Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podlaczenie mp3 do radia w samochodzie

30 Kwi 2004 13:38 9483 11
  • Poziom 10  
    sprawa wyglada tak:

mam pioneera deh 5100r- ma w menu mozliwosc wyboru AUX- czyli jak rozumiem wejscie audio;

mam zewnetrzny odtw. mp3; podlaczylem do jedynych czinczow z tylu radia ow mp3, wlaczylem w menu radia aux- ale nic sie nie dzieje nic nie gra;

jest szansa aby to zadzialalo??

pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Zgłośnij w odtwarzaczu i coś będzie słychać :D
    A na początek to dotknij ręką wejść sygnalowych i posłuchaj czy bedzie charakterystyczne puknięcie w głośnikach, bo może to wyjście na wzmacniacz zewnetrzny?!?!
  • Poziom 11  
    Ja również mam radełko Pionierka w aucie i zewnętrzny odtwarzacz mp3.
    U mnie połączenie do chinchów nie działało, bo jak się okazało są one wyjściem, a nie wejściem.
    MP3 podłączyłem na port zmieniarki CD i gra pięknie pod AUX.

Masz port zmieniarki? W Necie poszukaj oznaczenia pinów... jeśli nie znajdziesz, to daj znać.

(-) Valdi
  • Poziom 10  
    dziekuje za odpowiedz- owszem mam port zmieniarki :)

jesli mozesz bardzo prosze o schemacik na konrad50(malpa)poczta.onet.pl

bardzo serdecznie dziekuje :)

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Podsyłam jeszcze adres głównej strony, z której pochodzi powyższy link:
    http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable1/kable.htm
    i cytat (może pomóc określić czego dotyczy strona):
    "Kable, złącza i przelotki do car audio, audio, video i inne. Opisy złącz radioodbiorników samochodowych i zmieniaczy CD. Drugiej takiej strony w Polsce nie ma (nie znalazłem - stan od 1999 do początku 2002 roku). Jest na kilku opis złącz ale jest ich niewiele i tylko bardzo okrojone (nie wszystkie sygnały). Cały czas trwają prace nad zamieszczeniem nowych złącz (rysunki). Nie biorę odpowiedzialności za błędy, które mogły się zakraść podczas przygotowania opisów. Sam w terenie korzystam z mojej strony i nie zdarzyło się aby coś złego się stało ale na wszelki wypadek ostrzegam, że czujność wskazana."
  • Poziom 10  
    baardzo dziekuje :)

czyli wystarczy zwykle przelutowanie kabelkow z "dzeka" do kostki zmieniarki cd :)

dzis pojezdzilem troche po firmach montujacych audio i jedyne co mi proponowali to kompletny kabel do zmieniarki pioneera.. :evil:
    jedyne miejsce gdzie mozna kupic sama wtyczke to gielda elektroniczna?
  • Poziom 11  
    Nie, nie... to by było zbyt proste ;-)
    Może jestem pesymistą, ale sądzę, że nie kupisz wtyczki do zmieniarki Pioneera.
    Jesli Ci się uda... to daj znać gdzie...

Ja dołączyłem do wystających pinów zmieniarkowych łączniki jakie są stosowane wewnątrz wtyczki do stacji dysków (albo podobne).
    Ale myślę, że to może być nietrwałe.
    Najlepiej by wziąć radyjko na warsztat i dolutować mostki wewnątrz obudowy. Można by połączyć gniazdo zmieniarki z chinchami, które wcześniej trzeba odciąć od ich poprzedniego miejsca podłączenia do płytki.
    (tylko... za uszkodzenia powstałe po zastosowaniu się do tego pomysłu nie biorę odpowiedzialności ;-) )
  • Poziom 10  
    owszem mozna dotac kostke- bez zbytniego szukania znalazlem za 50zl... na gieldzie elektronicznej pewnie taniej- ale nie szukalem poniewaz znalazlem inne rozwiazanie- zmienilem pioneera na jvs 909 z mp3 i mozliwoscia podlaczenie zewnetrznego zrodla dzwieku bezposrednio przez line in :) pioneer tez moglby czasem zrobic cos takiego :)

teraz wiec moge sluchac mp3 z plytki oraz zew. odtwarzacza mp3 :) :) :) :) :) 8) 8)
  • Spec od car audio
    Do czasu. Zaraz w JVC poczujesz co to jest padanie cd.
  • Poziom 10  
    djlj24 napisał:
    Do czasu. Zaraz w JVC poczujesz co to jest padanie cd.

jest az tak zle? :(

rozmawialem z paroma osobami, ktore mialy badz maja sprzet tej firmy i wypowiadaly sie w samych superlatywach :(

ps mam model kd-sh909
  • Poziom 11  
    Wiem, że temat jest bardzo stary, przepraszam za odgrzewanie, ale napisał do mnie ktoś na priv pytanie w tej sprawie, więc temat jest aktualny i czasem ludzie tu zaglądają.
    Nie da się już edytować postów (za stare), a linki nie działają, więc podaję dla zainteresowanych:
    - link1 http://www.studio24.prv.pl/ dział Kablomania, menu Pioneer - opis złącza zmieniarki
    - link2 http://www.randgruppe.info/ipbus/
    I to by było na tyle...