logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Jak podkręcić Athlon XP 2500+ Barton do 3200+ na MSI KT4AV?

SoDoS 01 Maj 2004 19:15 2391 8
REKLAMA
  • #1 621545
    SoDoS
    Poziom 11  
    Posty: 18
    Czesc, jestem tu nowy (ale fajne forum, nie podlizujac sie %-)). Mam takie pytanie, jak podkrecic moj procek na 3200+, co trzeba konkretnie w biosie ustawic? Moj sprzet to:

    Procesor: Athlon XP+ 2500 na rdzeniu bartona
    Płyta główna: MSI KT4AV
    Karta Graficzna: GForce 5200 FX Ultimate
    Dysk Twardy: Segate 40 GB
    RAM: Samsung 6423CTL-CB3 LC PC2700 (166MHz) 256 DDR

    Aha, próbowałem ustawić mnożnik na x12, ale to nic nie zmienia - dalej pozostaje procesor jako 2500 i ma 1,87 mHz.

    Dodam jeszcze ze probowalem ustawic fsb na 200 mHz, bez zmieniania reszty (cala reszte mam na auto) i po restarcie monit sie nie wlanczal.
  • REKLAMA
  • #2 622036
    SoDoS
    Poziom 11  
    Posty: 18
    Hmm nikt nie odpowiada? (:()

    Czy to moze byc wina RAM'ow? Jesli tak to co zrobic by nie kupowac nowych?

    HELP PLS!

    Hmm jak ustawilem na 186 mHz, to bylo niestabilnie, ale na 180 mHz jest ok. Wiec co to moze byc? Podnies Vcore?
  • REKLAMA
  • #3 622575
    gienas
    Poziom 12  
    Posty: 49
    6
    Jeśli puściłeś fsb 200 mhz to płyta pracuje synchronicznie czyli i procek i pamięci pracują na 200 mhz, i pamięci mogą się nie wyrabiać,spróbuj podnieśc napięcie kości RAM,
    Jeśli ustawisz asynchronicznie to procek pójdzie na 200mhz a pamiątki na 166, bez zmian napięć. jak inaczej nie chce to zmień pamieci na 400mhz i powinno pójść.
    Pozdoofka
  • #4 622810
    bass98
    Poziom 15  
    Posty: 212
    Pomógł: 1
    Ocena: 3
    Podniesienie napiecia jak nie przejdzie obniż czas z CL 2.5 na 3.0 powinno zadziałać a jak nie przejdzie to bedziemy myśleć dalej
    POZDRAWIAM
  • REKLAMA
  • #5 622818
    SoDoS
    Poziom 11  
    Posty: 18
    Chlopaki ja jestem zielony :) Na innym forum powiedzieli ze 100% to przez zasilake (wkoncu tylko 300W noname...) Wymienie na chifteca i zobaczymy...
  • REKLAMA
  • #7 623826
    pijany
    Poziom 13  
    Posty: 64
    Ocena: 2
    spróbuj zwiekszyc napiecie na procu i dla ramu tez, i staraj sie stopniowo ziwekszac magistrale. Dzieki temu owiesz sie jakie sa granice na tym zasilaczu w oc twego proca. Aha mpoj bartek poszedł na 2370Mhz na vcor ok 1,7 a ram pusciłęm na 2,8v
  • #8 628166
    pablo1234
    Poziom 11  
    Posty: 7
    jak masz zasilacz 300W no name daj sobie spokój z podkręcaniem spalisz go
  • #9 629993
    janusz144a
    Poziom 12  
    Posty: 25
    Ocena: 19
    Podejrzewam iż wiesz że po 39 tygodniu 2003r , bartony 2500+ mają zablokowany mnożnik(oprucz Bartonów przeznaczonych dla notbuków), można je jedynie podkęcić przez zmiane szyny FSB - w twoim przypadku dla zwiekszenia dla 3200+ potrzebne są ustawienia. 11X200. Nie wszystkie procki to wytrzymują. Ważne jest tesz pamięć -masz samsunga na DDR 333 , więc mozesz mieć problemy na FSB 400(nawet zwiększając napięcie).pamietaj także wieksza predkość procesora->większa moc wydzielana z niego->większy zasilacz potrzebny. Więc ustaw płyte na FSB 400 procen na 11X200 i włącz jakiś program analizujący zachowanie systemu czy pracuje stabilnie.

Podsumowanie tematu

✨ Dyskusja dotyczy podkręcania procesora Athlon XP 2500+ Barton na płycie MSI KT4AV do poziomu 3200+. Użytkownik próbuje ustawić mnożnik na x12 i FSB na 200 MHz, jednak procesor pozostaje na 1,87 GHz, a system staje się niestabilny przy FSB 200 MHz. Zalecane jest podniesienie napięcia Vcore procesora oraz napięcia pamięci RAM, a także zmiana ustawień pamięci na asynchroniczne, aby RAM pracował na 166 MHz przy FSB 200 MHz procesora. Wskazano, że pamięci Samsung PC2700 mogą nie wytrzymać FSB 200 MHz bez podniesienia napięcia lub zmiany timingów (CL z 2.5 na 3.0). Podkreślono, że mnożnik w procesorach Barton po 39 tygodniu 2003 roku jest zablokowany, więc podkręcanie odbywa się przez zwiększenie FSB (np. 11x200 MHz dla 3200+). Zwrócono uwagę na konieczność posiadania odpowiednio mocnego zasilacza (minimum 300W markowego, np. Chiftec), gdyż słabe zasilacze no-name mogą powodować niestabilność i ryzyko uszkodzenia sprzętu. Zalecane jest stopniowe zwiększanie magistrali i monitorowanie stabilności systemu za pomocą programów diagnostycznych.
REKLAMA