance?

basik3600 16 Kwi 2009 17:57 4567 15
REKLAMA
  • #1 6421859
    basik3600
    Poziom 10  
    Posty: 51
    Jak w temacie ;)

    Muzyka techno trance czasem cos wolnego
    I raczej zalezy mi na jakosci.
  • REKLAMA
  • #2 6421997
    Invalid
    Poziom 23  
    Posty: 588
    Pomógł: 43
    Ocena: 30
    W tej cenie to:
    µ-Dimension Jr.1004
    RE-10
    Focal Access 25 A1
    RF P1
    PB M-10
    A wzmacniacz jaki?
  • REKLAMA
  • #3 6422011
    Karolo MPower
    Poziom 30  
    Posty: 993
    Pomógł: 159
    Ocena: 95
    M12 sprawdzi sie idealnie. Nie wiem czemu kolega poleca 10" odmiane...

    M12 w BR jest na tyle szybki, ze praktycznie każdy typ muzyki mu nie straszny. Mało tego potrafi rzucić mięsem jak trzeba :) I ma swoją moc, która wynosi 350 rms.
  • #4 6422039
    Invalid
    Poziom 23  
    Posty: 588
    Pomógł: 43
    Ocena: 30
    Karolo MPower napisał:

    M12 w BR jest na tyle szybki, ze praktycznie każdy typ muzyki mu nie straszny.

    I tu się z kolegą nie zgodzę tak do końca, bo jego szybkość zależy też od wzmacniacza, który go pogoni :)
    Co prawda autor nie wspomniał jeszcze nic o wzmacniaczu.
    Również ucho uchu nie równe :D
  • REKLAMA
  • #5 6422431
    basik3600
    Poziom 10  
    Posty: 51
    Prawdopodobnie:
    CARPOWER POWER-2/250
    chyba ze macie cos lepszego w okolicach 500 zl :)

    Wogole slyszal ktos m12 i moze go porownac do czegos za 200 zl ? Tzn jaka jest roznica :D

    I 2 sprawa co sadzicie o tym rf p1 bo to znana marka. ktora zagra lepiej m12 czy p1 i ewentualnie jaki wzm do rf
  • #6 6422921
    Karolo MPower
    Poziom 30  
    Posty: 993
    Pomógł: 159
    Ocena: 95
    M12 roznosi w pył jeżeli o klase i czystośc basu chodzi wszystko do 450 złotych. Owszem są agregaty zadymowe jak Yakuza ale tutaj chodzi o techno, w którym ten głosnik jako jeden z NIEWIELU 12" w dobrym BR potrafi sobie poradzić. ( Moja sztuka goniona była USAmpsem XT800.2 w mostku i dostawał 400w RMS - brał to bez problemu na klate ) Jako, że słucham głownie trance, dnb i ciezkiego rapu z zachodniego wybrzeża to wiem co pisze :)
  • #7 6422979
    Kłosiol
    Poziom 29  
    Posty: 1453
    Pomógł: 67
    Ocena: 45
    Karolo MPower napisał:
    M12 roznosi w pył jeżeli o klase i czystośc basu chodzi wszystko do 450 złotych.


    Jest jeszcze ... trudno dostepny ale jest Ravemaster BSW 124 II :D
  • #8 6423013
    basik3600
    Poziom 10  
    Posty: 51
    To chyba juz wiem co kupic a co z zawieszeniem w m12 bo gdzies czytalem ze lubi sie zerwac taka wada fabryczna?
  • #9 6423039
    matiaudio
    Poziom 35  
    Posty: 2777
    Pomógł: 305
    Ocena: 283
    Cytat ze strony essy: Przeczytaj i się dowiesz.

