Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 6 - kodowanie zamka centralnego

08 Maj 2009 18:38 57686 27
  • Poziom 2  
    Witam
    Jestem nowym użytkownikiem i nie dawno kupiłem Mazdę 6 2002r. Centralny zamek i bateria w pilocie są sprawne lecz nie mogę otworzyć i zamknąć drzwi pilotem Prosiłbym o pomoc jak zakodować pilota zamka centralnego
  • Admin Sprzętu Medycznego
    Spróbuj według tej instrukcji (przetłumaczone z oryginalnej instrukcji serwisowej Mazda 6:

Krok 1: Otworzy Drzwi Kierowcy i zostaw otwarte
    Krok 2: Naciśnij przycisk otwierania drzwi (zamknij otwórz przyciskiem)
    Krok 3: Włóż kluczyk do stacyjki
    Krok 4: Przekręć kluczyk na ON (czyli aż zaświeca się kontrolki) zrób to 3 razy i zostaw kluczyk w stacyjce
    Krok 5: Otwórz i zamknij drzwi kierowcy 3 razy (dosłownie otwórz i zamknij cale drzwi i zostaw je otwarte)
    Krok 6: Ecu powinno zareagować (otworzy zamknie drzwi)
    Krok 7: Naciśnij przycisk na pilocie 2 krotnie (auto powinno już reagować na pilota)
    Krok 8: Wyciągnij kluczyk ze stacyjki i autko powinno znowu wykonać zamkniecie - otwarcie drzwi.
    To jest dla roczników od 2000 do 2005 i modeli 3,5,6

Potwierdź czy działa u Ciebie
  • Poziom 2  
    hej sorki że dopiero odp
    Wielkie dzięki U mnie zadziałało i teraz zamykam i otwieram drzwi pilotem:D:D
  • Poziom 2  
    Cześć

Także mam problem z pilotem centralnego zamka.
    U mnie jednak z pilota tylko otwiera. Nie chce natomiast zamykać.
    Wukonując programowanie zgodnie z podaną instrukcją to w momencie wejścia w tryb serwisowy centralka reaguję na przycisk zamykania w pilocie. Po wyjściu z programowania dalej nie zamyka.

Wielka prośba o pomoc.

Pozdrawiam,
    Kawa
  • Admin Sprzętu Medycznego
    Twój problem nie jest związany z złym zaprogramowaniem. Jeszcze jedno pytanie, czy kluczykiem zamyka ?
    Możesz mieć brak kontaktu przycisku zamykania w pilocie (należy sprawdzić czy działa). Jeśli jest OK to pozostanie do sprawdzenia centralka.
  • Poziom 2  
    Z kluczyka zamyka. Przycisk w pilocie jest sprawny. W trybie programowania reaguję na przyciskanie zamykania. PO wyjściu z trybu serwisowego już nie.
  • Poziom 2  
    No i w dalszym ciągu problem nie rozwiązany. W dniu dzisiejszym podczepiłem drugą centralkę i bez zmian. W trybie serwisowym centralka reaguje na przycisk zamknięcia. Po wyjściu z programowania bez zmian. Mogę tylko z pilota otwierać auto :(
  • Poziom 2  
    Siemka
    Nie mam już siły na tego pilota. W dalszym ciągu nie zamyka auta z pilota. Jutro dzwonię i umawiam serwis.
  • Poziom 10  
    Miałem to samo. Pilot do wymiany :( po zmianie i zakodowaniu nowego pilota wszystko OK

Dodano po 28 [minuty]:

I dodam jeszce jedna istotna rzecz. Jak masz 2 piloty , to po programowaniu jednego drugi przestanie działac :) Aby działały dwa nalezy w punkcie w którym mowa o nacisnieciu dwukrotnym przycisku na pilocie , NACISNAC 2 RZY NA JEDNYM i DWA RAZY NA DRUGIM PILOCIE a dopiero potem wyciagnac kluczyk. Wtedy beda działały bezproblemowo dwa piloty.
  • Poziom 1  
    Witam wszystkich.
    Trochę temu zepsuł mi się pilot centralnego zamka - samoczynnie otwierał i zamykał auto kilka razy z rzędu. Moje auto jest bez alarmu i pilot ten miał 2 przyciski Lock i Unlock.
    Na allegro znalazłem podobny z tym że ten ma 3 guziki - dodatkowo do tego systemu co wykrywa ruch.

http://allegro.pl/mazda-6-mazda6-gg-gy-pilot-transmitter-nowy-i1297296958.html

Czy ktoś z was wie czy da się taki pilot zakodować w aucie bez tego systemu wykrywania ruchu i alarmu??
    Będę wdzięczny za pomoc.
  • Poziom 17  
    fortronik mistrz! dziękuję bardzo :)
    solucja na pilota działa w 323F '02
    pozdrawiam
  • Poziom 9  
    fortronik napisał:
    Spróbuj według tej instrukcji (przetłumaczone z oryginalnej instrukcji serwisowej Mazda 6:

Krok 1: Otworzy Drzwi Kierowcy i zostaw otwarte
    Krok 2: Naciśnij przycisk otwierania drzwi (zamknij otwórz przyciskiem)
    Krok 3: Włóż kluczyk do stacyjki
    Krok 4: Przekręć kluczyk na ON (czyli aż zaświeca się kontrolki) zrób to 3 razy i zostaw kluczyk w stacyjce
    Krok 5: Otwórz i zamknij drzwi kierowcy 3 razy (dosłownie otwórz i zamknij cale drzwi i zostaw je otwarte)
    Krok 6: Ecu powinno zareagować (otworzy zamknie drzwi)
    Krok 7: Naciśnij przycisk na pilocie 2 krotnie (auto powinno już reagować na pilota)
    Krok 8: Wyciągnij kluczyk ze stacyjki i autko powinno znowu wykonać zamkniecie - otwarcie drzwi.
    To jest dla roczników od 2000 do 2005 i modeli 3,5,6

