Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wejście liniowe

01 Maj 2004 20:43 3654 7
  • Poziom 12  
    witam!
    mam radyjko gamma m327, chciałbym do niego podłączyć cd, jednak jak dorobić wejście liniowe, najlepiej uaktywniane maciśnięciem przycisku VF, może ktoś coś podobnego już wykonywal, proszę o pomoc i pomysły.
  • Poziom 13  
    napisz dokładniej o co ci chodzi co to ma byc za przycisk VF ?? sory moze jestem az tak tepy :)
    Co to za radio i zreszta w prawie kazdym radiu jak cos jest miejsce na wejscie liniowe ale co najwyzej bedziesz mogl tam podpiac jedynie discmena a nie zmieniare

Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    witam!

VFjest to jeden z przycisków znajdujący się na panelu czołowym, prawdopodobnie służył do włanczania opcji konunikatów drogowych, obecnie nie używany wogóle, można również uaktywnić to wejście przyciskiem zmiany zakresówM, ale jak to zrobić?
    chodzi mi o podpięcie discmana, a nie zmieniarki
  • Poziom 13  
    Jeżeli z tyłu jest wyjście na cinch'ach i ma opisane VF to no problem podłączyć jakiegos CD tylko ze tez na cinch'ach. Chyba ze ten przycisk jest wogole w tym modelu radia nie aktywny....
    Jak masz instrukcje to sprawdz moze tam coś bedzie wiecej do czego ten przycisk sluzy....
    Bo faktycznie VF daje do myslenia niewiadomo co ci niemcy mieli na mysli robiac to radio:)

a jeszcze jedno pytanie kiedy nacisniesz ten przycisk np: kiedy sluchasz muzyki z radia to wtedy nastaje cisza a reszta działa??
    reszta=volume itp???
  • Poziom 24  
    @djcrash - wysil troszke myślenie.

Kolega chce dorobić wejście "line" (taki jest temat) do swojego radyjka, które ma być sterowane przyciskiem VF, bądź switchem zmiany zakresów. I nie jest istotne co ten przycisk robił kiedyś. Ważne, żeby po przeróbce działał jako on/off wejścia liniowego.
  • Poziom 12  
    witam!
    @ptok ma , rację o coś takiego mi chodzi, dorobienie wescia liniowego załanczanego którymś z przycisków, z tyłu mie ma żadnych cinchów, jest tylko w złącze ISO,z opisu złącza wynika ze nie ma wejścia liniowego,czekam na pomysły
    pozdro.
  • Spec od car audio
    VF = verkers funk czyli radio kierowców. Czyli taki przodek RDS. Nazywało się to ARI lub SDK. A łatwo to wykorzystać tylko trzeba się zastanowić nad dekoderem tych komunikatów i radio będzie się przełączać na AUX jako kanał z komunikatami VF. Acha potrzeba wykorzystać 2 flagi SK i SDK z tego układu.