    ,,W głośniku M-12 zastosowano nowy bardzo elastyczny układ zawieszenia membrany co korzystnie wpłynęło na jego brzmienie oraz lepsze wysterowanie wzmacniaczami o mniejszej mocy, ale jednocześnie ograniczyło jego dopuszczalną obciążalność mocową. W celu zwiększenia obciążalności mocowej, głośnik M-12 zaleca się używać w obudowach zamkniętych o maksymalnej objętości do 30 litrów.
    Zastosowanie obudowy zamkniętej o większej objętości oraz obudów wentylowanych może doprowadzić podczas słuchania z dużym poziomem głośności do przekroczenia maksymalnie dopuszczalnego wychylenia membrany i tym samym do pracy cewki poza układem magnetycznym. Może to skutkować trwałym uszkodzeniem głośnika (najczęściej spaleniu ulega cewka, gdy pracuje poza szczeliną układu magnetycznego).
    Głośnik M-12 może również pracować w obudowach wentylowanych. Należy wówczas zwracać szczególną uwagę aby nie dopuszczać do długotrwałej pracy z większym niż podaje producent maksymalnym wychyleniem membrany. Podczas pracy w obudowach wentylowanych należy (zgodnie z instrukcją obsługi) zawsze stosować filtr subsoniczny.
    Dopuszczalna moc wzmacniacza to nie więcej niż 300-350W RMS (ciągła obciążalność termiczna cewki w polu magnetycznym: 350W)"
  • REKLAMA
  • #10 6423066
    basik3600
    Poziom 10  
    Posty: 51
    Mysle ze closed i 400 mu nie zaszkodzi :)
  • #11 6428825
    Karolo MPower
    Poziom 30  
    Posty: 993
    Pomógł: 159
    Ocena: 95
    Jemu BR i 400 rmsu nie szkodzi. U mnie tak grał przez 1.5 roku. Wierz mi, ze wkładanie go do closeda to marnowanie potencjału tego głośnika.
  • #12 6429930
    Xan02
    Poziom 17  
    Posty: 207
    Pomógł: 12
    Ocena: 1
    Musze stwierdzic ze stare moze i wytrzymywaly, ale te po zmianie zawieszenia, przy 400W w Br zjarana cewka albo naderwane zawieszenie to tylko kwesia czasu :|
  • #13 6431016
    basik3600
    Poziom 10  
    Posty: 51
    To co doradzicie jaka skrzynie i jaki ewentualnie wzm ?
  • #14 6431295
    Karolo MPower
    Poziom 30  
    Posty: 993
    Pomógł: 159
    Ocena: 95
    Moja sztuka miała bardzo miekkie zawieszenie górne i kupiona była w 04.2008 to nie wiem czy taka stara była. nadal obstawiam za BR.
  • #15 6431887
    basik3600
    Poziom 10  
    Posty: 51
    A duza roznica bedzie br closed.
    Dodam ze to bedzie sub do szybkiej muzyki .
  • #16 13698664
    aros900
    Poziom 10  
    Posty: 16
    Witam, żeby nie zakładać nowego tematu udzielę się tutaj :)
    Mianowicie, mam podobny przypadek, piec CP 2/250 i sub GTO1214. Zastanawiam się nad zmianą na PB M12 Bo JBL gra trochę ciężko i cichawo... jednak teraz bardzo ciężko upolować M12, na alledrogo są same o oznaczeniu M124, czy czymś różnią się od starych m12?

    W zanadrzu mam jeszcze takie typy jak:
    JL AUDIO 12w0v3-4
    GROUND ZERO GZRW - 30SPL - nie wiem czy nie za mocny jednak do pieca PB XL12 pewnie też.
    Alphard Yakuza
    EXCURSION SHX 12 S4 - kompletnie go nie znam

    Jest ktoś w stanie coś polecić? Obudowa będzie raczej closed ew. niewielka szczelinowa, muzyka głównie szybka, techno, dance (czasem jakiś tam hip hop). Chciał bym żeby bas był mięsisty ale jak będzie trzeba żeby potrafił zatelepać budą. Da się połączyć te 2 rzeczy w takim zestawieniu?:)

    Pozdro i dzięki z góry za pomoc.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy wyboru subwoofera Car Audio do muzyki techno i trance, z naciskiem na jakość dźwięku i szybkość basu, w budżecie około 400 zł na głośnik. Głównym kandydatem jest Powerbass M12, którego charakterystyka i zachowanie w obudowach BR i zamkniętej są szeroko omawiane. Użytkownicy polecają M12 ze względu na szybkość i czystość basu w tej cenie, jednak pojawiają się obawy dotyczące trwałości zawieszenia i cewki, zwłaszcza przy pracy w obudowie BR z większą mocą. Sugerowane alternatywy w podobnym budżecie to m.in. µ-Dimension Jr.1004, RE-10, Focal Access 25 A1, RF P1, Alphard Yakuza, Ravemaster BSW 124 II oraz droższe modele jak JL AUDIO 12w0v3-4, GROUND ZERO GZRW - 30SPL, EXCURSION SHX 12 S4. Poruszono także kwestię doboru odpowiedniego wzmacniacza, np. CARPOWER POWER-2/250 lub USAmp XT800.2, zwracając uwagę, że charakterystyka głośnika zależy również od wzmacniacza. W późniejszej części dyskusji pojawiło się pytanie o nowsze wersje M12 (M124) i porównanie do JBL GTO1214.
REKLAMA