Wiem ze minelo troche od tego postu, ale czy ktos moglby mi rozjasnic kilka punktow bo nie moge sobie poradzic i rozkodowalem calkowicie zamek.
    Krok 2: Należy nacisnąc przycisk na pilocie? Tylko otwarcie czy oba, zamniecie i otwarcie?
    Krok 4: Należy zostawic kluczyk w stacyjce na zaplonie czy nie
    Krok 6: Co to jest Ecu?
    Krok 7: Ktory przycisk nalezy nacisnac? Otworz czy zamknij?
  • Poziom 17  
    adekwatny login ;)

2. Przycisk = sztuk raz, liczba pojedyncza... zachęcam do pierwszego z lewej lub pierwszego z góry jak masz w pionie
    4. zostaw na ON
    6. ECU = Engine Control Unit (komputer samochodu) | źródło: http://lmgtfy.com/?q=ecu
    7. zachęcam do użycia tego samego przycisku co w punkcie 2...
  • Poziom 9  
    adekwatny do czego? ;p
  • Poziom 1  
    Witam panowie czy ktoś posiada opis synchronizacji pilotów do mazdy 6 rok 2008
  • Poziom 2  
    Witam serdecznie!
    Mam problem z centralnym zamkiem w Mazdzie 3 rocznik 2005. Pilot zamyka i otwiera wszystkie drzwi z wyjątkiem drzwi kierowcy. Kluczykiem lub z wewnątrz samochodu można jednak otworzyć i zamknąć wszystkie drzwi. Czy pomoże ponowne zakodowanie kluczyka?
    Z góry dziękuję za pomoc.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Nie pomoże.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Naprawić!
  • Poziom 10  
    Podłączam się pod temat gdyż mój problem jest zbieżny.
    Mam jeden komplet kluczyk+pilot. Docelowo chcę mieć 2 komplety.
    Dorobienie kluczyka kosztuje ok 200zł i tego nie ominę bo musi to zrobić specjalistyczny punkt usługowy. Co do pilota: czy mogę kupić np. na allegro używany pilot od tego modelu i samodzielnie zaprogramować go wspomnianą wyżej metodą ?
  • Poziom 6  
    Mam podobny problem. Ot tak pilot przestał mi działać. Żeby dostać się szybko do auta, musiałem zbić szybę (nie miałem innego wyjścia). To jednak nieistotne. Próbuję zaprogramować pilota według powyższych wskazówek, ale wszystko idzie dobrze do kroku nr 7. Wówczas centralny nie reaguje na naciśnięcia przycisku na pilocie. Ani na jednym, ani na drugim. Dodam, że sprawdzałem u fachowca i pilot jest już sprawny - wysyła stabilny sygnał. Bateria nowa. Macie pomysł co może być przyczyną tego, że pilot nie chce się zaprogramować.

Moja Mazda 6 to 2,0 CITD z 2003 roku, 89 kW.
  • Poziom 2  
    Robiąc dokładnie według instrukcji punkt po punkcie w mojej mazdzie z 2006 pilocik zadziałał ,jedynie pod koniec trzeba chwilę poczekać,i wszystko śmiga,drugi kluczyk tez działa

Dodano po 6 [minuty]:

Ktoś pisze ,że wymiana baterii nie może trwać dłużej niż 2 minuty ,dla mnie to bzdura ,a jak masz przeczyścić mikroprzyciski i odkurzyć pilota z kurzu i wymienić baterię w tym czasie to nie realne, mi to zajęło około 15 min i wszystko śmiga,pozdrawiam
  • Poziom 1  
    krzysiek1025 gdzie kupowałeś kluczyk do zaprogramowania? To był kluczyk z allegro, który był wcześniej zaprogramowany o innego auta?

Też mam wersję 2006 rok, czyli po lifcie. Zastanawiam się w jaki sposób sobie dorobić ten pilot.
  • Poziom 2  
    Mivalak, kluczyki mam oryginalne jedynie wymieniałam baterie w jednym z nich, po wymianie kodowałem go krok po kroku jak wyżej, udało mi się za trzecim razem aż zaczął działać.
  • Poziom 8  
    Witam. Mam podobny problem w CX-9, u mnie pilot nie działa w losowych momentach, tzn otwiera/zamyka, ale czasem samochód nie reaguje, co ciekawe dioda na pilocie świeci. Wymieniłem baterie, potem zakodowałem ponownie pilot zgodnie z instrukcją (przeszło pomyślnie) ale dalej auto czasem nie reaguje. Co może być?
  • Poziom 2  
    Witam. Mam podobny problem przestały działać oba piloty. Nie mogę też aktywować procedurą aktywacyjna. Może cx 9 ma inna procedurę. Proszę o podanie procedury jaka udało się tobie uruchomić centralny.
  • Poziom 8  
    Procedura jest podobna tylko, że rygiel od środka nie odbija więc sam go wcislem i wycisłem, ale jak padły ci dwa piloty to może jednak centralka ześwirowała
  • Poziom 2  
    Jeszcze jedno pytanie. A gdzie znajdę przedmiotową centralę? Elektryk ma dopiero termin na 15 stycznia.