Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabelSklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ford Fiesta MK6 - nie działa otwieranie klapy i krańcówka

sq1gqp 03 Maj 2009 16:54 3432 0
    sq1gqp
    Poziom 23  
    Witam. Mam problemik z dwoma rzeczami w moim autku.
    Zakupiłem sobie sterownik + siłowniki centrala + siłownik zamka klapy oryginalne od rozbitego forda i uzbrajam w to mojego "golasa".
    Po zamontowaniu kasety sterowniczej (ta nad nogami kierowcy) autko pozyskało nowe funkcje typu follow to home, pilot itp.
    Założyłem nowe zamki z siłownikami do centrala, wszystko po wielu kombinacjach działa dobrze ale...
    Nie gaśnie mi lampka w kabinie (mam ustawioną na auto i czekam długo)
    Nie działa otwieranie klapy z przycisku (ale działa z pilota).

W trakcie zakładania okazało się że części jakie mam są z anglika ale w sumie to różnica jest w zamku master (jest po prawej). Rozwiązałem to tak, że podłączyłem go jak slave a kable masterowe z lewej strony zostawiłem niepodłączone (4 przewody - otwarty/zamknięty/otwieraj/zamykaj).

Czy może być tak, że sterownik od anglika ma jakoś inaczej piny czy coś??
    Sprawdzałem już 5 razy kostki na tylnich drzwiach (chyba z nimi jest problem) i wygląda wszystko ok, mam tam 2 kable do głośnika, masę, 2 sygnały do centrala i krańcówka (zwierana do masy - próbowałem też na krótko).
    Dysponuję okablowaniem od tego anglika (to z wnętrza pojazdu) i tam gniazda od strony auta mają trochę więcej kabli.

Jest jeszcze taki ciekawy objaw. Jak mam otwarte (z klamki) któreś z przednich drzwi i zamykam central pilotem do auto otwiera i zamyka zamki - to oznacza że poprawnie działają krańcówki na przednich drzwiach ale tylne mogę mieć otwarte i auto jakby tego nie widzi - chyba to olewa.

Przydałby mi się opis gdzie na kostkach do sterownika docierają sygnały z krańcówek - mógłbym zewrzeć na krótko z masą te tylne i po sprawie.
    .

Drugi problem jest z otwieraniem klapy, działa z pilota (więc zamek jest prawidłodo podłączony i sterownik może go otwierać) ale nie dziła z przycisku w kokpicie (może też coś nie tak z kabelkami - byly oryginalne w aucie, sprawdzałem na kostce i sygnał macy dociera z przycisku na kostkę.

Tutaj też przydałby mi się opis pinów gdzie powinien trafiać przycisk otwierania.

Z góry dzięki za pomoc. Swoją drogą to ford ma porąbane rozwiązania elektryczne - takich siłowników jeszcze nie widziałem. Jakby ktoś potrzebował jakieś złącza z wewnętrznych wiązek auta to mam tego trochę :)
  • Sklep HeluKabelSklep HeluKabel