Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ngrywarka audio Philips 880 cdr

14 Gru 2002 23:21 2035 10
  • Poziom 10  
    Witam!
    Czy to prawda,ze na tym starym modelu nagrywarki audio można nagrywać nn komputerowych cd-romach? Podobno "oszukuje się" ją w ten sposób ,ze po włożeniu czystej płyty cdr audio do szuflady i po rozpoznaniu jej przez nagrywarkę ,ręcznie otwiera się szufladę i zamienia się płytę audio na komputerową.Czy to nie jest szkodliwe dla mechanizmu?Może ktoś wie jak to jest naprawdę?Inne nagrywarki Philipsa już nie mają takiej możliwości,chodzi o nowsze modele.Pozdrawiam.
  • Poziom 16  
    Miałem cdr 775 próbowałem kiedyś pociągnąć kieszen ale nie wyszła a bałem się uszkodzić, z drugiej strony skoro jest zrobiona na płyty Audio czyli na muzyke to po co nagrywać na nośniku do danych, i ryzykować uszkodzenie mechaniki albo spaleniem płyty!!
  • Poziom 10  
    No wiesz ,pytałem się o to ,gdyz podobno tylko te pierwsze modele nagrywarek czyli 870 i 880 ,miały tak zrobione napędy ,że to niby nie szkodziło "podmiance".Tak robił kolega mojego kumpla na 870 i wszystko było ok.Co do Cdr komputerowych to są one przecież o połowę tańsze ,a niczym się nie różnia od audio ,poza tym ,że nie są rozpoznawalne jako audio.Chodzi o to ,ze mają fabrycznie "wpisane" te "oznaczenie" ,że to nośnik na nagrywarkę audio.Poza tym inne nagrywarki ,oprócz tych dwóch, już mają inaczej robione mechanizmy ,więc nie ma co nawet próbować coś robić z szufladą.
    pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Napisz jak ci się spisuje sprzęt pod względem awaryjności, pytam dlatego ze mój CDR775 był 7 razy w serwisie(na gwancji)na szczęście, potem mi go wymienili na nowego i też się zepsuł, 1raz przed koncem gwarancji, a potem ze strachu go sprzedałem i jestem szczęsliwy ze się go nie mam, moim zdaniem sprzęt ma prawo się zepsuć, ale bez przesady
  • Poziom 27  
    na 870 mozna a na 880 nie; musisz podmienic procesor z 870 i bedzie .Wkładasz nowa płyte audio nagrywarka odczytuje płyte potem podmieniasz wysuwajac klapke recznie to tyle chodzi malina napewno
  • Poziom 10  
    Nagrywarka 880 sprawuje się w miarę przyzwoicie.Raz tylko dawałem ją do naprawy bo nie chciała mi finalizować płyt w 2 min ,zresztą i teraz ma kaprysy ,raz robi to w 2 min .innym razem w 4.Nie wiem dokładnie dlaczego,może to zależy od nośnika Cdr ,gdyż nagrywam na różnym ,gdyż u mnie to decyduje raczej cena ,ale w zasadzie wolę pewne firmowe i znane lub polecane przez innych.Tak ogólnie to na razie trzyma się dobrze .Mam zamiar w przyszłości kupić sobie nową ,ale nie wiem czy Philipsa ,bo te nowsze modele to sprawiają trochę kłopotu ,sam wiesz zresztą .Podobno pioniery są bdb ,ale nie wiem ,bo tak słyszałem.
  • Poziom 10  
    Do djjacka
    nie wiem jak to wymienić bo pewnie żaden serwis mi tego nie zrobi ,a po za tym 870 tki już nie są produkowane i nie ma ich ,w zasadzie , w sprzedaży , zresztą z tego co wiem to różnica pomiędzy tymi modelami polega tylko na tym ,że 880 tka ma złocone gniazda cinch z tyłu i nic więcej ,mechanizm niby ten sam .Koleś kumpla podobno na tej robi też podmianki i jest ok ,ale nie wiem czy mu wierzyć.
  • Poziom 27  
    zrobisz podmianke ale płyta sie kreci i to jest kłopot musisz zrobic podmianke w czasie ok 2 sekund a na 870 płyta stoi w miejscu i przy właczeniu rec juz jej nie prubkuje a 880 to robi i jest kapa podmienisz stosujac sie do tej instrukcji
    wkładasz cd audio nie nagrana odczyta ja
    naciskasz pauze na rec pokaze sie trak 1 czas 0:00
    wtwdy z dołu klapki odsuwasz ja i szybko podmieniasz gdyz jest ona cały czas w ruchu nagrywarka gubi sciezke i ja szuka znajdzie na płycie juz podmienionej i nagrywasz ja tak robiłet działa napewno nie mozesz jedynie wcisnac stop i spowrotem nagrywac gdyz juz jej nie odczyta
    ja to robiłem tak najpierw cała płyte nagrywałem na mini dyska analogowo a puzniej nagrywałem cyfrowo wtedy robi sciezki sama nagrywarka i płytka gotowa
  • Poziom 10  
    djjack...jeszcze raz :wkładam płytę audio i nagrywarka ją rozpoznaje ,później wciskam rec. i po chwili widzę track 1 czas 0:00 i wtedy ręcznie wysuwam szyfladę ( dokładnie w jakim czasie muszę podmienić płytę i na ile wysuwam szufladę ?i czy nic nie stanie się dociskowi płyty bo jakiś tam jest ),nie mogę wciskać w czasie nagrywania stop tylko pause ,aż do nagrania płyty ,tak?A co będzie jak po skończeniu nagrywania nacisnę stop i będę chciał sfinalizować płytę?Nie będzie problemu? Nie bardzo chyba zrozumiałem tego "numeru" z mini dyskiej który opisałeś na końcu,po co tak? A tak w ogóle to zdażało Ci się żeby nagrywara finalizowała cdr w 4 minuty a nie ,przepisowo ,w 2 min?Czasem robi mi taki numer. Co może też być z nią jak nieraz nie chce rozpoznać płyty audio ,np. ostatnio raz rozpoznaje raz nie np.płytki Esperanza lub Hit ,nawet kiedyś nie rozpoznała mi płyty Emtec.Dopiero po kilkakrotnych załadowaniu do szuflady "załapywała".Coś z płytami czy z nagrywarką coś się dzieje?Jakie w ogóle są najodpowiedniejsze krążki do nagrywania?Chodzi mi o to na jakich zawsze nagram bez "awarii"tzn.czy mi w połowie nagrywania ,nagrywarka nie pokaże mi "Cd full".Pozdrawiam
  • Poziom 16  
    No właśnie, takie coś mi robiła moja 775, przez pół roku nagrywała bez problemu ale pózniej grymasiła, nagrała płyte zrobiła finalizacje a potem pisała error disc,rad drugi trzeci, to ja ją do naprawy co zawsze potwierdzali niesprawność i wymieniali optyke(3 miechy bez problemu)i znowu to samo, potem druga kieszen i tak w koło,moze miałem pecha a moze to ten napis z tyłu .... Hungary :?: . Co do płyt to raczej nie wybrzydzała, raz tylko kupiłem 10 Philipsów w Hipermarkecie w promocji i nie umiała ich rozpoznać, wywalała je,ale jakoś na siłe wypaliłem i problem znikł 0X
  • Poziom 10  
    ostatnio pojawiła się nagrywarka Thomsona.ŁADNIE wyglada ,al nie wiem czy czasem nie jest na takim "poziomie" jak te Philipsa.